چگونه می توان با انجام برخی از هوشمند عنصر معاوضه

هر پنج شنبه, Bon Appétit مواد غذایی سردبیر بزرگ کارلا Lalli موسیقی طول می کشد بیش از خبرنامه ما با جای خواب-ضربه دستور غذا از آشپزخانه تست خرک یک روش پخت و پز او واقعا به و یا یک عنصر او نمی تواند متوقف کردن فکر کردن در مورد. آن را بهتر می شود: اگر شما ثبت نام برای خبرنامه شما این نامه را قبل از هر کس دیگری.

یکی از چیزهایی که من آموخته ام از یک ماه در خودخواسته قرنطینه است این است که هیچ وقت به تواند گیج کننده. اگر شما یک مورد علاقه هر چیزیآماده سازی برای آن می شود وجود دارد برای شما در حال حاضر. این امر به همان اندازه به پروتئین خود را از انتخاب (من با شما صحبت خالیست کل جوجه) به عنوان نشانی از آن را به آفتابی شنبه فعالیت (به یاد داشته باشید ملاقات با دوستان؟). ترکیبی از پخت و پز بیشتر و تلاش برای فروشگاه کمتر همراه با موجودی غیر قابل پیش بینی که ما انجام سرمایه گذاری برای مواد تشکیل دهنده به معنی آشپز خانه است که در مواجهه با توپ منحنی تقریبا به طور مداوم. زمانی که منابع ناهموار و خانه و شربت خانه شروع به دریافت یک کمی نازک در نقاط ما باید نرم و قابل انعطاف. خلاقانه و احساسی پیدا کردم! در اینجا چگونه برای به دست آوردن آنچه شما و نه ناراحت.

هر دانه (یا یک مخلوط از غلات!) می رود و در این herby دوغ طرف.

عکس های لورا موری مواد غذایی یک ظاهر طراحی شده توسط ربکا Jurkevich سرپا نگه داشتن یک ظاهر طراحی شده توسط Sophie Strangio

دانه ها دانه دانه

شما می دانید آنچه که من می توانید دریافت کنید در حال حاضر ؟ سوشی برنج (یک.k.یک. کوتاه دانه برنج سفید). هر کس می خواهد برخی از. شما می دانید آنچه که من باید بدون مشکل پیدا کردن: هر نوع دیگر از برنج. من باسماتی من بوتانی برنج قرمز و من دانه بلند قهوه ای. البته آنها متفاوت است در طعم و بافت و بله خود طبخ بار متفاوت است, اما همه آنها, برنج, و آنها همه حق است. نظر من که اگر شما در حال خدمت به برنج به عنوان یک غذای جانبی نمی تواند بیش از حد متصل به آن تنوع موجود در انبار. به طور کلی برنج دانه بلند گرایش به fluffier زمانی که پخته شده و برنج دانه کوتاه است chewier و به طور طبیعی stickier بنابراین اگر شما یک انتخاب جایگزین برای کوتاه و بلند برای کوتاه است. اما آیا استرس آن بیش از حد. به یاد داشته باشید, دنیای برنج گسترش یکپارچه به جهان گسترده تر از غلات سبوس دار, تا زمانی که من اجرا از farro من قرار داده و برنج قهوه ای به من سوپ و زمانی که برنج کم اجرا می شود من به نوبه خود به یک دانه غلات مانند جو برای خرج کردن ضربه.

یک کلم بروکلی سزار هیچ کس نمی تواند مقاومت در برابر.

این یک کلم و من کلم دختر بچه

I am super تنگ با چلیپاءی خانواده—برخی از بهترین دوستان من هستند brassicas! من صحبت کردن در مورد همه چیز از کلم پیچ برای, کلم بروکلی, rabe, پیچ, کلم بروکسل, کلم, گل کلم به broccolini. حتی اگر آنها به نظر نمی آید این همه از این سبزیجات در خانواده کلم و آنها برخی از بهترین تولید را در سهام پس از آنها دارای عمر مفید طولانی زمانی که یخچال بسیار بالا در فیبر و ویتامین C و آنتی اکسیدان ها و آنها را می توان مورد استفاده در خام به سرعت پخته شده و پخته شده آماده سازی. آنها همچنین بسیار قابل تعویض. اگر شما در حال ساخت یک سالاد کلم شما می توانید با استفاده از روبان از اهل توسکانی کلم نازک و سبز و قرمز و پیچ و یا کاهو پیچ یا قرار دادن یک پاینت از بروکسل از طریق برش دلبستگی از پردازنده مواد غذایی خود را. شما حتی می توانید با استفاده از به طور منظم قدیمی کلم بروکلی در سالاد مثل این سزار-ish را که من بچه ها را دوست دارم. شما می توانید در روغن سرخ کرده و همه اینها را با سیر و روغن و یا آنها را طبخ, مادر بزرگ, سبک اگر شما ترجیح می دهند چیزی نرم و ملایم پخته شده. همه آنها خوشمزه هستند پرتاب از طریق ماکارونی و صدر با parm و شیلی تکه. سعی کنید ساخت این کلاسیک ماکارونی با سوسیس و کلم بروکلی گل کلم و کالباس و یا با تکه های سبز کلم و andouille. من مطمئن هستم که این امر می تواند باور نکردنی! درست است بازیکنان تیم, کسانی که کلم انواع.

ادویه جات ترشی جات شما ممکن است یا نه ممکن است!—باید در کابینه خود را در حال حاضر…

عکس آرام ، و Hyers مواد غذایی, یک ظاهر طراحی شده توسط سوزی Theodorou سرپا نگه داشتن یک ظاهر طراحی شده توسط نینا Lalli

ادویه جات ترشی جات به ویژه پس از تمام

در اینجا یک لیست از همه ضروری ادویه جات ترشی جات:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر