با دانشگاه علوم در کشور مالزی بیشتر آشنا شوید

اطلاعات پیش زمینه دانشگاه علوم 

Universiti Sains Malaysia به عنوان دومین دانشگاه در کشور در سال 1969 تأسیس شد ، اولین بار به عنوان دانشگاه پنانگ شناخته شد ، پیش از آنکه قانون دانشگاه در تاریخ 4 اکتبر 1971 به مرحله اجرا برسد.

این دانشگاه از بدو تاسیس تاکنون در حال پیشرفت و گسترش است که با ثبت نام 57 دانشجوی محور علمی آغاز به کار کرد.

اکنون ، USM دوره هایی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تقریباً 20،000 دانشجو ارائه می دهد.

USM همچنین یک دانشگاه شناخته شده در سطح محلی و بین المللی تبدیل شده است.

در سال 1969 ، دانشگاه پننگ در پاسخ به نیاز به دانشگاه بزرگتر با محیطی مناسب تر ، متناسب با نیازهای آینده کشور ، تأسیس شد.

در آوریل 1969 ، استاد حمزه سادوت به عنوان معاون صدراعظم انتخاب شد. دو ماه بعد ، گروهی از 57 دانشجو برای شروع تحصیل پذیرفته شدند.

از آنجایی که منطقه سونگای آرا نمی توانست به سرعت مورد نیاز توسعه یابد ، این گروه به وام وزارت آموزش و پرورش در دانشکده آموزش معلمان مالایان در Bukit Gelugor قرار گرفتند.

در سال 1971، دانشگاه، که در اصل برنامه ریزی شده بود به در Sungai Ara واقع شود، به سایت فعلی آن، میندن، یک مکان زیبا با مساحت 500 جریب اندازه گیری شد. مناظر سبز و تپه ای رو به دریا واقعاً فریبنده است.

تا به امروز ، این تنها دانشگاه است که برنامه شتاب وضعیت عالی (APEX) در مالزی را در اختیار دارد.

این برنامه قرار است از سال 2008 تا 2025 اجرا شود. این یک برنامه برجسته تحت برنامه ملی استراتژیک آموزش عالی (NHESP) است که هدف از آن ارتقاء یک دانشگاه به طور بالقوه شناخته شده به عنوان یک موسسه مشهور جهان است.

پردیس اصلی USM در محوطه میراث جهانی جورج تاون-یونسکو در جزیره گرمسیری پنانگ ، مالزی با مساحت 253.98 هکتار واقع شده است.

USM دارای سه پردیس – پردیس اصلی است که در جزیره پنانگ واقع شده است ، و دو پردیس شاخه دیگر در Kubang Kerian ، Kelantan (پردیس بهداشت) و Nibong Tebal ، Penang (پردیس مهندسی) واقع شده است.

علاوه بر این، USM همچنین حضور در ای Bertam، پولائو پینانگ (موسسه دندانپزشکی پیشرفته پزشکی و)، Wisma Sejarah، کوالالامپور (مجتمع ارتباطات بازاریابی) و برنامه دریایی در Belgaum، هند (برنامه بین المللی پزشکی USM-KLE).

چه چیزی این دانشگاه را خاص می کند؟

در این سایت اطلاعات کاملی درباره رنکینگ دانشگاه های کشور مالزی خواهید یافت.
از زمان تأسیس ، USM رویکردی نوآورانه برای آموزش عالی اتخاذ کرده است و اهمیت آن ، خروج آن از سیستم دانشکده سنتی سازمان دانشگاهی است.

در جای جای خود ، USM سیستم “مدرسه” مبتنی بر گسترده ای را اجرا می کند که افراد مرتبط با آن در مدارس مورد مطالعه و در داخل هر مدرسه گروه بندی می شوند ، این سیاست موضوعات را با هم ترکیب می کند و دوره ها را به گونه ای ترتیب می دهد که درجه ای از تخصص در یک موضوع انتخاب شده امکان پذیر باشد. .

از همان ابتدا ، وظیفه USM را برای ارائه ، ارتقاء و توسعه آموزش عالی در زمینه های علوم طبیعی ، علوم کاربردی ، پزشکی و بهداشت ، علوم دارویی ، علوم ساختمان و فناوری ، علوم اجتماعی ، علوم انسانی و آموزش و پرورش فراهم کرد.

و همچنین فراهم آوردن تحقیق و پیشرفت دانش و نشر چنین دانشی در این زمینه های تحصیلی.

USM به عنوان یكی از مؤسسات آموزش عالی كه از طرف وزارت آموزش عالی بعنوان یك دانشگاه تحقیقاتی پیشرفته شناخته شده است ، فرصتهای آموزشی و پژوهشی را برای دانشجویان و كاركنان فراهم می كند.

یكی از مهمترین عناصر در پیشرفت و تعالی دانشگاهی در USM ایجاد مراکز و واحدهای تحقیقاتی آن است.

این در شرایطی است که دانشگاه همواره از نیاز به تحقیق و تدریس آگاه بوده تا در حد ممکن پذیرش خواسته های جامعه باشد و مراکز و واحدها فرصت های بهتری برای ادغام و شبکه سازی فراهم کنند.

علاوه بر این ، USM خدمات مشاوره ، آزمایش و مشاوره ای را نیز برای صنایع مختلف ارائه می دهد.

این خدمات تحت پوشش USAINS Holdings Sdn Bhd ، بازوی بازرگانی دانشگاه است.

USM پیشنهادات کارشناسی و برنامه های کارشناسی ارشد که توسط مدارس زیر انجام: پردیس اصلی، پنانگ.

ترکیبی
دانشکده کسب و کار، مدرسه آموزش از راه دور، دانشکده مطالعات آموزشی، دانشکده مسکن، ساختمان و برنامه ریزی، دانشکده فنی، دانشکده مدیریت.

هنرها
دانشکده هنر ، دانشکده ارتباطات ، دانشکده علوم انسانی ، دانشکده زبانها ، ادبیات و ترجمه ، دانشکده علوم اجتماعی.

علوم
دانشکده علوم بیولوژی ، دانشکده علوم شیمیایی ، دانشکده علوم کامپیوتر ، دانشکده علوم ریاضی ، دانشکده علوم دارویی ، دانشکده فیزیک

پردیس مهندسی ، نیبونگ تابل
مهندسی
دانشکده مهندسی هوافضا ، دانشکده مهندسی شیمی ، دانشکده مهندسی عمران ، دانشکده مهندسی برق و الکترونیک ، دانشکده های مهندسی مواد و منابع معدنی ، دانشکده مهندسی مکانیک