“رهبران بزرگ دنیا ساخته نشده.”

من اعتقاد درست باشد برای اکثر حرفه ای من — و تنها به تازگی متوجه شدم چقدر این دیدگاه محدود شخصی من رشد و توسعه حرفه ای. شاید شما نیز کاهش یافته برای این اسطوره را که رهبری یک مهارت است متعلق به چند نخبگان و در این فرآیند فریب خورده خود را خارج از قدرتمند فرصت برای رشد است.

در حالی که همه ما باید استعدادها و صفات ذاتی به شخصیت ما متولد شده با برخی از مهم ترین اجزای یک موفقیت حرفه ای می تواند آموخته شود از جمله مهارت های رهبری موثر.

اگر شما می خواهید برای تبدیل شدن به سازنده تر و کارآمد در محیط کار خود و الهام بخشیدن به دیگران برای انجام همان شروع با تمرکز بر تبدیل شدن به یک رهبر قوی تر. خبر خوب این است که در حال توسعه این مهارت نیاز ندارد آموزش و پرورش ویژه و یا مدرک یا حتی رسمی مدیریت عنوان; هر کسی به اندازه کافی انگیزه برای رشد می تواند تبدیل به یک رهبر.

در خود من حرفه ای سفر من متوجه شده ام برخی از صفات مهم ترین رهبران بزرگ مشترک است. می خواهم به یکی از آنها ؟ در اینجا شش موثر مهارت های رهبری برای اتخاذ و اصلاح در کار خود را شروع در حال حاضر.

1. ارتباطات

به رهبری شما را به یک چشم انداز — اما شما همچنین باید بدانید که چگونه برای برقراری ارتباط از آن به طور موثر.

تبلیغات

وقتی که من برای اولین بار آغاز شده شرکت من بسیار پرشور در مورد چشم انداز من. من طراحی و توسعه محصول من با این چشم انداز در ذهن دانستن آن می تواند تبدیل مشتریان ما زندگی می کند. به چالش کشیدن بخشی یادگیری برای برقراری ارتباط است که چشم انداز به عنوان من تیم من.

این یک چیز برای الهام بخشیدن به مردم با یک تصویر بزرگ چشم انداز زمانی که شما در حال راه اندازی یک شرکت, اما آن را کاملا جدا مهارت برای پیدا کردن راه های خلاق برای بیان آرمان برای آینده و منطقی برای تغییر و تحول است.[1]

ارتباط خوب نیست فقط توانایی خوب نوشتن ایمیل و یا ناخن ارائه شده است. این توانایی برای الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه و چالش مردم با یک چشم انداز گسترده تر و حتی افسردگی از کار روزمره — پیدا کردن راه هایی برای کمک به هر یک از اعضای تیم خود را درک تصویر بزرگ که در آن شما می خواهید برای رفتن و چگونه نقش خود و پروژه های کمک به آن است.

2. صداقت

زمانی که من فکر می کنم موثر مهارت های رهبری اولین چیزی که من فکر می کنم این است صداقت. و من نه تنها یکی است. در یک مطالعه از 195 رهبران در سراسر 15 سازمان و 67 درصد از شرکت کنندگان دارای “بالای اخلاقی و استانداردهای اخلاقی” به عنوان مهم ترین رهبری نسبت می دهند.[2]

گرفتن کلید های میانبر و یا نادرست بودن ممکن است منجر به موقت برنده است. اما اگر یکی از چیزهایی که من آموخته ام در زندگی حرفه ای من این است که برش گوشه ها نمی شود به موفقیت پایدار. و آن را قطعا نمی تواند پرارزش.

به عنوان نویسنده و رهبر کسب و کار Jon, شکارچی, Sr. می نویسد: در کتاب برندگان هرگز تقلبشخصیت است که در تعریف صفت یک رهبر موفق:[3]

تبلیغات

“وجود دارد هیچ اخلاقی کلید های میانبر در بازی کسب و کار و یا زندگی. وجود دارد در واقع سه نوع از افراد ناموفق به طور موقت موفق و کسانی که تبدیل شدن به موفق باقی می ماند. تفاوت شخصیت است.”

من فکر می کنم از صداقت به عنوان یکپارچه سازی ارزش های خود را با واژه ها و کلمات خود را با اقدامات خود را. هنگامی که شما منجر شود با صداقت شما ایجاد اعتماد میان خود تیم و ذینفعان که بدان معنی است که آنها بیشتر احتمال دارد به جهت هدایت آنها.

3. کنندگى

این همیشه آسان نیست برای اطمینان بالا و ریسک تصمیم گیری به خصوص اگر شما می دانید که مردم با تکیه بر شما برای انتخاب درست. بیشتر از نه یک تصمیم مهم شما را نمی تابه راه شما برنامه ریزی شده است. اگر این اتفاق می افتد به شما خواهد شد در مواجهه با یکی دیگر از مهم انتخاب: شما فرض مسئولیت ؟ آیا شما مایل به سرزنش ؟ و از همه مهمتر شما خواهد بود برای پیدا کردن یک راه بهتر رو به جلو برای تیم خود ؟

توانایی برای تصمیم گیری تحت فشار است که بخش مهمی از رهبری اما علامت درست قاطع رهبر نیست از این توانایی برای تصمیم گیری درست. رهبران بزرگ فقط نمی دانم چگونه به تصمیم گیری خوب برای کسانی که به آنها منجر; آنها نیز مایل به گرفتن خطر ابتلا به دانستن اگر همه چیز کار نمی کند, آنها خواهد شد آنهایی که پاسخگو باشند.[4]

4. تمرکز

تصور کنید شما یک مسافر در یک قایق. طوفان وجود دارد که نزدیک شدن و آب شدن هستند choppier توسط دقیقه است. نه تنها این, اما آن را تاریک خارج و شما مطمئن هستید که راه ساحل است. که نگاه شما را به یک احساس امنیت ؟

یک رهبر زیادی مانند کاپیتان یک کشتی است. فرد در راس نیست فقط مسئول برای تصمیم گیری که در آن کشتی می گذرد به پایان رسید تا در پایان این سفر اما در واقع فرمان آن را در مسیر درست حتی در طول یک طوفان است. به همین دلیل ماندن متمرکز است که چنین بخشی مهم از رهبری موثر.

تبلیغات

رهبران بزرگ نگه داشتن چشم خود را به سوی موفقیت است که نیاز به برنامه ریزی ماندن سازمان یافته و تفکر از طریق بالقوه حالات و نتایج — همه در حالی که با توجه به مسیرهای دیگر به جلو اگر همه چیز کار نمی کند.[5]

5. فروتنی

اگر شما می خواهید به دیگران را تشویق به یادگیری و رشد شما باید مایل به یادگیری و رشد خود را. این نیاز به فروتنی و یا تمایل به انعطاف پذیر, اعتراف شما در اشتباه هستید و حتی مهمتر از باز بودن به یادگیری از سایر افراد است. یکی دیگر از راه نگاه کردن به فروتنی است teachability.

عملا چگونه می تواند به شما در پیاده سازی این مهارت در محل کار خود را? حل مشکل یک فرصت عالی برای تمرین بودن تعلیم رهبر.

برای مثال اگر شما در حال تلاش برای پیدا کردن یک راه حل برای یک مسئله سعی کنید به فشار خود را در دستور کار خود. زمانی که تیم خود را حواس شما باز به (و مشتاق در مورد) ایده های خود را بیشتر تنوع بالقوه تحول ایده ها پدیدار خواهد شد.

به علاوه زمانی که تیم خود را می داند که شما را تشویق به تفکر آزاد, آنها به احتمال زیاد خواهد شد انگیزه بیشتری برای ابتکار عمل و به طور مستقل کار خود را برای توسعه راه حل ها و ایده های.

6. اتصال

به عنوان یک رهبر شما باید امتیاز از آوردن بهترین در مردم در اطراف شما — یک عنصر کلیدی برای موفقیت در شرکت خود را. اما برای پرورش موفقیت شما باید به تمرکز بر روی اتصال ،

تبلیغات

علوم اعصاب به ما می آموزد که اگر مردم احساس عاطفی امن آنها قادر نخواهد بود برای دسترسی به, خلاق, استراتژیک بخشی از مغز خود را. در عوض, آنها خواهید بود با تمرکز بر بقا — که نیست دقیقا یک دستور برای شکوفایی در زندگی یا در محل کار.

این رهبر مسئولیت به منظور تسهیل ارتباط و تعلق در محل کار به طوری که دیگران می تواند زندگی می کنند تا به پتانسیل کامل خود را.

برای پرورش یک ارتباط عمیق تر در میان تیم خود را — و توانمند سازی آنها را به زندگی می کنند تا پتانسیل خود را — آنها را به عنوان افراد و نه فقط به عنوان کارگران است. سلام می گویند با یک لبخند. به یاد داشته باشید جزئیات در مورد زندگی شخصی خود است. تعریف آنها را زمانی که آنها به خوبی انجام دهد و اجازه دهید آنها را می دانم که شما خود را کار سخت و کمک.

شما به عنوان ساخت روابط معنی دار با همکاران خود را, شما قادر خواهید بود به زندگی می کنند تا پتانسیل خود را به عنوان یک رهبر موثر ،

راهنمایی های بیشتر در مهارت های رهبری

عکس های اعتباری: Christina @ wocintechchat.com از طریق unsplash.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de