چگونه به یک دسته ای بزرگ از خانه Chex Mix با هر تنقلات شما رو

Chex mix نهایی تبادل نظر میان وعده. آن را ترد و تنها مقدار مناسبی از شور و خوب باقی می ماند برای چند هفته آن را کامل چیزی برای نگه داشتن در مبارزه برای ظهر nibbling. به علاوه ما نسخه می توان با هر آنچه حبوبات برشته آجیل و ترد تنقلات شما مواجه نگردند.

بسیاری از Chex mix ی دستور غذاها (از جمله اصلی) شما به سادگی ذوب مقداری کره بریزید و آن را بر روی مواد تشکیل دهنده. اما ما بصورتی پایدار و محکم بر این باورند که بهترین و بیشترین مقاومت Chex mix توسط فر پخته Chex mix. فر پخته Chex mix طول می کشد هر ترکیبی از مواد تشکیل دهنده شما با استفاده از پرتاب آنها را در یک مقدار سخاوتمندانه از شدت چاشنی کره ذوب شده و bakes آن را در فر قرار دهید تا ترد و کاملا تست. در اینجا این است که چگونه به آن را انجام دهد.

بهترین مواد تشکیل دهنده برای فر پخته Chex Mix

سنتی, Chex mix ساخته شده است با ترکیبی از Chex غلات (هر دو برنج و گندم رقم) چوب شور, نان شیرینی حلقوی, چیپس و آجیل و اما آنچه شما را به مخلوط اضافه کنید کاملا به شما. برای این دستور غذا ما گیر به دسته کوچک موسیقی جاز کلاسیک و تصمیم گرفتند برای بادام زمینی به عنوان ما مهره, اما شما می توانید ترکیب و مطابقت خود را از تنقلات مورد علاقه خود را با این حال شما می خواهم. ندارد, Chex? استفاده از Cheerios یا Crispix به جای. بادام زمینی نه چیزی که شما ؟ تعویض آنها برای بادام. با این حال شما, ریف, فقط مطمئن شوید که برای نگه داشتن حجم کل تنقلات همان به اطمینان حاصل شود که مخلوط کره کت و هر قطعه. در اینجا مفید فرمول.

9, فنجان حبوبات (Chex cereal ترجیح داده اما هیچ گونه مرزه انواع کار خواهد کرد) + 1 فنجان آجیل + 5 فنجان add-ins (مانند چوب شور و چیپس و یا کراکر)

این دستور غذا را ترکیبی از ادویه جات ترشی جات نیز بسیار سنتی و به مخلوط درشت خوش طعم عطر و طعم. ترکیبی از ادویه نمک (ما مانند Lawry را) پودر پیاز و پودر سیر به آن پاپ از عطر و طعم در حالی که مقدار سخاوتمندانه از سس ووسترشر آشنایی ظریف savoriness که دور از آن همه است.

چرا فر پخته Chex Mix بهترین Chex Mix

پخت Chex mix در فر آن را تبدیل به یک toastier, crunchier نسخه از کلاسیک و باعث می شود طعم ادویه جات ترشی جات پاپ و تبدیل جسورانه. فکر می کنم از آن را مانند تفاوت بین آجیل خام و تست آجیل. تست است همیشه بهتر است.

ترفند برای گرفتن Chex mix کاملا ترد و طلایی این است که به آرامی نان تست آن را در دمای پایین. ما دستور العمل های تماس برای پخت آن را در 250°F که برای برخی از کوره پایین ترین درجه حرارت آن خواهد شد. اگر فر شما فقط می توانید به پایین به 275°F نیز کار می کند — فقط نگه داشتن چشم در آن را به مطمئن شوید که آن را نمی سوزاند و کشیدن آن را به عنوان به زودی به عنوان آن می شود طلایی. کم-و-آهسته پخت کمک می کند تا رطوبت در کره تبخیر به طوری که مخلوط می شود ترد و این باعث می شود مطمئن شوید که آجیل و حبوبات و نمی سوزاند و تلخ است.

3 راهنمایی برای بهترین-همیشه-فر پخته Chex Mix

قبل از اینکه شما سر به آشپزخانه به این Chex mix, نگه داشتن این نکات را در ذهن داشته باشند.

1. کم نیست در چاشنی. این دستور باعث می شود بسیاری از Chex mix, و این می تواند مقدار زیادی از ادویه بنابراین مطمئن شوید که به استفاده از این مبلغ حتی اگر به نظر می رسد مانند بسیاری.

2. بازی شیر یا خط Chex mix با کره در دو مرحله. مطمئن شوید که هر قطعه ای از خود را Chex mix به طور مساوی پوشش داده شده در کره مخلوط بریزید و نیمی از آن را بیش از Chex mix, آن را به یک بازی شیر یا خط و سپس در ادامه با بقیه.

3. هم بزنید Chex mix هر 15 دقیقه آن را به عنوان پزد. مطمئن شوید که Chex mix توسط toasting به طور مساوی آن را هم بزنید در هر 15 دقیقه.

در Kitchn, ما می دانیم چقدر مهم است برای پیدا کردن دستور العمل های است که ارزش وقت خود را. به همین دلیل در هر آموزش — مثل این یکی از ویژگی های دستور العمل های که محاکمه و تست شده توسط تیم ما از توسعه دهندگان و در-آشپز خانه از سراسر کشور است. سوالات و یا انتقادات و پیشنهادات برای ما ؟ سلام: [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>