جمع و جور و قادر و ناقص: برداشت اول از سیگما fp


اگر شما می خواهم از من خواست قبل از fp اعلام شرکت که قرار بود به تولید جهان کوچکترین دوربین قاب کامل و با برخی بسیار جدی video قابلیت, من مطمئن هستم که سیگما شده اند که من حدس می زنم. اما مشخصات آن را بسیار وسوسه انگیز است.

Takeaways کلیدی:

  • از ویژگی های قدرتمند در مجموعه ای جمع و جور و سازگار با بدن
  • انتخاب خوب از ابزار برای ساخت فیلم
  • 8-bit فیلم بدون ورود به سیستم گزینه (یا کم کنتراست حالت) برای غیر خام در بورس
  • رابط کاربری برخی از عجایب: هیچ دسترسی مستقیم به تنظیمات ISO تحت-استفاده از صفحه نمایش لمسی
  • سینمایی/عکسهای سوئیچ باعث می شود آن را آسان برای تغییر حالت های عکسبرداری اما اکثر تنظیمات حمل بیش, خواستار دقت کنید دوباره پیکربندی به شما به عنوان تغییر

ما برداشت fp برای دیدن چگونه آن را رفتار برای مدت کوتاه (و مناسب اجتماعی فاصله) پروژه های ویدئویی برای دیدن چقدر سیگما شده است قادر به گرفتن حق اولین بار. این ما برداشت اول بر اساس آن وقت صرف عکسبرداری و به عنوان این است که یک بررسی ما را نگاه نمی در تمام ویژگی های عمده فقط رتبهدهی نشده است. اما این چیزی است که ما در بر داشت:

آنچه در آن می شود راست

واضح ترین چیزی که fp می شود درست است که مفهوم اساسی: کوچک تصویری ماژول (که همچنین می توانید عکسهای زیبا) را به هسته آن توابع به طوری که می توان آن را سازگار با توجه به همه شیوه ای از شرایط است.

برای ارائه در این زمینه ایده یک مقدار زیادی از کار را به روشنی انجام شده است به ارائه ویژگی های است که فیلمبرداران می خواهد. برای شروع وجود دارد که یک شکل موج نمایش فراهم می کند که شدیدا از راه های مفید برای ارزيابی قرار گرفتن در معرض در یک صحنه و یک است که فیلمبرداران و آشنا خواهد بود.

صفحه نمایش شکل موج در سمت راست پایین تر از صفحه نمایش های با ارزش قرار گرفتن در معرض ابزار.

پس از آن وجود دارد گزینه ای برای گزارش زمان قرار گرفتن در معرض به عنوان زاویه شاتر به جای سرعت شاتر. واقعی اصطلاحات می تواند به نظر می رسد تا حدودی باطنی هنگامی که شما برای اولین بار آن را روبرو می شوند اما حتی بدون هیچ گونه نگرانی در مورد آنچه خاص ‘زاویه’ ممکن است معنی آن معنی است که شما به راحتی می توانید تغییر نرخ فریم شما بدون نیاز به تنظیم زمان قرار گرفتن در معرض برای مطابقت با.

شاید تعریف از ویژگی های دوربین آن قابلیت ضبط CinemaDNG فایل
به یک خارجی SSD

راه گورخر قرار گرفتن در معرض هشدارهای به کار گرفته خواهد شد و نیز آشنا به کاربران بالاتر پایان تصویری gear: the fp به شما می دهد یک انتخاب و با استفاده از گورخرها برای برجسته نشان می دهد (به عنوان مثال: نشان می دهد مناطق در معرض در 95% یا روشن تر) و یا نظارت خاص قرار گرفتن در منطقه (یعنی شات مناطق در معرض 70% با تنظیم سطح تحمل در هر دو طرف). همه اینها کلید ویدئوگرافی ابزار.

باله در اطراف لبه های ال سی دی اشاره در چگونه fp مدیریت گرما با وجود اندازه جمع و جور.

اما شاید تعریف از ویژگی های دوربین آن قابلیت ضبط CinemaDNG فایل ها را به یک خارجی SSD. برخی از اشکالاتی وجود دارد به این: CinemaDNG می تواند یک بیت از یک تعداد انگشت شماری است و به خصوص به طور گسترده ای پشتیبانی می کند و مانند نیکون می باشد, Z6, این فیلم زیر نمونه به نگه داشتن اطلاعات اندازه کنترل افزایش خطر moire. اما آن را اجازه می دهد تا fp فایل های خروجی است که بیشتر gradable از ورود فیلم بدون نیاز به سرمایه گذاری در هر غیر معمول کارت فرمت های.

CinemaDNG خوب نبود جا برای این پروژه خاص اما ما قصد داریم به دقت بیشتر در نتیجه در آینده است.

آنچه را کمی عجیب و غریب

اگر شما به نوبه خود بر روی گورخر و تمرکز اوج این گورخر به نظر نمی رسد به کار. معلوم می شود شما نمی توانید آنها را هر دو در همان زمان پس از گورخر به سادگی به نظر نمی رسد.

شما به راحتی می توانید کار در اطراف این تعریف سفارشی نمایش حالت که یکی از آنها تمرکز اوج خاموش است. این به من اجازه پیکربندی فوکوس دستی حالت نمایش و قرار گرفتن در معرض حالت نمایش است که من می تواند سوئیچ بین که من آماده هر ضربه که لذت بخش است-به اندازه کافی از راه کار. اما حالت مثل این نیست راه اندازی به طور پیش فرض و هیچ چیز در این دوربین باعث می شود آن را آشکار است که عطف بر تمرکز اوج در حال رفتن به بیش از سوار گورخر تنظیمات.

منوهای خود را گذاشته در یک نسبتا مستقیم به جلو به شیوه ای

منوها خود بسیار خوب گذاشته شده با Canon-esque افقی مجموعه ای از صفحات شکسته به سه رنگ-کد جدولبندیشده بخش است. عمودی زبانه تمایل کمی سریع تر به حرکت اما fp اجازه می دهد تا شما حرکت جلو گیری به پرش بین صفحات پس از آن بسیار سریع است. وجود دارد هیچ گزینه ای برای پرش بین زبانه ها ،

مشکل بزرگتر (برای من حداقل) است که دوربین را از دست داده و زیر منوها. اگر شما را به یک زیر منو صفحه وجود دارد نه بسیاری از نشانه های بصری است که شما دیگر در منوهای اصلی (و از این رو نیاز به فشار دکمه ‘منو’ را به عقب نشینی تا سطح).

پیکربندی سفارشی حالت نمایش ساده ترین راه برای به دست آوردن دسترسی به هر دو تمرکز اوج و گورخر قرار گرفتن در معرض هشدارهای

همچنین با توجه به دوربین تمایل به جریان داده ها را به یک درایو خارجی بود وجود دارد هیچ گزینه ای به قدرت این دوربین از یک باتری خارجی اگر شما نیاز به ثبت برای مدت طولانی است. شما می توانید بالا باتری بین عکس های اما دوربین اصرار بر برقراری ارتباط با هر چیزی متصل به پورت USB در حالی که آن را طراحی شده است.

پس از آن وجود دارد تعداد کمی از اشکالات (یا حداقل عجایب). مثلا اگر به شما در تنظیم دستی تعادل رنگ سفید دوربین را ادامه خواهد داد به اضافه کردن بر روی هر لحن خوب ارزش است که شما می خواهم به اعمال قبلی خود را تنظیم معنای جدید خود را تعادل رنگ سفید خواهد بود خاموش با هر حرکت اصلاحی شما در گذشته استفاده می شود. این دوربین همچنین به نظر می رسد به نوبه خود تمرکز اوج خاموش اگر به سمت چپ خاموش در حالی که برای.

این fp نیز حمل ترین تنظیمات (قرار گرفتن در معرض حالت دیافراگم ارزش, سرعت شاتر, WB و حالت رنگ) در سراسر از عکسهای به حالت ویدئو است که می تواند مستلزم بسیاری از دوباره پیکربندی اگر شما سوئیچ بین این دو است. با استفاده از این زاویه شاتر گزینه ایجاد متمایز تصویری-تنها تنظیم بنابراین شما لازم نیست به طور تصادفی حمل سریع, سرعت شاتر در سراسر به حالت ویدئو.

آنچه در آن اشتباه می شود

بزرگترین واحد حذف کردم در fp ناتوانی در تنظیم ISO با استفاده از یکی از صفحة. من تمایل به ساقه به صورت دستی رفع زاویه شاتر و استفاده از ترکیبی از دیافراگم ارزش و ISO برای تنظیم نگاه من فیلم. هیچ راه آسان برای انجام این کار این است که احساس می کند مانند یک اساسی کمبود.

صفحة تنها کنترل زاویه شاتر و دیافراگم با هیچ گزینه ای را برای پیکربندی مجدد که به معنی شما نمی توانید تنظیم ISO در پرواز است. ISO در دسترس است در QS منو اما این به این معنی شما می توانید خود را در معرض قرار گرفتن ابزار (شکل موج یا اجاره) به شما در تنظیم.

QS منوی سفارشی می شود اما آن را لمس حساس و برخی از زیر گزینه نیاز به یک ترکیب پیچیده از دکمه پرس و شماره گیری عملیات

در موضوع QS منو ناامید کننده است که هر دو این و منو منوهای لمس حساس نیست. با ضربه زدن بر روی این گزینه شما می خواهید به تغییر است بسیار سریعتر از استفاده از چهار راه کنترل به حرکت. به طور مشابه تنها قادر به شیر بین سه اصلی جدولبندیشده بخش از منو خواهد بود سریع تر از نیاز به حرکت هر چند تمام صفحات فرد.

از ویژگی های دیگر که من پیدا کردم خودم واقعا گم شده بود و گزینه ای برای شلیک ورود به ارائه وسط زمین بین CinemaDNG خروجی استاندارد و در حالت های رنگ. وجود دارد 10-بیت گاما-کد گذاری شده (غیر خام) حالت خود را انتخاب 8 بیتی H. 264 یا خام. وجود دارد برخی از جالب توجه حالت های رنگ ارائه شده (سینمایی و فیروزه ای و نارنجی) به طور خاص اما همه آنها بسیار تهاجمی تن منحنی: هیچ out-of-the-box معادل Fujifilm دوست داشتنی و کم کنتراست Eterna حالت یا پاناسونیک Cinelike-D.

سیگما وعده داده است قابل آپدیت بنابراین ما امیدواریم که برخی از این مسائل را می توان در آن زمان. سیگما اعلام کرده است یک لیست از توابع است که اضافه خواهد شد با سیستم عامل V2.0 اما نه دقیق هر گونه تغییرات عملیاتی بنابراین ما امیدوار.

در پایان پروژه

عکسبرداری در اوایل صبح به جلوگیری از مواجهه با مردم به معنای فقط نیاز به گرفتن عکس و نگه داشتن در حال حرکت چیزی که fp را اندازه متوسط و وزن واقعا کمک به. پس از صرف یک زن و شوهر از روز آشنایی خودم با دوربین من می خواهم تبدیل شدن به بسیار ماهر در دستکاری QS/AEL/شماره گیری ترکیبات مورد نیاز برای تغییر کلید تنظیمات (هر چند ظاهرا نه چندان آشنا که من به طور تصادفی دست کشیدن دوربین به اشتباه حالت رنگ فقط قبل از شروع).

توجه داشته باشید که تعادل نقطه ای است که تقریبا در وسط لنز: مقابل عناصر 24mm F1.4 وزن تقریبا به همان اندازه به عنوان fp بدن می کند.

این نه کوتاه تصویری, شات, خارج از منزل در حدود 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد) شرایط نمی ارائه هر گونه متوسط چالش برای fp و حدود ده دقیقه از فیلم به اندازه کافی برای ارزیابی ظرفیت باتری اما هیچ چیز به دلیلی برای نگرانی در طول زمان این دوربین در حال استفاده است.

آن را احساس می کند مانند سیگما در تلاش است به آدرس فیلمبرداران’ لیست علاقه مندی های, اما در عین حال با تجربه آن را به عنوان جذاب به عنوان آن می تواند

همانطور که پیش بینی من در بر داشت که حساس به لمس QS منو و توانایی برای تنظیم ISO در پرواز کمک خواهد کرد که شدیدا به عنوان برخی از بخشنده تر رنگ/تن حالت است.

من فارغ تصور است که آن را احساس می کند مانند سیگما در تلاش است به آدرس فیلمبرداران’ لیست علاقه مندی های, اما شاید نمی کند و در عین حال با تجربه در تصویری به اجرای به عنوان زیبا به عنوان آن می تواند. اما سیگما وعده داده است عمده به روز رسانی سیستم عامل. و آن را نیز آشکار است که بسیاری از قابلیت های کهنه به fp حتی قبل از بررسی یکی از ویژگی های تعیین کننده آن توسط تیراندازی فیلم خام است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>