آلتون براون کره بادام زمینی کوکی ها در حال تکان دهنده ای ساده و در عین حال به طور جدی خوشمزه

ما به طور مستقل انتخاب این محصولات—اگر شما خرید از یکی از لینک های ما, ما ممکن است کسب درآمد کمیسیون.

اگر یک نفر اعتماد کنم به نوشتن یک جامد دستور آن را Alton Brown. این به ویژه هنگامی که می آید به کوکی ها با توجه به شکلات جویدنی chippers در زمان خانه جایزه ما شکلات تراشه کوکی نبرد. تا زمانی که من آمد در سراسر این دستور العمل به صورت جویدنی کره بادام زمینی کوکی ها در آشپزی روزمره طبخ, من می دانستم که این امر می تواند یک چخ برای ما کره بادام زمینی کوکی مرحله نهایی مسابقات. گلوتن رایگان دستور العمل تماس تنها برای هفت مواد تشکیل دهنده و همراه با هم در یک کاسه شگفت انگیزی ساده برای نهایی مواد غذایی nerd.

چگونه می توان آلتون براون کره بادام زمینی کوکی ها

آلتون براون دستور العمل فوق العاده ساده است و طول می کشد زمان بسیار کمی را. شما شروع به تکان دهنده همراه کره بادام زمینی و شکر قهوه ای و دانه های شکر در یک کاسه بزرگ. اضافه کردن یک تخم مرغ و جوش شیرین و عصاره وانیل و نمک هم بزنید تا یک خمیر اشکال. رول خمیر را به یک اونس توپ و محل بر روی دو کاغذ اندود ورق سینی. پهن کردن آنها با تيغه از چنگال پخت تا زمانی که کوکی ها به آرامی browned و سپس اجازه دهید سرد برای دو دقیقه. آنها را حدود پنج دقیقه فقط کثیف یک کاسه است. یک برنده واقعی.

من صادقانه بررسی آلتون براون کره بادام زمینی کوکی دستور غذا

این دستور غذا است که نمونه ای کامل از یک کم تلاش بالا-پاداش دستور العمل. خمیر شد و مرطوب قابل انعطاف و صاف و حتی اگر آن را نمی تماس بگیرید برای هر نوع آرد را با هم برگزار شد کاملا. کوکی ها گسترش سادگی و وجود دارد بدون نیاز به خنک خمیر. از فر آنها نگاه کاملا ترک خورده و کمی اغراق و چنگال الگوهای برجسته باقی مانده.

بافت این کوکی ها فوق العاده بود. آنها بسیار جویدنی به عنوان وعده داده شده و تقریبا همینطور مثل قند کوکی. شما می تواند نیش می زنند به آنها را بدون سقوط از هم جدا است که من دوست داشتم و از آنها باقی مانده است مرطوب و خوش نرم برای روز.

اگر من تا به حال برای پیدا کردن یک چیز به نقد آن خواهد بود که عطر و طعم خود را ندارد وای من. من را دریافت نمی اشتباه آنها خوب بودند — کاملا شور فقط با یک اشاره از وانیل و شکر قهوه ای را به آنها داد ظریف طعم کارامل که زوج خوبی با کره بادام زمینی — اما وجود دارد هیچ چیز منحصر به فرد و یا غیر منتظره در بازی.

اگر شما در حال ساخت آلتون براون کره بادام زمینی کوکی ها چند نکته

1. نمی با استفاده از کره بادام زمینی. طبیعی کره بادام زمینی جدا و گرایش به چرب. به جای استفاده از یک کرم مختلفی مانند Jif به مطمئن شوید که کوکی ها به نوبه خود درست است.

2. استفاده از یک لاستیک بزرگ کفگیر را به مخلوط خمیر. براون دستور دستور شما را به استفاده از یک قاشق چوبی اما من در بر داشت یک کاردک لاستیکی بسیار آسان تر بود.

3. شیب چنگال خود را در آب به خمیر جلوگیری از چسبیدن. برای جلوگیری از خود را از چنگال از چسبیدن خمیر به عنوان شما ایجاد cross-تخم الگوی شیب آن را در آب سرد قبل از فشار دادن آن را در.

4. نم نم تاپ با پوسته پوسته نمک. چرا که این کوکی ها بسیار ساده هستند, آنها به راحتی می تواند با garnishes یا مخلوط-ins. اگر شما پوسته پوسته نمک در دست آبپاش سعی کنید آن را بیش از تاپس از کوکی ها قبل از پخت. آن را کمک به خارج کردن طعم و تعادل شیرینی.

امتیاز: 8/10

آیا شما تا به حال پخته آلتون براون کره بادام زمینی کوکی دستور غذا? به ما بگویید چه شما فکر می کنید!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>