5 برای جلوگیری از اشتباهات در هنگام پخت دنده

پس از آنها فصلی کرایه دنده پخت و پز می تواند پر از سوال و احتمالا اشتباه. اگر شما نیاز به بازآموزی سریع قبل از اینکه شما گرد و غبار خود را خاموش دنده ماهیگیری این اشتباهات رایج را می توان با چند راهنمایی ساده است. در اینجا به برخی از شایع ترین دنده آشپزی, اشتباهات, به علاوه آنچه به انجام به جای.

1. نه از بین بردن غشاء از پشت دنده ها.

اگر شما در مورد رویای فوق العاده مناقصه رک از دنده سپس شما می خواهید به نگه داشتن چشم را برای غشای نازک در قسمت زیرین قفسه. این لایه نازک غیر قابل خوردن نیست اما آن را تشدید بسیار کمی در پخت و پز.

به دنبال این نکته: برای اطمینان از یک وعده غذایی از دنده مناقصه است در آینده خود را شروع به کوه در می رم دال وارونه و از بین بردن غشاء و فرآیندهای غشایی. شروع یک پایان دال دقت اسلاید یک چاقو در زیر غشاء سپس با استفاده از دست خود را به کشیدن آن از استخوان. اگر آن را احساس می کند به خصوص لغزنده با استفاده از یک حوله کاغذی یا حوله آشپزخانه تمیز برای گرفتن بهتر است.

2. نه قبل از پخت و پز دنده ها قبل از کباب.

این کاراکتر دودی از کباب دنده غیر قابل انکار است خوشمزه اما این لزوما به این معنا نیست دنده ها باید در کوره پخته شده از آغاز تا پایان. دنده بهره مندی از طولانی طبخ زمان بیش از یک دمای پایین است که می تواند دشوار برای کنترل در کوره و به راحتی می تواند منجر به سوخته گوشت.

به دنبال این نکته: قبل از پخت و پز دنده ها قبل از آنها آمار کوره نه تنها به شما می دهد کنترل بیشتری روی درجه حرارت پخت و پز, اما آن را نیز می توانید برای اطلاعات بیشتر مناقصه گوشت. شما می توانید فر-پخت جوش و یا حتی استفاده از آرام پز برای قبل از پخت و پز قبل از شلیک کردن کوره.

3. قرار دادن سس روی دنده بیش از حد به زودی.

ترین سس ها شامل برخی از نوع شیرین کننده قند و عسل یا شربت افرا. آن را می سازد علاوه بر خوشمزه, اما آن را نیز دارای یک استعداد برای راحتی در حال سوختن است. زمانی که slathered در دنده بیش از حد به زودی آن را به احتمال زیاد به کاراکتر و سوزاند.

به دنبال این نکته: آن را به شما اگر شما می خواهید برای سس دنده خود را (اگر شما را خوب مالش خشک و یا به سادگی آن را دوست ندارم, آن را 100 درصد لازم است). اما اگر سس چیزی که شما صبر کنید تا زمانی که 10 تا 15 دقیقه قبل از پایان پخت به آن اضافه کنید ، آن را مقدار زیادی از زمان برای سس برای گرم کردن چوب به دنده و تنها مقدار مناسبی از crispiness در اطراف لبه های.

4. Undercooking یا overcooking دنده.

اجتناب از این معضل را می توان روی حیله و تزویر به خصوص برای کسانی که بی تجربه با پخت و پز دنده. به طور معمول ما نشان می دهد با استفاده از یک لحظه خواندن دماسنج برای بررسی درجه حرارت دنده ها (سحر و جادو شماره 145°F, با توجه به وزارت کشاورزی ایالات متحده) اما این آزمایش ثابت می کند سخت به مقابله با دنده. به جای دانستن زمانی که دنده در حال آماده کردن گرما همه چیز در مورد خاص بصری سرنخ.

به دنبال این نکته: این سرنخ مهم همه باید با بافت گوشت. اولین نشانه این است که گوشت را می کشد و دور از استخوان. دنده ها انجام می شود که گوشت می کشد بازگشت و در معرض حدود نیم اینچ به اینچ استخوان در نازک تر به پایان می رسد از دنده. همچنین در هنگام چیدن قفسه با انبر باید آن را کمی خم در مرکز اما از هم جدا نمی افتد.

5. کباب دنده به طور کامل بیش از مستقیم حرارت بالا.

مستقیم حرارت بالا به خوبی کار می کند برای سریع-پخت و پز مواد غذایی مانند هات داگ و همبرگر و مرغ ولی دنده نمی کرایه کاملا به عنوان به خوبی زمانی که پخته شده در شرایط مشابه. درجه حرارت بالا و حرارت مستقیم می تواند به راحتی منجر به ناهموار و پخت و پز و خشک می دنده ها ،

به دنبال این نکته: اگر شما در حال کباب دنده (در مقابل فر-پخت و پز) قرار دادن بر روی دریچه های شبکه ای مهم است. در حالی که چند دقیقه بیش از یک شعله بالا می توانید ترک یک پایان زیبا کاراکتر اکثریت پخت و پز اتفاق می افتد باید کم و یا حرارت غیر مستقیم. این تضمین بیشتر و حتی پخت و پز و کمک خواهد کرد که منجر به حساس تر دنده ها.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>