یک دهه از آفتاب: ناسا گرفته شده 425 میلیون عکس از خورشید و گذشت زمان


ناسا رصدخانه دینامیک خورشیدی (SDO) شده است بسیار مشغول گرفتن تصاویر خورشید در طول دهه گذشته است. از ژوئن 2, 2010 تا ژوئن 1, 2020, SDO دستگیر 425 میلیون عکس از خورشید است. هر ناسا, تیم انباشته حدود 20 میلیون گیگابایت از تصاویر خورشید در دهه گذشته و با داده های ناسا وارد شده 10 سال ارزش تصاویر را شگفت انگیز کنید timelapse تصویری فوق.

با استفاده از سه اولیه ابزار SDO قطاری یک تصویر از خورشید در هر 0.75 ثانیه است. یکی از این ابزار جوی تصویربرداری مونتاژ (AIA), قطاری از تصاویر در هر 12 ثانیه در 10 طول موج مختلف از نور است. در timelapse ویدئو منتشر شده توسط ناسا, ما دیدن عکس های از خورشید گرفته شده در شدید اشعه ماورای بنفش با طول موج از 17.1 نانومتر. این طول موج به ما اجازه می دهد برای مشاهده خورشید لایه خارجی به نام تاج.

به طور کلی ساعته timelapse تصویری ویژگی های وارد شده تصویر از هر ساعت از هر روز برای 10 سال گذشته است. اما چند استثنا وجود دارد. وجود فریم های تیره ناشی از زمین یا ماه گرفتی SDO تصویب آنها را از بین فضاپیما و خورشید است. نیز وجود دارد یک هفته قطع برق در این AIA ابزار در سال 2016. هر گونه خارج از مرکز تصاویر خورشید است و با توجه به دوره ای ابزار کالیبراسیون.

به عنوان شما می توانید تصور کنید SDO شاهد بسیاری از رویدادهای جالب در طول آن دوره مشاهده است. در این ویدئو بالا در 6:20 شما می توانید یک برجستگی فوران از سمت راست و پایین منطقه از خورشید و از ماه ژوئن 7, 2011. در 12:24 شما می توانید حمل و نقل از ونوس در سراسر چهره خورشید در ژوئن 5, 2012. این رویداد نمی خواهد دوباره رخ می دهد تا سال 2117. در ژوئیه 19, 2012, یک صفحه نمایش درخشان از حلقه پلاسما نشان داد یک رویداد پیچیده در خورشید میدان مغناطیسی این می تواند دیده می شود در 13:06. حدود شش ماه بعد در اوت 31, 2012, ‘نمادین ترین فوران این چرخه خورشیدی’ رخ داده است شاهد در 13:50 در این ویدئو.

پرش پیش رو به 36:18 شما می توانید مشاهده و جیوه به عنوان آن گذر در سراسر چهره خورشید در مارس 9, 2016. این مشکل بیشتر به نقطه از ونوس, اما شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن را در اینجا. جیوه به نظر می رسد دوباره در 57:38 عنوان آن ترانزیت خورشید دوباره در نوامبر 11, 2019. این خواهد عطارد آخرین حمل و نقل تا 2032. یک لیست کامل از رویدادهای جالب شما می توانید شاهد در این ویدئو را می توان در توضیحات در یوتیوب.

‘یک X8.2 کلاس خورشیدی شعله ور شدن چشمک می زند در لبه خورشید در سپتامبر. 10, 2017. این تصویر گرفته شده توسط ناسا رصدخانه دینامیک خورشیدی را نشان می دهد و ترکیبی از نور از 171 و 304 angstrom طول موج.’ متن و تصویر های اعتباری: ناسا/GSFC/SDO

اسکات Wiessinger (USRA) بود منجر, تولید کننده, در ویدئو بالا. تام Magazine (GST) بود سرب داده ویژوالایزر. پیشرو علمی نوشتن بود مارا جانسون-Groh (Wyle سیستم های اطلاعاتی). موسیقی, ‘خورشیدی ناظر’ نوشته شده بود و تولید شده توسط لارس لئونارد.

اگر شما می خواهم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ناسا رصدخانه دینامیک خورشیدی, شما می توانید پیدا کردن یک ثروت از اطلاعات جالب اینجا را کلیک کنید.

در اوایل این سال ناسا منتشر شده یک ویدیو کوتاه که تحت پوشش 10 از مهم ترین چیزهایی است که دانشمندان آموخته اند که در طول SDO اولین دهه در فضا است. شما می توانید بررسی کنید که در زیر.


تصویر های اعتباری: تصاویر از طریق ناسا/GSFC/SDO

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im