مبلمان در دکوراسیون داخلی با مجله بست فرنیچر

  طراحان و متخصصان این مجموعه آماده ارائه خدمات طراحی و دکوراسیون منزل شما با سبک کلاسیک از صفر تا صد می

توسط DASTESALAMATT در 12 شهریور 1401

 

طراحان و متخصصان این مجموعه آماده ارائه خدمات طراحی و دکوراسیون منزل شما با سبک کلاسیک از صفر تا صد می باشد. در ابتدا و پیش از هر چیزی بهتر است که سبک کلاسیک را برای کاربران گرامی معرفی کنیم. کلاسیک سبکی است که از سبک هفدهم تا نوزدهم میلادی در حوزه های مختلف ادبیات، نقاشی، موسیقی، معماری و دکوراسیون داخلی تجلی یافت. پارتیشن آلومینیومی  از ویژگی های اصلی این سبک تقارن، نظم، ظرافت و غنی بودن می باشد. این سبیک در خانه های خاندان های اشرافی اروپای قرن هفدهم به چشم می خورد. حتی امروزه نیز با گذشت زمان این سبک طرفداران خاص خود را دارد و اکثر افراد به خصوص ثروتمندان همچنان به سراغ سبک کلاسیک جهت معماری و طراحی داخلی منازل خود می روند. از این رو می توانیم بگوییم که عموم مردم، غنا و شکوه این سبک قدیمی و سنتی را به فضاهای مدرن و امروزی ترجیح می دهند.

در خانه های کوچک نیز یک دست مبل راحتی میتواند هم برای دورهمیهای اعضای خانواده مورد استفاده قرار گیرد و هم برای پذیرایی کردن از میهمانان مناسب باشد. با این حال مبلمان راحتی تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی دارد و از آنجایی که بخش عمده شکل ظاهری مبل را پارچه تشکیل میدهد، نقش بسیار مهمی در تم رنگی چیدمان خواهد داشت. مبل های راحتی معمولا به صورت پهن طراحی میشوند، شاید به دلیل این که نشستن و تکیه کردن روی آنها برای فرد بسیار راحت است لقب راحتی را گرفتهاند. دارای پشتی کوتاه، دسته های پهن و برجسته هستند که همه بخشها با پارچه رومبلی پوشانده شده است. استفاده از این مبل به اندازهای راحت است که برخی افراد حتی برای چرت روزانه جلوی تلویزیون نیز مبل راحتی را انتخاب میکنند. در مبلمان راحتی از آنجایی که چوبها داخل بدنه قرار دارند و دیده نمیشوند، از چوب کاج سفید استفاده میشود، چوب کاج نیز با درجههای کیفی مختلفی عرضه می شود.

در طی این جلسه با ارائه چند نمونه کار طراحی دکوراسیون در سبک های مختلف شما را با محبوبترین سبک های طراحی منزل ایران و جهان آشنا میکنیم. در این مرحله و پس از توافقات صورت گرفته در مرحله قبل تیم ظراحی ما نسبت به برداشت نقشه اولیه طبق فضای موجود اقدام مینماید. نقشه معماری ساختمان عیناً مطابق شرایط موجود و با جزئیات و دقت زیادی برآورد میشود. انتخاب کمد دیواری با استفاده از متر لیزری و سایر ابزار مورد نیاز، اندازه دقیق سالن ها، ستون ها، دیوارها، پنجره ها، شوفاژها و تمام جزئیات دیگر برآورد میشود. در این مرحله با توجه با سبک معماری توافق شده با مشتری و نیاز ایشان وسایل منزل با نرم افزارهای ویژه به صورت ۳D چیدمان میشوند. رنگ دیوارها و ستون ها مشخص میشود. تغیر رنگ ها و چیدمان توسط تیم طراحی ما و با تعامل دوطرفه تا دریافت رضایت نهایی مشتری ادامه میابد. در تمامی مراحل تمام استانداردهای طراحی ساختمان از جمله اصول فنگ شویی رعایت میشود.

اگر فضای خانه شما به اندازه ای بزرگ است که مایلید برای یک طرف آن دکوری متفاوت از سمت دیگر انتخاب کنید یا میز ناهارخوری را در سمت دیگر بگذارید، مبلمان ال بخرید. مبلمان ال به خاطر سبک دکوری که به اتاق نشیمن می دهد، تبدیل به نقطه کانونی اتاق می شود. در این حال محل نشستن شما به یک محیط گرم دوستانه تغییر شکل پیدا می کند. اما همان طور که گفته شد این سبک مبلمان، معایبی دارد که شاید با توجه به نیاز شما برای دکور منزلتان با مبل، به کارتان نیاید. اول آنکه چیدمان مبلمان و کاناپه های جدا از هم، به مراتب راحت تر از قرار دادن مبلمان یک تکه ال شکل است. در این سبک مبلمان، چون افراد مجبورند در کنار هم بنشینند، امکان رو در رو قرار گرفتن در هنگام گفتگو را از دست می دهند. این مساله به خصوص در جمع های دوستانه بیشتر خود را نشان می دهد.

قفسه های دکوری نباید شلوغ باشند. از اشیا تزئینی با رنگ های متناسب استفاده نمایید تا هارمونی ایجاد گردد. علاوه بر این از گروهی از اشیا به تعداد فرد بهره ببرید. از کتاب ها به عنوان اشیا تزئینی استفاده کنید و آن ها را در دسته های افقی و عمودی قرار بدهید. بهترین ترکیب برای دکوراسیون قفسه شامل؛ دو سوم کتاب و یک سوم اشیا تزئینی است. از گیاهان و گل های طبیعی نیز حتما بهره ببرید. دیوارپوش های چوبی به خانه شما هویت و سرزندگی می بخشد. در صورتی که علاقه مند به سبک های معاصر برای طراحی هستید و بودجه تان اجازه می دهد، حتما از پنل های دیواری استفاده کنید. برای علاقه مندان به سبک روستیک نیز پانل هایی که فاق و زبانه می شوند و طرح چوب دارند، حس گرمی و راحتی را به خانه می بخشد. نور مصنوعی هرگز جایگزین مناسبی برای نور طبیعی نمی شود. نور طبیعی علاوه بر اینکه برای سلامتی مفید است، موجب می شود که رنگ های بکار رفته در دکوراسیون جلوه بهتری داشته باشند.

چگونه مبل ال مناسب منزل خود را انتخاب کنیم؟ در خرید این نوع مبل ها باید به چند نکته ضروری توجه نمود. در صورتی که از این نکات آگاهی داشته باشید به راحتی می توانید مبل مناسب منزل خود را انتخاب کنید. این نکات مهم به توضیح زیر می باشند. با ما همراه باشید. مبلمان ال شکل به نحوی طراحی شده است که نمیتوان تکه های آن را جدا از یکدیگر قرار داد, جدا کردن آنها مانند پازلی ناقص میماند که نوعی عدم هماهنگی و بی نظمی در فضای دکوراسیون خانه ایجاد میکند. در هنگام خرید مبل ال ابتدا فضای اتاق نشیمن را در نظر بگیرید، سپس با توجه به ابعاد و نحوه چیدمان مبل اقدام به خرید کنید. در صورتی که اتاق نشیمن فضای کافی برای قرار دادن مبلمان دیگری را دارد, میتوانید برای ایجاد زیبایی در دکوراسیون این فضا المانی دیگر اضافه کنید. میتوانید یک جایگاه تکی, کاناپه دونفره و … در کنار مبلمان ال شکل خود قرار دهید.

دختران تمهایی مانند شاهزادههای کارتونی را دوست دارند ، ولی نقاشیهای هنریِ همراه با درختان، گلها و پروانهها و نقاشیهای قدیمی نیز میتوانند مناسب باشند . بعد از بزرگ شدن دختر بچه هایمان باید اتاق آنها را تغییراتی دهیم تا باز هم مورد پسند آنها باشد . افزودن المان های احساس و رنگ ها متالیک می تواند این تغییر را راحت تر کند . افزودن میز آرایش ، آینه بزرگ ، شلف هایی برای لباسهای بیشتر و بزرگ تر ، حذف عروسک ها و اسباب بازی های زیاد هم راه هایی برای این تبدیل است . تکالیف بچه ها همراه آن ها بزرگ تر خواهد شد بنابراین هر چه بچه ها بزرگ تر می شوند میز تحریر آنها جدی تر و رسمی تر می شود . نصب یک تابلو شعر احساسی به تنهایی می تواند حس بزرگ شدن ایجاد کند . مطالب فوق توسط کارشناسان حرفه ای شرکت ایرانا دکور تهیه شده بود . چنانچه برای تزیین اتاق دختران دچار تردید و ابهام هستید با مشاوران ما در تماس باشید . طراحی موفق و اصولی دکوراسیون از وظایف کارشناسان خبره ماست .

  1. رنگ لاکی
  2. نقطه کانونی در طراحی داخلی
  3. شبی شیک (Shabby Chic Style)
  4. طراحی و نصب نور بوتیک

به گزارش ایسنا بنابر اعلام ایده چین، بسیاری از افراد به دنبال خرید مبل برای منزل خود هستند و به دنبال مبل راحتی می روند. چرا که یکی از اصلیترین گزینههای خرید است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که در این روزها میخواهید یک مبل مناسب برای منزل خود خریداری کنید. مبلمان در دکوراسیون داخلی میبایست به نکات گفتهشده در زیر توجه کنید . مبل بهعنوان یکی از اصلیترین لوازم منزل است که باعث ایجاد یک دکوراسیون شیک در اتاق پذیرایی و نشیمن می شود. مبلمان علاوه بر زیبایی و مدرن بودن باید راحت و استاندارد نیزباشند. قبل از خرید مبلمان شما میبایست به اتاق نشیمن خود توجه کنید . و با توجه به اندازه اتاق نشیمن و پذیرایی یک مدل را انتخاب نمایید. و اگر نشیمن منزل شما کوچک است باید سراغ مبلهای جمعوجور و ال شکل بروید. در این بین خرید مبل سلطنتی و استیل به دلیل بزرگ بودن برای منازل کوچک اکیدا توصیه نمیشود. در هنگام انتخاب مبلمان باید کل فضا و تزئینات آن مانند گچبریهای پرجزئیات، وسیلههای دکوری چوبی و آینههای قدی را نیز در نظر بگیرید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن