الکساندرا آشپزخانه “فوق العاده مرطوب” نان کدو سبز دستور العمل است که کل بازی را تغییر

ما به طور مستقل انتخاب این محصولات—اگر شما خرید از یکی از لینک های ما, ما ممکن است کسب درآمد کمیسیون.

یک غذایی محبوب در وبلاگ به نام الکساندرا آشپزخانه با استفاده از یک روش هوشمندانه او را کدو سبز نان: او پرتاب خرد شده کدو سبز در آرد قبل از اضافه کردن آن را به خمیر. اگر چه من تا به حال هرگز دیده می شود در این روش قبل از آن بلافاصله منطقی به نظر می رسید. شما بازی شیر یا خط انواع توت ها را در آرد برای جلوگیری از آنها را از غرق شدن به ته کیک خمیر پس چرا نمی خواهد شما همین کار را با کدو سبز? به بالا از آن خاموش دستور او دارای رتبه پنج ستاره و فراوانی از نظر آواز ستایش خود را; برخی از دوبله آن را به بهترین نان کدو سبز آنها خاوری تا به حال. من بسیار با اعتماد به نفس آن را خوب خواهد بود اما می تواند از آن بهترین? من مشتاق به آن را امتحان کنید.

چگونه به الکساندرا آشپزخانه را کدو سبز نان

الکساندرا آشپزخانه دستور العمل فوق العاده ساده است و آن را نمی کند نیاز به هر گونه تخلیه و یا فشردن خرد شده کدو سبز است. شما شروع به توسط دستگاه های همزن آرد و بکینگ پودر و جوش شیرین و دارچین را (که اختیاری است) و نمک را با هم در یک کاسه است. در دوم کاسه شما خود را مخلوط مواد تشکیل دهنده و مرطوب هم از جمله, شکر قهوه ای, شکر دانه ریز, روغن های گیاهی, عصاره وانیل و تخم مرغ است.

اضافه کردن کدو سبز رنده شده را به کاسه مواد خشک و شیر یا خط به پوشش آن است. اضافه کنید که مخلوط را به مواد تشکیل دهنده و مرطوب و هم بزنید فقط تا زمانی که خمیر فرم. بریزید و خمیر به روغن و کاغذ-صف نان تابه و پخت تا زمانی که یک خلال دندان بیرون می آید پاک (یا یک لحظه خواندن دماسنج می خواند 205ºF یا بالاتر در مرکز قرص). اجازه دهید خنک شود و در ظرف و سپس انتقال بر روی یک خنک کننده رک به اجازه دهید کاملا خنک شود.

من بررسی صادقانه از الکساندرا آشپزخانه را کدو سبز نان

این کدو سبز نان بود دست به پایین بهترین نان کدو سبز من و ام تا به حال. آن بود که کلاسیک گرم-ادویه دار و ظریف و خوش طعم عطر و طعم است که من به دنبال در نان کدو سبز. آن را نیز تا به حال فوق العاده مرطوب بافت که به آن کیک پوند-مانند کیفیت ساخت آن طعم غنی و منحط است. اما این نیز بود بیش از حد مرطوب; آن را ندارد باتلاقی و یا مرطوب بافت است که گاهی اوقات اتفاق می افتد زمانی که نان ها بیش از حد مرطوب. آن را تلاش برای چیزی جدید و یا غیر منتظره — فقط یک واقعا خوب کلاسیک قرص نان. آن را به سادگی کامل.

اگر من به این نان کدو, دستور, دوباره, من می خواهم سعی کنید با اضافه کردن تراشه های شکلات یا آجیل به مخلوط. پایه کاملا مناسب و من می توانید ببینید غنای شکلات یا آجیل کار خوبی است. اما من هم با خوشحالی آن را بدون این اضافات به عنوان به خوبی.

اگر شما در حال ساخت الکساندرا آشپزخانه را کدو سبز نان و چند نکته

آیا شما تا به حال پخته الکساندرا آشپزخانه‘s نان کدو سبز دستور العمل است ؟ به ما بگویید چه شما فکر می کنید!

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im