خرید مواد غذایی در طول Coronavirus پرسش و پاسخ

از جمعه, آوریل 3 CDC تغییر مواضع خود در ماسک و شروع به تشویق همگان به آنها را می پوشند در عمومی به عنوان یک راه برای جلوگیری از کسانی که بدون علائم سهوا از گسترش این ویروس. “در حالت ایده آل هر کس با پوشیدن ماسک به طور بالقوه می تواند به کاهش انتقال” مور می گوید. “اما بهتر است برای صرفه جویی در [پزشکی ماسک] برای مردم در بهداشت و درمان و یا کسانی که به مراقبت از به خطر افراد” پس از افزایش تقاضا ممکن است تحت تاثیر زمینه های پزشکی است که در حال حاضر مواجه شدید, ماسک, کمبود.

پارچه ماسک که همچنین موثر در حال تبدیل شدن بیشتر برای خرید در دسترس است و شما می توانید حتی آنها را در خانه. Kniel توصیه نمی لمس کردن یا تنظیم ماسک در حالی که با پوشیدن آن و به طور معمول تمیز کردن با آب گرم و صابون و یا در یک واشر و خشک کن.

است وجود دارد یک راه خاص من باید در تعامل با اقلام در فروشگاه ؟

به طور کلی آن را امن برای رسیدگی میوه ها و سبزیجات در بخش تولید بسته بندی گوشت از قصاب ضد و هر محصول دیگر به عنوان شما به طور معمول می مور می گوید. “یک سیب است نه بالا-سطح تماس مانند یک دستگیره یا دستگاه کارت اعتباری” او می افزاید. “کسانی که اغلب در تماس با سطوح نگرانی است.”

که گفت:, شما به احتمال زیاد هنوز هم لمس آن بالا-تماس با سطوح در حالی که خرید پس از استفاده از ضد عفونی کننده دست و اجتناب از دست زدن به صورت خود را. هنگامی که شما دریافت صفحه اصلی, مطمئن شوید که شما دستهای خود را با آب و صابون.

آیا من نیاز به پاکسازی همه خرید ؟

اگرچه داده تا ثابت کند که این ویروس می تواند زنده ماندن در سطوح یک تا سه روز سطح انتقال نباید نگرانی اصلی خود را با توجه به Kniel. این ذرات کوچک به طور کلی به اندازه کافی قوی برای کسی که بیمار است. شما احتمالا دیده می شود (و یا برچسب گذاری شده در توسط حسن نیت دوست یا عضو خانواده) فیلم ها ویروسی در رسانه های اجتماعی خواستار مردم به شستن تولید با صابون. در حالی که به نظر می رسد مانند یک عمل بی خطر آن را غیر ضروری و در واقع می تواند شما را بیمار.

“وجود دارد هیچ مدرکی برای حمایت از انتقال COVID-19 از طریق میوه ها و سبزیجات” Kniel می گوید. “در حالی که آن است که همیشه مهم برای شستشو خارج از میوه ها و سبزیجات با آب و برای حذف لایه های بیرونی چیزهایی مانند کاهو یا کلم قبل از غذا خوردن مصرف کنندگان باید شستشو تولید با صابون. هیچ کس می خواهد یا باید به خوردن صابون است.”

به جای چوب به اصول اولیه بهداشت توصیه مارتین Wiedmann دکتری پزشکی و دامپزشکی یک استاد در موسسه ایمنی مواد غذایی در دانشگاه کرنل و پاک کردن و یا پاکسازی مواد غذایی به عنوان شما به طور معمول. باز کردن و قرار دادن دور مواد غذایی; پاک کردن شمارنده آشپزخانه جداول و سایر سطوح که در آن شما ممکن است قرار داده شده اند نپخته گوشت یا خاکی تولید کیسه ابتدا با آب و سپس با مواد ضد عفونی کننده دستمال مرطوب; و در نهایت شستن دست های خود را. به کیسه های خرید قابل استفاده مجدد کارشناسان توصیه شستن آنها را اگر آنها نمی, تمیز شده است به تازگی.

آیا من نیاز به تمیز کردن و ضد عفونی کردن آشپزخانه من بعد از خرید ؟

این دو شیوه در حال کلیدی و اساسی روزمره ایمنی مواد غذایی روش مور می گوید. هر چند نه خاص برای خرید مواد غذایی در طول coronavirus آنها نقش مهمی در سلامت کلی خود را با کاهش احتمال ابتلا به بیماری دیگر یا منتقله باکتری ها مانند سالمونلا. این می تواند منجر به یک بیمارستان است که می تواند افزایش خطر خود را از آمدن به تماس با افرادی که ممکن است حمل COVID-19.

“این واقعا مهم است که به تمیز کردن پس از آن با آب و صابون قبل از ضد عفونی با کسانی که 60 تا 70 درصد الکل دستمال مرطوب” مور می گوید. تمیز کردن برای اولین بار اجازه می دهد تا شما را به دور از آنچه دانشمندان از آن به عنوان “بار آلی” (فکر می کنم باقی مانده در خاک و یا دیگر باقی مانده) به طوری که مواد ضد عفونی کننده می تواند به عنوان موثر به عنوان امکان پذیر است.

من هنوز هم می توانید طبخ برای افراد دیگر ؟

به عنوان طولانی به عنوان شما شده است تمرین های اجتماعی فاصله و به طور معمول شستن دست های خود را و سپس پخت و پز برای دیگران در خود را فوری خانواده امن است با توجه به Linda J. Harris, Ph. D., استاد علوم و صنایع غذایی ایران در دانشگاه کالیفرنیا ، “بر خلاف منتقله دستگاه گوارش ویروس ها مانند نورو ویروس و هپاتیت A است که مردم را بیماری از طریق آلودگی مواد غذایی COVID-19 یک ویروس است که باعث بیماری تنفسی,” او می گوید. “این ویروس به فکر گسترش عمدتا از فرد به فرد. منتقله از قرار گرفتن در معرض این ویروس شناخته شده است به یک مسیر انتقال است.” اما اگر شما شک شما ممکن است بیمار شده و یا در تماس با کسی است که شما باید به جلوگیری از پخت و پز برای دیگران به عنوان یک اقدام احتیاطی ،

Wiedmann موافق است: “COVID-19 نیست منتقله ویروس,” او می گوید. “زمانی که شما صحبت کردن با دانشمندان آنها می گویند هرگز هرگز, اما آن را بسیار بعید است که کسی که انتقال آن از طریق تماس با مواد غذایی است.”

آیا معینی درجه حرارت پخت و پز کشتن coronavirus?

“استفاده از گرما به کشتن ویروس” هریس می گوید. “اما ما نمی داده ها را برای این ویروس خاص قادر به توصیه یک زمان خاص و یا متوسط.”

ما اجرا از غذا ؟

“این مواد غذایی زنجیره تامین است و هیچ کمبود مواد غذایی وجود دارد بدون نیاز به اندوختن” Kniel می گوید. خالی مواد غذایی در قفسه های فروشگاه ها تنها نشانه ای که اخیر تقاضا برای آن کالا پیشی گرفته است چه فروشگاه در ابتدا برنامه ریزی شده است. این یک دائم کمبود. اما ما آن را دریافت کنید—این است که واقعا استرس زا و نامشخص زمان و مناسب بودن نگردند راحتی می توانید که اضطراب. اما دیگران نیاز به دریافت مواد غذایی ضروری خود را به عنوان به خوبی به طوری Kniel توصیه خرید تنها آنچه شما نیاز دارید برای دو هفته.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر