طبخ با ما! Kitchn جولای انتخاب کنید برای آشپزی باشگاه است “سبزی پادشاهی” توسط برایانت تری.

ما به طور مستقل انتخاب این محصولات—اگر شما خرید از یکی از لینک های ما, ما ممکن است کسب درآمد کمیسیون.

سلام عزیز آشپزی Club-ers! من امیدوارم که همه شما تا به حال یک ماه خوب پخت و پز از جولیا Turshen این پیروزی های کوچک. بسیاری از شما در Facebook گروه گفت: این در حال حاضر مورد علاقه که فوق العاده بود برای دیدن. من پخته از پیروزی های کوچک به مقدار زیادی از زمان, اما آن را سرگرم کننده را به بازگشت به آن را با چشم های تازه است. من مورد علاقه دستور العمل جدید من ساخته شده این ماه بود خرد شده سالاد نخود — آن نور بود و تازه و واقعا عالی ناهار گزینه است.

آیا شما آماده برای شروع یک تازه ماه ؟ Kitchn رفتن عمیق در سبزیجات در ماه جولای به همین دلیل است که من بسیار هیجان زده برای به اشتراک گذاشتن که برایانت تری را سبزی پادشاهی است که ما آشپزی را انتخاب کنید! در ادامه به ببینید که چرا ما در انتخاب این وگان کتاب و چگونه شما می توانید به دنبال همراه این ماه است.

می خواهید به دنبال همراه با Kitchn دیجیتال آشپزی باشگاه ؟ در اینجا نحوه شرکت کنند.

چرا سبزی پادشاهی است که ما جولای آشپزی باشگاه انتخاب

این یک راه طولانی و گفت که زمانی که من در بر داشت که برایانت بود و بیرون آمدن با یک کتاب آشپزی در ماه فوریه این سال من بسیار هیجان زده و می دانستم که بلافاصله آن چیزی بود که ما نیاز به کاوش برای Kitchn را Cookbook باشگاه. و از آنجا که این کتاب همه چیز در مورد سبزیجات و چه بهتر از زمان به شیرجه رفتن به آن از در اوج تابستان ؟

برایانت اعتبارات خود دو دختر جوان را به عنوان الهام بخش در پشت سبزیجات پادشاهی. “من نوشت: این کتاب را یک تنوع از مواد غذایی از گیاه پادشاهی غیر قابل مقاومت به آنها برای الهام بخشیدن به حس کنجکاوی خود را و آنها را نشان می دهد لذت بردن از یک مادام العمر ماجراجویی با تغذیه, مواد غذایی,” او توضیح می دهد که در مقدمه. مثل قبلی خود کتاب آشپزی گیاهی پادشاهی واقعا قطاری از قلب چگونه برایانت و همسرش, Jidan آشپزی برای کودکان: سبزیجات تازه با الهام از “چاه عمیق سیاه و آسیایی, foodways.”

در حالی که همه از دستور العمل در کتاب آشپزی وگان هستند که نباید جلوگیری از شما را اگر شما عادت به خوردن یک راه متفاوت است. وجود دارد بسیاری از چیزهای خوشمزه را من حتی نمی دانم از کجا شروع! وجود دارد یک farro و کلیه سالاد لوبیا با سوخته scallions که به نظر می رسد مثل یک رویایی ناهار; مرکبات و سیر-گیاه رازیانه پخته ظرف است که باعث می شود من تجدید نظر من ولرم رابطه با رازیانه و ترشی خردل سبز است که من می خواهم برای اضافه کردن به خوبی همه چیز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im