با تقویت خودرو رابطه جنسی بیشتر و بهتر داشته باشید

یکی از راههای بزرگ نشان دادن جلو پنجره، حذف تمامی پرهها و علایم لوگوی خودرو و جایگزین کردن جلو پنجره با پرهها

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

یکی از راههای بزرگ نشان دادن جلو پنجره، حذف تمامی پرهها و علایم لوگوی خودرو و جایگزین کردن جلو پنجره با پرههای بسیار ظریف و باریک میباشد که حس بزرگ نمایی جلو پنجره را القا میکند. کامپیوتر خودرو یا ECU یکی از مهمترین قطعات خودروهای امروزی است که تقریباً تمامی قسمتها و پارامترهای موتور و حرکات اتومبیل را کنترل میکند. پروگرامر خاص و پیشرفته BITBOX که در واقع نوعی ECU reflash software است. وجود دارد که امکان تعمیر، پروگرام و ری پروگرام مجدد آن ها توسط مهندس داوود کلایی وجود دارد.همچنین امکان ریمپ ماشین آلات فوق نیز برای بهبود توان تولیدی و گشتاور نیز وجود دارد. از این لحاظ اگر دقت کرده باشید در خودروهای مسابقه ای، راننده تا جای امکان با جداکردن صندلی شاگرد و صندلی عقب، سعی بر سبک کردن وزن خودرو را دارد. اگر به خودروهای اسپرت و مخصوص مسابقات دقت کرده باشید، رانندگان این خودروها حتی صندلیهای قسمت عقب خودرو را نیز کاملاً حذف میکنند تا خودروی آنها سبکتر شود. اگر به خودروهای اسپرت و مسابقه ای دقت کرده باشید، رانندگان این خودروها حتی صندلی های عقب خودرو را به طور کامل جدا می کنند تا خودرو سبکتر شود. در تیون و اصطلاح عامه آن در اسپرت کردن ظاهری خودرو، معمولا علاقه مندان به خودروهای زیبا و خاص تر، از موارد زیر استفاده میکنند که ممکن است بعضی از آنها با نوع خودرو و مشخصات فیزیکی هر خودرویی هم خوانی و هماهنگی نداشته باشد. امید است که این مقاله علی اسپرت برایتان مفید بوده باشد. کاتالیست در خودرو نیز که برای تصفیه هوای موتور در اگزوز تعبیه میشود، خود یک عامل مهم در کاهش شتاب و قدرت خودرو است؛ که در خودروهای اسپرت معمولاً از آن استفاده نمیشود؛ اما اگر قصد استفاده از خودروی خود را در شرایط معمولی و در شهر را نیز دارید؛ میتوانید کاتالیستهای کهنه و قدیمی را با مدلهای جدید High-Flow تعویض کنید. یا آنکه خودروهایی را دیدهاید که ظاهرشان به طرزی عجیب، متفاوت و اسپرت ارتقا پیدا کرده و سرعت و شتاب بالاتری پیدا کرده اند؟ از جمله تغیرات مربوط به چراغهای خودرو میتوان به دودی کردن چراغها، استفاده از لامپهای زنونی و چراغهایی با طراحیهای متفاوت از نوع فابریک اشاره کرد. رینگ خودرو نیز میتواند متناسب با نوع خودرو متفاوت باشد. همانطور که یک تغییر رنگ در چشم عادی توسط یک لنز، میتواند کل چهره را تغییر دهد، تغیر در نوع نور و دودی یا شفاف بودن چراغهای جلو خودرو میتواند تفاوت فاحشی بین خودرو تیون شده با نوع معمول خود باشد. قطعاتی که در مناطق کماهمیت مورد استفاده قرار میگیرند، از پارچهها روی یک قالب ساخته میشوند و اپوکسی یا به صورت الیاف یا «رنگ آمیزی» شدهاست. قطعا هر راننده و سرنشینی دوست دارد که در فصلهای گرم تر، از هوای آزاد بر روی سقف خود استفاده کند و داشتن سان روف برای رانندههای امروزی یکی از مهم ترین آپشنها برای یک خودرو میباشد. این کار معمولاً توسط یک فرد متخصص در این امور انجام میشود؛ اما در روش دوم نیاز به دانش خاصی نبوده و تنها با تغییر چند مورد از لوازم خودرو و تعویض برخی قطعات، میتوان موتور ماشین را تقویت کرد؛ که خود راننده هم میتواند آنها را انجام دهد.

علاوه بر محدودیتهای نظام رانندگی کشور در دودی کردن شیشهها، باز افرادی هستند که علاقه شدیدی به دودی کردن شیشههای خودروی خود دارند. ساختار خیابانها طوری است طراحی میشود که امکان حرکت خودروهای باری سبک برای جابجایی کالا و جمعآوری زباله را میدهد. فیلترهای هوای معمولی قابلیت خنک کنندگی هوا و در صورت نیاز توان ارائه هوای بیشتر به داخل موتور را ندارند که با این فیلترهای به قول معروف اسپرت این دو ویژگی به موتور افزوده میشود که قدرت و توان موتور را خصوصا در دور موتور بالا، به صورت چشم گیری افزایش میدهد. اما در این میان برخی نام های بزرگ نیز به صورت انحصاری برای کمپانی ها و شرکت های خودروسازی خاص تیونینگ انجام می دهند که در ادامه این مقاله از نامداران و برترین شرکت های تیونینگ خودرو در هر دو گروه اسم خواهیم برد. این گزینه شاید محبوبترین راه برای افزایش قدرت اسب بخار و گشتاور موتور خودرو باشد زیرا در عین حال مقرون به صرفه نیز است. کارخانه سازنده بهمنظور تولید بیشترین راندمان در عین مصرف بهینه سوخت کدها را بازنویسی میکند. اگر برنامهریزی کارخانه یک برنامهریزی محدودکننده برای موتور ماشینتان باشد، تعویض کامپیوتر میتواند خیلی مؤثر باشد ولی ممکن است هزینه زیادی برایتان داشته باشد. با از بین بردن زاویه Toe-in که کارخانه برای خودرو در نظر گرفته است (چرخهای جلو اندکی با زاویه نسبت به هم قرار میگیرند) و موازی کردن دقیق جهت چرخش آنها در مسیرهای مستقیم، باعث تقویت موتور ماشین خود شوید. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که صاف کردن تمام این مسیر بدون دانش اصولی، نهتنها باعث تقویت موتور خودرو شما نشده بلکه باعث صدمه زدن به آن نیز میگردد. سپرهای عقب و جلو میتواند متناسب با همان حجم و فضا به حالتهای متفاوتی تغیر پیدا کند که این نوع تغیر بستگی به تغییرات قبلی در تیونینگ خودروی شما دارد. میتوانید از سرسیلندرهایی استفاده کنید که به ازای هر سیلندر هشت سوپاپ یا بیشتر دارند. ممکن است تمامی تغیرات تیون خودرو در جهت نشان دادن ظاهری قدرتمند در خودرو باشد، قطعا در این حالت، یک سپر ظریف و کوچک نمی تواند این قدرت را القا کند و میبایست از سپری با خطوط ناملایم و حجیم تر استفاده کرد. معمولا اکثر خودروهای موجود در ایران، به جز چندین مدل محدود دارای جلو پنجره کوچک و محدودی هستند در صورتی که خود جلو پنجره بزرگ، به تنهایی میتواند نماد قدرت خودرو باشد.

رنگ رینگ خودرو در صورتی که درست انتخاب شود میتواند زیبایی بسیار زیادی به جلوه ظاهری خودروی شما ببخشد. یک دست رینگ از جنس فیبر کربن، آلیاژ منیزیوم یا آلومینیوم میتواند خودروی شما را سبک کند، همینطور جیبتان را! به طور مثال در کامیون های ولو سوئد قطعات سخت افزاری خاصی وجود دارند که مانع دسترسی به اطلاعات فلش یا ایپرام ایسیو خودرو می شوند و به علت تحریم های اعمال شده علیه کشورمان باید با راهکارها، تهمیدات و لینک هایی که به مرور زمان با آن ها آشنا شدیم به خوبی به مشکلات فوق فائق بیاییم. که این مورد به صورت برچسب سیاه معمولا و بیشتر بر روی خودروهای سفید انجام میگیرد. همانطور که همه ما دیده ایم، خودروهای حرفهای به شیوهای غیر معمول از خودروهای موجود، به صورت بال پرنده باز و بسته میشوند. فشرده شدن هوا جای بیشتری برای سوخت ورودی ایجاد میکند، که نتیجه اش احتراقی قوی تر است. زههای غیر همرنگ با بدنه خودرو، دستگیرههای پلاستیکی برای درها و البته قرارگیری راهنما بیرون از بدنه خودرو از ویژگیهای این طراحی است. البته ایجاد سوراخ هم در مبدل کاتالیست غیرقانونی و غیرعلمی است. اما اگر قصد دارید از خودروی خود در شرایط عادی و در شهر استفاده کنید، می توانید مبدل های کاتالیزوری قدیمی را با مدل های جدید با جریان بالا جایگزین کنید. و برای ایجاد چنین حسی اقدام به تغیر زاویه باز و بسته شدن دربهای خودروی خود میکنند. سیستمها و دستگاههای جلوگیری از تصادف به راننده کمک میکنند - و بهطور فزایندهای به خود وسیله نقلیه کمک میکنند تا از تصادف جلوگیری کند. در تیونینگ ارتفاع خودرو بعضی از علاقه مندان فقط نسبت به بریدن فنرها و یک سری اقدامات ساده برای کاهش ارتفاع خودروی خود اکتفا میکنند و هستند افرادی که با صرف هزینه بیشتر و نصب قطعات و جکهای مخصوص، این قابلیت افزایش و کاهش ارتفاع خودرو را به صورت دستی بر روی خودروی خود نصب میکنند. تیبا یا خودرو ملی شرکت سایپا، (با نام پیشین مینیاتور) نخستین محصول سایپا است که در ۲۳ آذر ۱۳۸۹ رونمایی شد. به عنوان بخشی از طرح تحرک شهری شورای شهر بارسلون در سال ۲۰۱۴ میلادی، ۹ فضای ویژه برای عابران پیاده در بلوکهای شهری ایجاد شد و عمده طراحان آن را با عنوان و نام «سوپر بلوک» میشناسند.

به عبارتی دیگر، تیونینگ در واقع تغییر و یا تعویض بخشی از قسمت های خودرو، به منظور زیباتر کردن و بهتر کردن خودرو می باشد. تیونینگ خودرو در واقع تغییر و یا تعویض بخشی از قسمتهای خودرو به منظور زیباتر کردن و بهتر کردن خودرو میباشد و بعضی از افراد از اصطلاح اسپرت کردن خودرو نیز استفاده میکنند. بسیاری از خودروهای داخلی و حتی خارجی موجود در ایران، این آپشن سان روف را بر روی سقف خود ندارند و به همین منظور بعضی از علاقه مندان به سان روف، آن را به صورت دستی ایجاد میکنند که البته این کار را به متخصصین این کار میسپارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید به ازای کاهش هر 45 کیلوگرم شما میتوانید از سرعت بیشتری بهره ببرید. در ضمن هر گونه لرزش و ضربه ای که وارد خودرو می شود ابتدا به چرخ ها وارد می شود که به کاهش و از بین بردن این لرزش ها کمک می کند. طراحان دیگر نیز مانند لنچستر دریافتند که برای بازدهی بیشتر لازم است که سوپاپهای موتور به صورت مکانیکی باز و بسته شوند. شاید از مهم ترین مورد و نکته از این مطلب بتوان اشاره داشت به انجام کار توسط افراد کاربلد و باتجربه که نه تنها تقویت موتور خودرو را داشته باشید بلکه ایمنی خودرو و سرنشینان هم در نظر گرفته شود و تغییرات لازم در بدنه و ظاهر خودرو هم انجام گردد. همانطور که گفته شد، هر چه میزان هوای ورودی بیشتر باشد؛ عمل احتراق بهتر انجام می شود. سعی کنید از سوخت باکیفیت و ترجیحا بنزین سوپر برای احتراق بهتر خودرو استفاده کنید. بهطورکلی توربو شارژر (در دور موتورهای با بالا باعث ایجاد قدرت میشود) برای موتورهایی با حجم کم و سوپرشارژر (در دور موتور پایینتری نسبت به توربو شارژر بوست ایجاد میکند) برای موتورهای بزرگ استفاده میشود؛ ولی درنهایت انتخاب نوع آنها کاملاً تخصصی بوده و باید بر اساس برگ فاکتورهای norbert performance خاصی انتخاب شود. اگر این انرژی بهوسیله یک توربین که در مقابل گازهای خروجی موتور قرار میگیرد تأمین گردد، به آن توربوسوپرشارژر یا بهاختصار توربو شارژر یا همان توربو اطلاق میگردد. سیستم اگزوز خودرو از قسمتهای مختلفی مثل مانیفولد دود، کاتالیزور و منبع اگزوز تشکیلشده که شما میتوانید با ارتقای هرکدام از این قسمتها قدرت موتور را افزایش دهید. سیستم اگزوز خودرو از قسمتهای مختلفی مثل مانیفولد دود، کاتالیزور و منبع اگزوز تشکیل شده که میتوانید با ارتقای هر کدام از این قسمت ها قدرت موتور خودرو را افزایش دهید و به تقویت موتور ماشین. همچنین زمانی که بهمنظور نصب یک سیستم صوتی با صدای رسا اقدام مینمایید باید بدانید که قطعات این سیستم نظیر بلندگوها، آمپلیفایر و غیره میتواند وزن خودرو را افزایش داده و نهایتاً به کمتر شدن شتاب و سرعت خواهد انجامید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402