جای خود غلت بزنید به طور مداوم با یک چنگال, نم نم باران در ⅓ فنجان به همراه 1 قاشق غذاخوری. آب یخ و سپس با استفاده از دست خود را به آرامی شیر یا خط مخلوط چندین بار برای توزیع آب به طور مساوی. مخلوط کردن خمیر در کاسه با دست های خود را تا زمانی که آن می آید با هم به صاف انبوه با هیچ لکه های خشک و آرد باقی مانده است. انتقال خمیر به یک ورق کاغذ مومی و یا پلاستیک و پت به یک و نیم”-ضخامت مربع است. بسته بندی محکم و با فشار دادن خارج و سپس رول خمیر را با وردنه در هر دو جهت وادار کردن آن را به گوشه ای از بسته بندی را محکم فشرده مربع است. Chill حداقل 2 ساعت و تا 36 ساعت پیش.

پر کردن
فر قبلا گرم به 250°. ترکیب توت فرنگی, گرانول, قند, نمک و 3 قاشق غذاخوری. آب در یک ماهی تابه بزرگ و پوشش. را به بجوش و خروش آمدن روی حرارت متوسط کشف و گاه تکان دهنده تا زمانی که انواع توت ها نرم حدود 5 تا 8 دقیقه است. حذف از گرما و purée با دست مخلوط می روم کمی از بافت اگر دوست دارید (و یا انتقال به یک استاندارد بلندر و مخلوط و سپس بازگشت به قابلمه). بازگشت به بجوش و خروش آمدن کشف و آشپزی, تکان دهنده اغلب با دولایه, لاستیک, کاردک, مطمئن شوید که خراش دو طرف و کف تابه تا زمانی که پر است به اندازه کافی ضخیم است که شما می توانید ببینید پایین گلدان دوم زمانی که شما خراش کفگیر در سراسر 10— 15 دقیقه.

خراش پر بر روی زیادی rimmed پخت ورق اندود شده با سیلیکون حصیر و گسترش نازک و حتی لایه. پخت تکان دهنده هر 15 دقیقه با کاردک تا زمانی که آن را تبدیل به یک خمیر ضخیم است که دارای شکل آن (آن را باید شبیه رب گوجه فرنگی), 45 تا 60 دقیقه است. اجازه دهید سرد و سپس انتقال به پر کردن یک کاسه کوچک و هم بزنید وانیل. اضافه کردن لیمو و آب را به طعم و مزه.

فراموش جلوتر: پر کردن می تواند ساخته شده 1 هفته پیش. پوشش و لرز.

Sprinkles
ماهوت پاک کن زدن سفیده تخم مرغ و کمی نمک حلال در یک کاسه متوسط تا زمانی که کف آلود. اضافه کردن پودر شکر کمی در یک زمان دستگاه های همزن به طور مداوم و با شور و نشاط تا زمانی که شما یک ضخیم صاف و مات سفید شکر و تخم مرغ (بسته به اندازه تخم مرغ خود را, سفید, شما ممکن است نیاز به قند). تقسیم شکر و تخم مرغ در میان 5 کاسه کوچک و کار در یک زمان اضافه کردن رنگ غذا یک قطره در یک زمان تکان دهنده با یک قاشق تا شما را به رنگ مورد نظر. تکرار تا زمانی که شما تمام 5 نم نم رنگ: نارنجی, قرمز, صورتی, سبز و زرد. گسترش هر رنگ شکر و تخم مرغ در حتی یک نوار در سراسر یک ورق کاغذ به عنوان یک لایه نازک به عنوان امکان پذیر است. اسلاید کاغذ را بر روی یک ورق پخت و اجازه نشستن در دمای اتاق تا زمانی که شکر و تخم مرغ خشک شده است و سخت به طور کامل حداقل 12 ساعت است.

پوست شکر و تخم مرغ از کاغذ و شکستن را به قطعات کوچکتر با دست های خود را. محل قطعه در داخل یک resealable کیسه های پلاستیکی و مهر و موم فشار دادن هر گونه هوا. ضرب و شتم کیسه را به آرامی با وردنه به نرم کردن شکر و تخم مرغ به کوچک sprinkles. انتقال sprinkles به غربال توری و لرزش به حذف هر گونه کوچک مانند گرد و غبار ذرات; دور بیندازید. تصویب sprinkles از طریق یک صافی یا قاشق چاک دار, رزرو قطعه که از طریق سقوط و بازگشت هر قطعه بزرگتر که اصلا به کیسه و شکستن بیشتر با وردنه. تکرار دو بار الک روند تا زمانی که شما بسیار کوچک و نسبتا یکنواخت sprinkles. انتقال به یک ظرف مهر و موم شده پوشش و فروشگاه در دمای اتاق تا زمانی که شما آماده برای مونتاژ پاپ تارت.

فراموش جلوتر: Sprinkles می توان ساخته شده 1 هفته پیش.

مجمع
فر قبلا گرم به 300 درجه است. باز کردن خمیر و نصف کاهش دهد. Re-wrap نصف و بازگشت به یخچال و فریزر. رول از خمیر باقی مانده را در یک سطح به آرامی floured به حدود 14×10″ مستطیل. انتقال به یک ورق پخت اندود شده با کاغذ ،

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net