هزینه ساخت شهرهای جدید پنج برابر بیشتر از تعمیر شهرهای قدیمی است – Российская газета – BB-CNTV

[ad_1]

ایده ساخت شهرهای جدید در سیبری و خاور دور چندین ماه است که در جریان است. علیرغم اینکه مردم نمی خواهند “خاک بکر” را بالا ببرند، پروژه ها با علاقه مورد بحث قرار می گیرند. ایرینا ایلینا، مدیر مؤسسه تحقیقات منطقه ای و برنامه ریزی شهری در دانشگاه اقتصاد، می گوید که ساخت شهرهای جدید یک تجارت جذاب است، اما اغلب بیهوده و غیرمنطقی گران است.

روسیه در حال بررسی ایده ساخت شهرهای جدید در شرق دور و سیبری است. هزینه یک شهر جدید چقدر است؟

ایرینا ایلینا: بگذارید به شما بگویم 10 تریلیون روبل است. این یک تخمین نسبتاً تقریبی است، بر اساس این واقعیت است که توسعه مسکو جدید با جمعیتی حدود یک میلیون نفر در نه سال پیش 7 تریلیون روبل برآورد شده است. اما قبلاً زیرساخت ها، جاده ها، فرودگاه ها وجود داشت. اگر در مکانی جدید بسازید، هزینه ها بیشتر می شود. به علاوه تورم ما 10 تریلیون روبل در هر میلیون دریافت می کنیم.

چرا اینقدر گران؟ ده ها شهر جدید در اتحاد جماهیر شوروی ساخته شد، آیا بعید است که پول قابل مقایسه ای برای هر یک از آنها خرج شده باشد؟

ایرینا ایلینا: یک شهر، به ویژه یک شهر جدید، به ساکنین نیاز دارد. و تنها در صورت ایجاد شرایط راحت در آنجا به مکان جدیدی خواهند رفت.

در زمان شوروی، شهرها در کارخانه ها ساخته نمی شدند. به عبارت دیگر، از نظر بیرونی اینها شهرها بودند: خانه ها، خیابان ها… اما در اصل یک روستای بزرگ بود. علاوه بر این، در ابتدای راه اندازی شرکت، مردم اطراف آن ابتدا در شرایط وحشتناکی زندگی می کردند. سپس این سکونتگاه ها به نوعی بهبود یافتند، اما به معنای امروزی ساکنان این شهرک ها را نمی توان شهروند نامید. هیچ زیرساخت اجتماعی وجود نداشت، هیچ شیوه زندگی وجود نداشت: خانه – کار – خانه – کاملاً روستایی بود. جمعیت بسیار ساده تعریف شد: تعداد کارگران کارخانه شهرسازی در 2.5 ضرب شد. این یک و نیم نفر اضافی زن و بچه هستند. اکنون هیچ کس تحت چنین شرایطی به مکان جدیدی نخواهد رفت: شرایط لازم است. مسکن با مساحت حداقل 25 متر مربع برای هر نفر، درمانگاه، مهدکودک، مدارس، کافه ها، رستوران ها، باشگاه های بدنسازی … جاده های خوب، فرودگاه. و در عین حال کار تضمینی با حقوق خوب. چنین شهری منطقه نسبتاً وسیعی را اشغال خواهد کرد. و برای ساخت آن با کیفیت بالا، به این تریلیون ها روبل نیاز داریم. اما این سوال باقی می ماند: چه کسی در آنجا زندگی خواهد کرد؟

به راستی این مهاجران جدید چه کسانی خواهند بود؟

ایرینا ایلینا: این یک سوال بزرگ است. از یک طرف می توانید افرادی را از بریانسک معمولی بگیرید که در آنجا 30 هزار روبل کار می کنند. اگر همه شرایط در یک مکان جدید ایجاد شود، جای خالی با حقوق بالا ایجاد شود، می توانند بروند. نکته اصلی این است که تازه واردان بالقوه نیز شرایط لازم را در یک مکان جدید دارند.

شهرها در جایی که نیاز دارند بوجود می آیند و توسعه می یابند. مواد خام، انرژی و یا عبور خوب از جریان ترافیک وجود دارد

اما مشکل فرق می کند. مقامات این رقم را بیان می کنند: روسیه به 500 میلیون نفر برای سکونت در قلمرو نیاز دارد و ما به کمتر از 150 میلیون نفر نیاز داریم. بنابراین برای پر کردن شهرهای جدید، به ویژه شهرهای بالای یک میلیون نفر، باید شهرهای موجود خالی بماند. مسکونی، با یک یا آن زیرساخت به خوبی توسعه یافته. به هر حال، ما شهرهای کمی نداریم – 1117 شهر. در همان زمان، مهاجرت وجود دارد: غرب و جنوب. در یک دهه، 400000 نفر از پریموریه به بخش اروپایی کشور نقل مکان کرده اند. و آنها می خواهند یکی از شهرهای جدید را در نزدیکی ولادی وستوک بسازند. اگر مردم به سمت دیگری می روند، چرا به آنجا نیاز است؟ طبق دستور ایالت، شهرها به ندرت ظاهر می شوند.

چرا؟ مسکو توسط یوری دولگوروکی تأسیس شد و چند شهر به دستور امپراتورها، تحت حاکمیت شوروی، با تصمیم مقامات ظاهر شد؟

ایرینا ایلینا: شهرها در جایی که نیاز دارند بوجود می آیند و توسعه می یابند. مواد خام، انرژی یا دوراهی خوبی وجود دارد. مانند Cherepovets، که در آن زغال سنگ از Vorkuta، سنگ معدن – از Lipetsk حمل می شود، و پردازش درست در وسط است. اما مهمتر از همه، ظهور و رشد شهرهای جدید مستلزم پتانسیل جمعیتی است. با افزایش جمعیت، ساکنان جدیدی ظاهر می شوند. و در اینجا کاهش می یابد. ما نمی خواهیم هزار شهر جدید با پول غیر واقعی بسازیم تا هزاران شهر موجود خالی و ویران شوند. این فقط منطقی نیست. علاوه بر این، مرتب کردن یک شهر موجود حداقل پنج برابر کمتر از راه اندازی یک شهرک از ابتدا هزینه دارد. بله، در یک شهر موجود، انتقال، مثلاً فاضلاب، دشوارتر است. اما اگر این کار را به نحوی کارآمد انجام دهید که نیازی به تعویض مجدد آن در دو سال نداشته باشید، چنین ارتقایی هزینه کمتری نسبت به تعمیرات بی‌پایان چیزی دارد که می‌پوسد و کار نمی‌کند.

آیا نمونه های موفقی از شهرهای جدید در سال های اخیر وجود دارد؟

ایرینا ایلینا: نمونه هایی از تأسیس شهرهای کوچک وجود دارد. پردیس در جزیره روسکی، Kazan Inopolis، Skolkovo در نزدیکی مسکو. اما اینها شهرهای خالص نیستند، اکثر مردم به طور موقت در آنجا زندگی می کنند. دانشگاه ها همه جا هستند، در حالی که دانش آموزان درس می خوانند و معلمان کار می کنند – آنها آنجا هستند. اما این جمعیت دائمی نیست. از شهرهای واقعا بزرگ، یک نمونه بسیار موفق وجود دارد: نورسلطان. شهری که مخصوصاً برای انجام وظایف شهری ساخته شده است. اما شما فقط باید در نظر بگیرید که او در واقع در Tselinograd بزرگ شده است. از قبل زیرساخت هایی وجود داشت، جایی برای سازندگان در حالی که ساخت پایتخت جدید قزاقستان در حال انجام بود، وجود داشت. و اگر در ابتدا کارمندان در آلما آتا زندگی می کردند، یک هفته برای کار به نورسلطان پرواز می کردند، و سپس برای آخر هفته نزد خانواده های خود بازگشتند، اکنون مردم به آنجا نقل مکان می کنند، به یک شهر جدید. زندگی در آنجا برای آنها راحت تر است. اما باز هم این شهر جدید در کنار شهر موجود ساخته شده است. خیلی مهمه و او در ابتدا هدف مشخصی داشت.

آیا مکان هایی در روسیه وجود دارد که بتوانید یک شهر جدید به همان اندازه موفق بسازید؟

ایرینا ایلینا: بر اساس گزارش های دولتی در کشور ما، ساخت و ساز مسکن های مورد تقاضا تنها در ده ها منطقه انجام می شود. برای بقیه پول و تقاضا نیست. نیاز به مسکن اجتماعی وجود دارد، اما تقاضای موثری برای مسکن در آن وجود ندارد. تصور کنید کشور ما که با وضعیت جمعیتی مشکلات کاملاً پیچیده بودجه دارد، ناگهان در حال ایجاد شهرهای جدید است. برای چی؟ برای چه کسی؟

شهر جدید در واقع یک پروژه تجاری است. چگونه او می تواند پول سرمایه گذاری شده در خلقت خود را بازگرداند؟

ایرینا ایلینا: از طریق کار شرکت ها. درست است که هزینه ایجاد آنها هنوز هم افزوده قابل توجهی به 10 تریلیون روبلی است که برای ایجاد خود شهر و زیرساخت های آن لازم است. در واقع این بازده و امکان سنجی باید بسیار دقیق محاسبه شود. من در چین بودم، آنها تصمیم گرفتند شهرهای جدیدی در مناطق خاصی از کشور بسازند. زیرساخت ها خوب است، همه چیز به خوبی اندیشیده شده است، جمعیت در حال افزایش است، آنها از روستاها به مناطق شهری می روند – به نظر می رسد، همه شرایط. اما مردم به آنجا نرفتند، خانه ها خالی است زیرا تصمیم گرفتند آپارتمان های موجود در آنها را بفروشند. حالا این برنامه در آنجا کوتاه شده است. جمعیت ما کم است، کشیدن آن از جایی به آن نقطه دیگر فایده ای ندارد.

بعد معلوم می شود، آیا استفاده از روش چرخشی و بردن مردم به جایی که نیروی کار نیاز است آسان تر از ساختن یک شهر است؟

ایرینا ایلینا: بله به صورت چرخشی یا سازماندهی تولید بر اساس شهرهای موجود، مانند همان Cherepovets. کارخانه نباید در خود مزرعه ساخته شود. البته باید از فناوری های روز استفاده کرد، نظافت، تا صنعت آلودگی ایجاد نکند، مزاحمتی برای ساکنان ایجاد نکند.

ما در بسیاری از شهرها نظرسنجی انجام دادیم: آیا دوست دارید در آینده اینجا زندگی کنید؟ مردم گفتند بله، ما عادت کرده ایم، همه چیز را دوست داریم، اما خیلی ها با حقوق خوب کار کافی نداشتند. پس چرا مردم را به جای دیگری ببریم، آیا بهتر نیست این اثر خاص را در کنار جایی که قبلاً زندگی می کنند، جایی که زیرساخت ها، بیمه و هر چیز دیگری وجود دارد، بسازیم؟ این کار را بسیار آسان تر و ارزان تر می کند. و یک نکته مهم دیگر هم وجود دارد: وقتی یک پروژه بزرگ عمرانی راه اندازی می شود، کشور به دام می افتد. پس از همه، چرا آنها دائماً در مسکو خانه های جدید می سازند و بازسازی دوم را شروع می کنند؟ از آنجا که یک مجتمع ساختمانی عظیم وجود دارد، صدها هزار نفر که باید سفارش و شغل بگیرند. در مورد شهر جدید هم همینطور است. به محض اتمام ساخت آنها، باید سایت های جدیدی برای سازندگان پیدا کنید. در غیر این صورت بسیاری از افرادی که کار خود را صادقانه انجام داده اند درآمد خود را از دست خواهند داد. و این یک مشکل بسیار جدی خواهد بود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardMobil Ödeme BozdurmaGebze Escorthtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc Doorsmobil ödeme bozdurbuy stripe account1xbet