Casio: مبتکر است که زمان را فراموش کرده


هنگامی که اکثر مردم فکر می کنم از Casio آنها فکر می کنم از ساعت (ماشین حساب و G-Shock, به احتمال زیاد) و صفحه کلید از نوع موسیقی. آنچه که مردم احتمالا به یاد داشته باشید این است که Casio بود مبتکر در عکاسی دیجیتال ایجاد ویژگی های است که می تواند تبدیل به استاندارد در دوربین های دیجیتال معرفی شده سال بعد.

Casio متوقف فروش دوربین های آمریکا در چندین سال پیش و آن را در حوله انداخت در سطح جهانی در سال 2018 است. در این مقاله ما نگاهی به پشت در نوآوری است که Casio آمد تا با رفتن تمام راه برگشت به اواسط 1990s.

داستان آغاز می شود در سال 1994 زمانی که Casio معرفی 0.25 مگاپیکسلی QV-10 اولین مصرف کننده دوربین های دیجیتال با ال سی دی و نمایش زنده (در QV-10A یک تنوع است که در تصویر بالا). آن را نیز تا به حال یک چرخش لنز است که نه تنها ظهور در چند دیگر Casio, دوربین اما در چند نیکون و سونی مدل های به عنوان به خوبی.

این QV-700 نشان Casio علامت تجاری چرخش لنز و low-res ال سی دی. که لنز F2 بود و فاصله کانونی معادل 38mm. کوچک اندازه سنسور همراه با F19-معادل لنز اجازه QV-700 به ثابت تمرکز.

تصویر حسن نیت ارائه میدهد از www.digicammuseum.de بوریس Jakubaschk

واقعی نوآوری رخ داده است در سال 1998 با انتشار QV-700. آن ارائه شده قبل و بعد از ضربه بافر شبیه به آنچه Olympus تماس نرم افزار ضبط امروز. در حالی که آن را در بسیاری از عکس QV-700 به شما اجازه ذخیره چند عکس قبل یا بعد از شما فشار شاتر.

طولانی نیست پس از QV-700 آمد QV-7000SX که با آن به ارمغان آورد یک نوع از فیلم حالت (32 فریم در 160 x 120 با هیچ صوتی) و در دوربین, پانوراما, دوخت (چیزی که برخی از دوربین های دیجیتال هنوز هم ندارد). همچنین ایجاد یک صفحه HTML بر روی کارت حافظه خود را که شما می توانید بار در نت اسکیپ را به مرور از طریق عکس های خود را.

توجه زیادی IR فرستنده/گیرنده در مقابل QV-7000SX. آن می تواند پرتو عکس به تعداد کمی از دستگاه های که پشتیبانی IrTran-P پروتکل.

تصویر حسن نیت ارائه میدهد از www.digicammuseum.de بوریس Jakubaschk

این QV-7000SX همچنین ارائه پشتیبانی از مادون قرمز انتقال تصویر (که بعدا به نام IrDA) که بسیار آهسته راه بی سیم بشاش عکس ها را به دستگاه های سازگار. هر دو شرکت سونی و شارپ درگیر شدند در IrDA با سابق ارائه یک دوربین و چاپگر با استفاده از این ویژگی.

دو تا از معمولی بیشتر بهترین حالت شات

Casio پیشگام از حالت های صحنه که آن را به نام شات بهترین حالت است. و Casio واقعا دوست داشتم بهترین شات حالت با سال 2001 را QV-4000 از جمله صد از آنها را بر روی یک شامل CD-ROM. برخی از مورد علاقه های شخصی شامل ‘عکس در هتل’, ‘عکسی از یک قارچ سمی’ و ‘عکس از ماهیگیری گرفتن”.

گام 2 در کوپلینگ ضربه ویژگی: ما در حال حاضر گرفته شده این عکس از اولین فرد, بنابراین در حال حاضر شما می توانید خط دوم در نقطه سمت راست. و ما انجام می شود.

یکی از ویژگی های آن دوران است که آیا نمی گرفتن بود ‘کوپلینگ شات’. اساسا قرار گرفتن در معرض چندگانه mode برای گرفتن عکس از خودتان و فرد دیگری بدون دادن دوربین به یک غریبه برای گرفتن عکس شما در زمان یک عکس از یک فرد که ” شبح ” نشان داده شد روی ال سی دی. شما قرار داده و سپس فرد دیگری در قاب, ساخت مطمئن شوید که آنها در نقطه سمت راست و در زمان ‘نیمه دوم’ از عکس.

چند سال بعد Exilim EX-ZR400 ارائه یک صفحه نمایش سبز از ویژگی های است که به شما اجازه قرار دادن یک موضوع شما عکس بر روی پس زمینه های مختلف.

چیزی مفید تر از خود پرتره و صفحه نمایش سبز که Casio پیشگام بودند guide حالت (Casio به نام این کتابچه کمک) که در برخی از – اما نزدیک به اندازه کافی – دوربین های مدرن. به عنوان نشان داده شده در بالا ایدز بصری نشان داد اثر تغییر دیافراگم و سرعت شاتر.

این Exilim EX-F1 Pro می تواند شلیک در 60 فریم در ثانیه و همچنین تا به حال در بدن تثبیت کننده تصویر و 1080/60p ضبط ویدئو.

یکی از راه های نهایی که در آن Casio واقعا از هم جدا شده خود را از بسته مطلق با سرعت از آن دوربین است. شرکت دوربین بودند رعد و برق سریع, آیا در هنگام عکسبرداری انفجار مرور منوها و یا مرور عکس ها. یک standout 2008 را Exilim Pro EX-F1 است که می تواند تصویر با تفکیکپذیری بالاتر (يا 6mp) تصاویر در 60 فریم در ثانیه (یک دوم) و 1200 فریم در ثانیه اگر شما کاهش یافته و قطعنامه (راه) است.

پس از راه اندازی سه خط دوربین ضبط ویدئو از نوسان خود را که شما می توانید بعدا در حرکت آهسته.

Casio استفاده می شود که با سرعت منحصر به فرد مورد استفاده در آن سابق FC500S: تجزیه و تحلیل نوسان گلف. دوربین ضبط می تواند نوسان خود را از جلو و پشت و پهلو (و بله, آن را خواسته اگر شما یک چپ یا righty). پوشش خود را با مجازی گلف باز در صفحه نمایش FC500S خواهد به طور خودکار شروع و توقف ضبط در طول نوسان خود را. همه از این کار دستگیر شد در تا 240 فریم در ثانیه و می تواند آغاز شده توسط فشار دادن یک دکمه با استفاده از گوشی های هوشمند و یا تکان دادن دست خود را در دوربین. این FC500S هرگز فروخته شده در ایالات متحده, اما شما می توانید آن را در eBay یک بار در در حالی که.

یک بار در سال 2010 و یا پس از وارد شرکت های دیگر پیشی گرفته بود Casio در بسیاری جهات. شاید نه از نظر ویژگی های نوآورانه و با سرعت اما قطعا تکنولوژی و کیفیت تصویر. این شرکت ساخته شده عادی قرارداد برای چند سال (از جمله بسیار بی دست و پا TRYX) تا زمانی که در نهایت محو شدن. من از دست Casio, دوربین نمی کند چرا که آنها در زمان عکس های شگفت انگیز اما از آنجا که قالب را شکست و سرگرم کننده برای استفاده است. RIP کاسیو: رفته اما فراموش نکرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de