چگونه می توان تخم مرغ سوپ قطره از هر نوع سوپ

تنها چیزی بهتر از یک دستور غذا خوب است? هنگامی که چیزی را بسیار آسان به را است که شما حتی نمی نیاز به یک. خوش آمدید به این که ساده یک ستون که در آن به بحث ما شما را از طریق فرایند ساخت ظروف و نوشیدنی های ما می توانید با ما چشم بسته است.

تخم مرغ سوپ قطره والا تجربه: یک رنگ زرد روشن عمیقا مورد پسند آبگوشت با رنگ و لعاب رویایی دسته هایی از تخم مرغ است.

اما حتی اگر سوپ فروتن ریشه های آن نیست. در کانتونی امپریالیستی دادگاه تخم مرغ سوپ قطره مورد استفاده قرار گرفت به عنوان یک راه برای به نمایش گذاشتن یک آشپز ظرافت: خوب چرخش تخم مرغ وقتی که درست انجام شود به معنای تقلید ژلاتینی بافت روشن سهام غنی شده با خروس و Jinhua هام.

این ایده از تکامل به آمریکا, چینی, takeout-سبک تخم مرغ سوپ قطره های ساخته شده از طریق مسنجر سهام مرغ ضخیم با آرد ذرت دوغاب و معطر با روغن کنجد, فلفل سفید و یک خط تیره از نور سس سویا. آن را خوشمزه—اما کاهش تخم مرغ ندارد به پایان وجود دارد.

در نظر غرب دریاچه سوپ گوشت گاو از Hangzhou ابریشمی گوشت گاو consommé نکردم با قارچ و زنجبیل و گشنیز به پایان رسید و با موضوعات سفیده تخم مرغ. یا کانتونی ذرت و ماهی شکم سوپ درخشان زرد سهام غذاهای دریایی با ذرت شیرین و کاهش تخم مرغ. یا متوسط گوجه فرنگی و تخم مرغ و سوپ عمیقا مورد پسند شمالی تخصص چینی ساخته شده از چیزی جز آب گوجه فرنگی و پیازچه و سخاوتمندانه رها کردن تخم مرغ.

در هر مورد که است که می گویند که اگر نه همه, سوپ می توان توسط یک گذشته-دوم کاهش تخم مرغ را به آن زیبایی و بافتنی, افزایش. شما می توانید و باید کاهش تخم مرغ هر سوپ.

تخم مرغ کاهش یافته است در dashi.

الکس لاو

این است که چگونه به آن را انجام دهد:

ماهوت پاک کن زدن تازه ترین تخم مرغ شما می توانید—شما باید در مورد 1 تخم مرغ به ازای هر 1 تا 2 فنجان آبگوشت—با لمس هر سرکه خنثی نفت و آب. حدود 1 قاشق چای خوری در هر, در هر تخم مرغ. سرکه باعث کاهش pH که اجازه می دهد تا پروتئین به عوض کردن طبیعت به سرعت بیشتر و در نتیجه نازک تر موضوعات. نفت ارائه می دهد silkiness. آب و رقیق کردن تخم مرغ را بریزید و صاف است. هنگامی که آن را در واقع به رها کردن تخم مرغ وجود دارد یک زن و شوهر روش در اختیار شما است.

برای اندکی کوتاه, رشته تخم مرغ…

شما می خواهید برای شروع خود را با سوپ در قوی و جوش. در حالی که به طور مداوم و قاطعانه تکان دهنده گلدان پور در مخلوط تخم مرغ را به آرامی به عنوان شما می توانید از یک پارچ یا ابزار دیگری با فواره زدن اب. مراقب باشید به هم بزنید و آن را بیش از حد با شور و نشاط و یا آن را بحالت تعلیق دراوردن به سوپ. اگر شما آن را حق به رشته های کوچک از تخم مرغ ها را تقریبا بلافاصله شناور به بالا آشکار یک تخم مرغ زیبا شبکه.

برای بزرگتر ورق تخم مرغ…

افت تخم مرغ باید با یک تخم مرغ مخلوط بدون سرکه. نگاهی به سوپ کردن گرما—شما نیاز به آرام در اینجا. هنگامی که سطح سوپ است که هنوز هم به آرامی بریزید و یک لایه نازک از تخم مرغ در یک دایره در اطراف ماهی تابه. با صبر و حوصله منتظر تخم مرغ به طبخ و تنظیم و سپس با chopsticks یا یک قاشق فشار تخم مرغ را به مرکز خود را تابه تا زمانی که نازک و باریک پتو از تخم مرغ تشکیل شده است.

is.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>