فویل بسته شام بهترین هدیه شما می توانید خودتان را

بسته های پخت و پز آسان است اما وجود دارد چند چیز به خاطر داشته باشید برای اطمینان از موفقیت است. اجتناب از این اشتباهات رایج و شما سمت چپ با یکی از مهمترین unfussy راه برای دریافت شام روی میز.

1. برای رسیدن به به طور منظم فویل آلومینیوم.

بیشتر از زمان به طور منظم فویل آلومینیوم می تواند با توجه بیشتر از آشپزخانه خود را نیاز دارد اما فویل بسته پخت و پز است که شما می خواهید برای گرفتن سنگین فویل آلومینیوم. آن ضخیم تر از استاندارد رول و خیلی کمتر و مقاوم به نشت و پاره شدن آن مهم است زیرا شما واقعا نمی خواهید شام خود را به قطره ای و یا بدتر از سقوط از آن بسته.

به دنبال این نکته: استفاده از سنگین فویل آلومینیوم به جای استاندارد آلومینیوم فویل هنگام آماده شدن بسته برای پخت و پز.

2. تنها با استفاده از یک لایه فویل.

حتی برای اطمینان بیشتر دو تا روی فویل. این نیز مانع از بسته ها از نشت یا پاره اما حتی مهمتر از آن را تضمین می کند مواد غذایی که به درستی عایق و که آن را نمی خواهد به طبخ بیش از حد به سرعت.

به دنبال این نکته: برای هر بسته لایه 2 (8 اینچ-بلند) ورق سنگین فویل آلومینیوم در بالای هر یک از دیگر. توده ای مواد در مرکز و سپس ریختن (فولد) دو لایه فویل در اطراف آنها.

3. نه آب بندی بسته هست.

هنگامی که شما انباشته شده در مواد تشکیل دهنده خود را در مرکز خود را ورق فویل را به پایان می رسد تا بر آنها و آنها را در برابر یک درز. کاملا آب بندی بسته های کلیدی برای پخت و پز و چه در داخل. بسته نیاز به مهر و موم شده به اجازه می دهد برای بخار برای ساخت تا زمانی که آنها ضربه گرما که اجازه می دهد تا آنها را برای طبخ به درستی.

به دنبال این نکته: به طور کامل مهر و موم هر فویل بسته تاشو می رسد از فویل بیش از مواد تشکیل دهنده را در یک تنگ درز.

4. فکر طبخ زمان همان است که برای کوره و فر.

بسته های فویل را می توان در کوره پخته شده و در فر بسته به اولویت خود را. بسیاری از دستور العمل به شما دستورالعمل برای هر دو روش اما نه همیشه. اگر کباب دمای پیش گرمایش کوره خود را به 400 تا 425 درجه فارنهایت است که متوسط یا متوسط به بالا بسته به نوع کوره خود را. اگر پخت از پیش گرم کردن فر خود را به 425°F. بسته ممکن است کمی زمان کمتری را در فر از کوره پس از بررسی آنها را چند دقیقه قبل از دستور متحده است.

دنبال این روش: کوره خود را بسته و در دمای 400 تا 425 درجه فارنهایت است که متوسط یا متوسط به بالا بسته به نوع کوره خود را. پخت خود را بسته در 425 درجه فارنهایت و می دانم که آنها ممکن است نیاز به کمی زمان کمتر از اگر آنها کبابی.

5. فراموشی به استفاده از احتیاط در هنگام باز کردن آنها را.

وجود دارد مقدار زیادی از بخار به دام افتاده در داخل بسته های فویل بنابراین مهم است که به دقت فوق العاده در هنگام باز کردن آنها را. جلوگیری از مجروح شدن خود را با دقت پاره شدن و یا مجبور باشید یک ورودی کوچک در هر اجازه دهید به برخی از بخار فرار قبل از باز کردن بسته ها به طور کامل.

به دنبال این نکته: هنگامی که پخته شده, باز کردن هر بسته فویل را با دقت برای جلوگیری از هر گونه آسیب از بخار است که منتشر شده است.

برخی از مورد علاقه ما بسته فویل وعده های غذایی

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>