در اینجا بهترین راه برای استفاده از منجمد, تخم مرغ,

هر زمان که من یک دسته ای و یا روح meringues یا کیک خوراک فرشته که تماس برای بسیاری از سفیده تخم مرغ من یک نقطه به صرفه جویی در زرده را در فریزر برای استفاده از زمان دیگری است. تلنگر سمت هنگامی که من را به چیزی شبیه به بستنی که برای فقط زرده من یخ سفیده برای بعد. و زمانی که آنها مورد ضرب و شتم برای اولین بار شما می توانید حتی مسدود کردن تمام تخم مرغ استفاده می شود بعد (شاید شما می خواهید برای حفظ یک کارتن شما نمی استفاده کنید تا در زمان).

انجماد تخم مرغ حرکت هوشمند است که موجب صرفه جویی در پول و جلوگیری از ضایعات مواد غذایی. بخشی از مشکل می شود چه اتفاقی می افتد بعد از آن — فقط چگونه شما با استفاده از منجمد تخم مرغ ؟ خبر خوب این است که در بیشتر قسمت ها, منجمد, تخم مرغ را می توان در بسیاری از راه های شما می خواهم با استفاده از تخم مرغ تازه است. مهم نیست که آیا شما مسدود کل تخم مرغ فقط زرده یا فقط سفید پوستان در اینجا ایده هایی برای تمام راه هایی برای استفاده از منجمد تخم مرغ است.

مهم ترین چیز به خاطر داشته باشید در هنگام انجماد تخم مرغ

اول توجه داشته باشید در مورد انجماد تخم مرغ است. تخم مرغ یخ اگر چه شما نیاز به یاد داشته باشید برای همیشه حذف آنها را از پوسته قبل از انجماد. این است زیرا هنگامی که یخ زده در پوسته پوسته می توانید نرم افزار به عنوان مایع داخل یخ و گسترش می یابد. در عوض برای بهترین نتیجه شما می توانید یا توقف کل به آرامی ضرب و شتم تخم مرغ و یا مسدود کردن زرده و سفیده به صورت جداگانه.

زرده تخم مرغ منجمد توسط خود و یا با سفیده نمی freeze خیلی خوبی خواهد شد و انبوه تا به یک خمیر ضخیم زمانی که ذوب. برای جلوگیری از این کار به آرامی ضرب و شتم هر زرده یا با خرج کردن از نمک و یا در حدود 1/3 قاشق چای خوری شکر بسته به اینکه آیا شما قصد استفاده از آنها را بعدا برای چیزی است که مورد پسند و یا شیرین است.

بیشتر بخوانید: بله شما می توانید یخ تخم مرغ — با یک اخطار

مهم نیست که چگونه تخم مرغ های یخ زده هستند و یا چگونه شما قصد استفاده از منجمد, تخم مرغ, اولین قدم این است که به گرم شدن آنها را در یخچال به مدت یک شب قبل از استفاده از. ذوب کل مورد ضرب و شتم تخم مرغ و زرده تخم مرغ و سفیده تخم مرغ استفاده می شود همان است که تازه است. منجمد سفیده تخم مرغ را کمی از دست دادن خود را در کف قدرت پس از منجمد را به ضرب و شتم خود را بهترین دوره اگر بقیه آنها را در دمای اتاق به مدت 30 دقیقه.

کل به آرامی ضرب و شتم تخم مرغ: وجود دارد بسیاری از مکان ها برای استفاده از آب کل تخم مرغ است. شما می توانید آنها را در محل تازه برای هر دستور که خواستار تخم مرغ است. بله حتی محصولات پخته شده! تقلا تخم مرغ یک انتخاب عالی هستند اما همچنین در نظر frittata, املت بریزید و گوشت.

زرده تخم مرغ: به تعداد تخم مرغ زرده من از سوی معمولا دیکته من چگونه از آنها استفاده کنید. زرده را می توان مورد استفاده در بستنی پودینگ, کماج, مایو و سس. ایده دیگر این است که به سادگی با اضافه کردن اضافی و زرده تخم مرغ و یا دو به یک ظرف تخم مرغ نیمرو به طعم و مزه آنها را کمی غنی تر و لوکس است.

دریافت ایده های بیشتر: 12 راه برای استفاده از باقیمانده زرده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ: حتی اگر سفیده تخم مرغ می تواند از دست دادن کمی از ور آمدن قدرت آنها یخ فوق العاده خوب است و می تواند در راه همان شما می خواهم تازه استفاده کنید سفیده تخم مرغ. آنها هنوز هم کار می کنند برای meringues های pavlovas و کالاهای پخته شده; برای شیرینی و آجیل و راز به crispiest غلات بسته بندی شده با خوشه.

دریافت ایده های بیشتر: 10 راه برای استفاده از باقی مانده سفیده تخم مرغ

چه تجربه شما از کار با منجمد تخم مرغ ؟ چه چیزی شما استفاده از آنها ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>