7 برای جلوگیری از اشتباهات در هنگام آب شدن تمام مواد غذایی که شما را مسدود

تبریک شما منجمد خود را از آخرین مواد غذایی حمل و نقل مانند یک حرفه ای واقعی! در حال حاضر می آید آزمون واقعی — در واقع با استفاده از این فریزر پر از مواد غذایی است. این که آیا شما در نظر خودتان را کاپیتان ایمنی مواد غذایی گشت یا نه, هیچ کس می خواهد به خطر زباله های مواد غذایی و یا سایر بد در نظر گرفته شده عواقب. ذوب مواد غذایی نیست اما وجود دارد چند استراتژی است که می تواند به شما کمک کند خود را به حداکثر رساندن آشپزی منابع است. قبل از شما در رسیدن به فریزر برای شام, مطمئن شوید که شما نمی سهوا سقوط قربانی به این مشترک ذوب نقاط مشکل. این رایج ترین مشکلات برای جلوگیری از و راهنمایی برای آنچه که شما باید انجام دهید به جای آن.

FIFO به معنی اول ، این یک مخفف است که حرفه ای مواد غذایی از فروشگاه های مواد غذایی stockers به سرآشپزها رستوران زندگی می کنند و شما باید بیش از حد.

به دنبال این نکته: به جای پرت کردن غذاهای جلو و مرکز فریزر پشته جدید مواد غذایی در پشت یا زیر تر موارد. زمانی که این سازمان راه, مسن, مواد غذایی منجمد هستند آسان تر برای دسترسی به, و شما حفظ ثابت چرخش جدیدتر موجودی.

2. شما با گرم شدن مواد غذایی منجمد در مقابله در دمای اتاق.

اگر شما را فراموش کرده به سینه مرغ منجمد از فریزر زود نیست فقط بازی شیر یا خط آنها را در مقابله با گرم شدن. مواد غذایی فاسد شدنی (از جمله منجمد خام و یا پخته شده و گوشت و غذاهای دریایی و یا غذاهای آماده) نباید از سمت چپ در دمای اتاق برای بیش از دو ساعت است. وجود دارد سریع تر و امن تر راه برای گرم شدن مواد غذایی به سرعت و بدون خطر میکروبی ضرب.

به دنبال این نکته: در آشپزی محافل محدوده دمای 40°F to 140°F است که به نام “منطقه خطر است.” مواد غذایی منجمد چپ در مقابله با گرم شدن به سرعت وارد این منطقه خطر (خانه خود را دمای هوای محیط می افتد با صدا غذا خوردن dab در وسط آن منطقه) ایجاد یک مهمان نواز محیط زیست برای شکم-busting میکروب. را انتخاب کنید امن تر ذوب روش مانند قرار دادن مواد غذایی زیر, سرد, آب در حال اجرا و یا ذوب در مایکروویو به سرعت و یا در یخچال به مدت یک شب به جای.

ادامه مطلب: 5 راه برای ایمن گرم شدن مواد غذایی منجمد

3. ذوب مواد غذایی با آب گرم.

اگر ذوب در زیر آب سرد خوب است آب گرم باید بهتر ، اشتباه است. هنگامی که شما در عجله هستید و به گرم شدن مواد غذایی منجمد, آن را آسان به درک چرا فرو مواد غذایی در زیر آب گرم به نظر می رسد مانند یک ایده خوب است. ایمنی مواد غذایی کارشناسان توصیه می کنند در برابر این دلیل در حالی که این مرکز از مواد غذایی است که هنوز هم یخ زده آب گرم مکان های بیرونی لایه از مواد غذایی به منطقه خطر از 40°F to 140°F.

به دنبال این نکته: پر کردن یک کاسه بزرگ با آب خنک و غرق خود را در شام (در مهر و موم شده کیسه زیپ بالا). بررسی درجه حرارت آب هر 30 دقیقه یا پس از اضافه کردن آب سرد اگر افزایش درجه حرارت بیش از حد بالا است.

4. ذوب گوشت خام به طور مستقیم در قفسه یخچال و فریزر.

فریزر مواد غذایی در حال حاضر پیچیده شده — اغلب در بیش از یک لایه وجود دارد بنابراین باید بدون مشکل با ذوب به طور مستقیم در قفسه یخچال و فریزر. اشتباه است. حتی ضخیم کیسه فریزر می تواند پاره شود و بلورهای یخ می تواند سوراخ سوراخ در ثابت reshuffling فریزر. مشکل این است که شما اغلب نمی دانند که یک کیسه به خطر افتاده است تا زمانی که خیلی دیر است.

به دنبال این نکته: محل هر گونه مواد غذایی منجمد — حتی اگر آن را در یک کیسه بسته بندی — بر روی یک rimmed ورق پخت یا بشقاب بزرگ قبل از ذوب در یخچال و فریزر. ورق پخت گرفتن تراکم و خام آب میوه قبل از آنها آلوده لرز قفسه سینه.

5. شما thaw همه چیز در مایکروویو.

مایکروویو دارای یک دکمه یخ زدایی پس چرا از آن استفاده کنید ؟ متاسفانه ناهموار گرمایش از مایکروویو در نتیجه در برخی از قطعات از مواد غذایی در حال تبدیل شدن کاملا گرم و ورود به متوسط منطقه خطر.

به دنبال این نکته: مایکروویو ذوب بهترین سایت متعلق به غذاهای شما آماده خواهد شد بلافاصله مانند نرم شدن یک بلوک از میوه های یخ زده برای مخلوط. گزینه بهتر است برای گرم شدن در یک کاسه آب سرد. اگر شما انتخاب می کنید برای گرم شدن خود را با مایکروفر مطمئن شوید که برای طبخ غذا به دمای امن بلافاصله پس از مایکروویو ذوب.

ادامه مطلب: جلوگیری از یخ چیزی را اب یخ زده گوشت در مایکروفر

6. شما refreeze ذوب مواد غذایی است.

آیا شما تا به حال آغاز شده و به سرعت گرم شدن یک سینه مرغ را زیر آب سرد یا ظهور آن را در مایکروویو به ذوب شدن یخ تنها به صرف شام قصد دارد به طور ناگهانی تغییر دهید ؟ حتی اگر این مرکز از مواد غذایی است که هنوز هم سرد و یخ آن را نا امن است به refreeze مواد غذایی شده است که در خارج از یخچال و فریزر برای دمای بیش از یک ساعت (و یا در غیر این صورت وارد شده است که طیف وسیعی از 40°F to 140°F).

به دنبال این نکته: ادامه ذوب غذا و طبخ آن به دمای امن حق دور. در این مرحله غذا را می توان refrozen اگر چه بافت و عطر و طعم ممکن است به خطر بیافتد با تکرار انجماد و ذوب.

بیشتر بدانید: بزرگ گرم شدن از USDA

7. فراموش کردن شما می توانید طبخ غذا مستقیما از فریزر _ هیچ ذوب ضروری است.

آن است که تقریبا شام اما غذای اصلی است که هنوز هم در اعماق منجمد. شما ممکن است فکر می کنم takeout است تنها گزینه خود را, اما آیا می دانید که شما می توانید طبخ غذا از یخ زده ؟

به دنبال این نکته: مواد غذایی مانند ماهی قزل آلا و مرغ را می توان با خیال راحت پخته شده از یخ زده. بله واقعا! نگه داشتن در ذهن است که آن را حدود 50 درصد دیگر برای رسیدن به امن خدمت متوسط.

بیشتر بخوانید: چگونه به طبخ مرغ از منجمد

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.detny.im