اهداف پایه و اساس یک زندگی موفق. شما نمی خواهد در هر نقطه مگر اینکه شما به کسی که با یک چشم انداز و سیستم های مختلف در محل برای کمک به شما در طول این مسیر. در نهایت چگونه شما وجود دارد می توانید از طریق تعیین اهداف.

در حال حاضر در طول سال شده اند وجود دارد بسیاری از مردم در مورد چگونه به تعیین اهداف و رسیدن به آنها را. اما تمرکز این مقاله بر روی یک روش توسعه یافته در سال 1981. این ایده از تعیین اهداف هوشمند.

اما تعیین اهداف است که نمی تواند به اندازه کافی. مانند بسیاری دیگر از هدف نظریه پردازان در طول سال از آنها آموخته وجود دارد بیشتر به تعیین اهداف. پس از تعیین اهداف هوشمند, شما نیاز به انجام آنها است.

چه اهداف هوشمند?

این نظریه پرداز در پشت این هدف تنظیم فرایند George T. Doran یک مشاور و مدیر سابق برنامه ریزی شرکت برای واشنگتن قدرت آب شرکت. او نوشت: یک مقاله در سال 1981 ترسیم هدف هوشمند روند.

به عنوان شما ممکن است حدس زده ام, هوشمند, مخفف که در آن اهداف است که ما به دنبال پنج معیار:

 • خاص
 • قابل اندازه گیری
 • دست یافتنی
 • مربوطه
 • زمان محدود (یا به موقع)

بیایید حفاری به هر یک.

خاص

Doran تعیین بهترین راه برای یک هدف خاص بود با رفتن به جزئیات خود را با پاسخ به شش سوال:

 • که مورد نیاز است برای رسیدن به هدف خود را?
 • دقیقا چه شما در حال تلاش برای به انجام رساندن ؟
 • هنگامی که شما انتظار می رود برای انجام این کار ؟ (برای این سوال شما لازم نیست به بیش از حد خاص پس از این پوشش داده شده است در زمان محدود)
 • از کجا می خواهد این گیرد ؟ این سوال همیشه نیست مربوط به اما و اگر وجود دارد یک محل و یا مربوط به رویداد آن را هوشمند برای شناسایی آن است.
 • که موانع و یا مورد نیاز باید برای رسیدن به این هدف ؟
 • چرا شما نسبت به این هدف ؟

این ایده با این سوالات به دنبال موانع بالقوه در فرایند خود را. البته وجود خواهد داشت موانع مهم نیست که چه, اما هدف خود را مشخص خواهد کرد اطمینان حاصل شود که شما حذف واضح تر موانع.

قابل اندازه گیری

به یک هدف قابل اندازه گیری شما باید به جای یک متریک در محل برای ارزیابی پیشرفت خود را. اگر این کار که چند ماه کامل باید نقاط عطف برای زمانی که شما می خواهید چیزهایی که باید انجام شود.

تبلیغات

برخی دیگر از اندازه گیری تاکتیک های در حال ساخت لیست و یا بازتاب خود را در هفته برای دیدن اگر هر گونه پیشرفت ساخته شده است.

دست یافتنی

سوم از جنبه های دست یافتنی است. این است که بسیاری از مردم سفر کردن به عنوان بسیاری از تمرکز بیشتر بر سوال “آیا من می توانم رسیدن به این هدف با زمان مهارت ها و توانایی های خود را?”

آن مهم است که شما نگاه فراتر از آنچه که به عنوان اهداف در بیشتر مواقع ما فشار برای انجام کارهایی فراتر از توانایی های ما است. است که می گویند ما در حال انجام کاری غیر ممکن است بلکه ما انگیزه خود را برای یادگیری مهارت های جدید در غیر این صورت ما نمی خواهد که کار می کرد در قبل از تعیین اهداف هوشمند.

همچنین این نقطه برای تعیین چه نوع از مهارت ها و ابزار شما نیاز به حتی شروع به کار بر روی این هدف به درستی.

مربوطه

به یک هدف مربوط به آن نیاز به تراز خود را با به طور کلی زندگی است. برای مثال من استفاده می شود به جای مقدار زیادی از تمرکز من در کار من به نقطه ای که در رابطه با بچه های من و خود من سلامت شروع به رنج می برند.

که در آن نقطه من تصمیم گرفتم به نوبه خود در زندگی من به عنوان سلامت من و بچه ها جنبه من در مورد مراقبت. مربوطه هدف برای من که در آن نقطه بود به کاهش در کار و توسعه عادت کوچک مانند انجام امتداد تنظیم زمان در کنار خانواده و….

غیر مربوطه هدف در این وضعیت خواهد بود تعیین اهداف در کار و رفاه مالی.

زمان محدود

جنبه نهایی است ، این جایی است که شما می خواهید به آوردن پاسخ خود را از خاص به مخلوط. محدود به زمان نهایی از جنبه های مهم و آن را روی حیله و تزویر.

هر کسی می تواند تعیین اهداف, اما نه هر کس می تواند آنها را به موقع. کلید این است که به خرما, البته, اما شما می خواهید به حفاری بیشتر به آن است.

تبلیغات

تنظیم تاریخ و تعیین کند که آیا به اندازه کافی زمان برای شما برای رسیدن به این هدف است. آیا نمی شود ترس به انجام برخی تحقیقات هم ببینید و اگر دیگران در مورد چه مدت آن را آنها را گرفته است.

آن را نیز ایده خوبی است برای تعیین نقاط عطف با انتظارات برای جایی که شما می خواهید. در نظر گرفتن قانون پارکینسون:

کار گسترش می یابد برای پر کردن زمان اختصاص داده شده است.

به عبارت دیگر تنگ تر مهلت شما مجموعه بیشتر از یک ضرورت را ایجاد می کنید برای تکمیل آن. با نگه داشتن مهلت های تنگ و معقول شما می توانید پیدا کردن انگیزه های دیگر برای تکمیل اهداف خود را.

چگونه برای نوشتن موثر اهداف هوشمند

حالا که شما یک درک عمیق از آنچه هوشمند اهداف شما می خواهید برای ارتکاب این اهداف به کاغذ. نگه داشتن آنها را قفل شده است و در سر خود را ممکن است حس را اما اگر شما آنها را بنویسید, شما در حال رفتن به احساس می کنید که مجبور به تکمیل آنها.

ما باید میلیاردها افکار در طول روز و گاهی اوقات داشتن یک نوشته یادآوری برای برخی از چیزهایی که کمک می کند.[1]

اما هنگامی که شما به نوشتن شما پیدا کنید که وجود دارد بیشتر به نوشتن این اهداف پایین تر از به سادگی اطمینان آنها ضربه هوشمند معیارهای.

شما به خودتان پیدا کنید درخواست بیشتر پرسش و پاسخ آغاز خواهد شد برای تنظیم اهداف خود را بیشتر و استراتژی خود را برای رسیدن به آنها. اگر سوال نمی آیند به ذهن در نظر گرفتن این اهداف هوشمند قالب که هوشمند ورق کنار هم قرار دادن.[2]

نکته دیگر وقتی که می آید به تعیین اهداف هوشمند است که شما می خواهید به تنظیم تنها یکی و آن کار را از طریق هوشمند معیارهای. پس از آن شما می توانید تحکیم هدف به یک بیانیه است.

تبلیغات

شما فقط می خواهید به مجموعه ای از یک هدف به دلیل هنگامی که ما مجموعه ای از اهداف متعدد آن می تواند به ایجاد رقابت برای جلب توجه ما است. شبیه به چگونه ما نباید عملکرد چند تکلیفی ما نمی خواهیم به مجموعه اهداف متعدد به دلایل مشابه.[3]

آن را می شکند تمرکز ما و می تواند منجر به مشکلات بیشتر پایین جاده. آن مهم است که ما مجموعه اهداف و رسیدن به آنها و سپس حفظ نتایج به ما در پیشرفت به سوی اهداف دیگر.

ارزیابی موفقیت و شکست در هنگام تنظیم اهداف هوشمند

با وجود درک آنچه اهداف هوشمند هستند و چگونه به طور موثر نوشتن آنها برخی از شما موفق خواهد شد در اهداف خود در حالی که برخی از شما با شکست مواجه خواهد شد.

که طبیعت از اهداف است. با وجود بهترین تلاش های خود را گاهی اوقات شما می آیند ، اما خوب است چرا که این نشان می دهد یکی دیگر از جنبه ای از اهداف است.

شما ببینید اهداف به ما کمک تغییر در راه های بسیاری است و آنها خود را می توانید تغییر بیش از حد. به عنوان شما را از طریق اهداف خود را, شما ممکن است تنظیمات را به آنها. شاید شما نیاز به زمان کمی بیشتر و یا شما انتظار نیست زندگی دیگر حواس او را پرت به حفاری به وقت خود را.

بدون در نظر گرفتن, در اینجا این است که چگونه شما می خواهید به رویکرد و ارزیابی این جنبه:

ارزیابی شکست

نگاهی به شکست به عنوان یک فرصت یادگیری. این یک شانس برای شما برای یادگیری در مورد خودتان هدف خود را-تنظیم استراتژی و هدف خود را. از آنجا شما می توانید این اطلاعات را می گیرند و شروع به ایجاد تنظیمات قبل از اقدام به هدف دوباره.

ضروری است که اگر شما تجربه موانع و یا شکست شما لازم نیست آنها را به عنوان چنین است. اینها چالش ها و فرصت ها برای رشد و تنظیم بیشتر. کلید این است که به راه رفتن به دور از این جنبه با دانش بیشتر از قبل.

ارزیابی موفقیت

در حالی که این یک فرصت خوب برای لذت بردن از پاداش خود را, شما همچنین باید با استفاده از این فرصت برای انعکاس شاید حتی بیشتر از شکست است.

تبلیغات

موفقیت بزرگ است, اما که اغلب منجر به سوال از “گام بعدی چیست؟” و برای بسیاری از مردم این است که این سوال آسان به پاسخ.[4] همه در همه, موفقیت, می تواند منجر به ما راکد است که خطرناک است.

است که می گویند ما باید به طور مداوم در دستیابی و تعیین اهداف. شما قطعا باید جشن پیروزی های بزرگ و یا کوچک است. نه تنها این, اما آن را کلیدی است که ما لذت بردن از نتایج تلاش های ما.

وجود دارد می آید یک نقطه که در آن ما نیاز به منعکس کننده در آن موفقیت است. آنچه را که شما به دست آمده از آن ، چه می توانید انجام دهید در حال حرکت رو به جلو برای رسیدن به بیشتر ؟ چه چیزی می خواهید به انجام بعدی ؟

با پرسیدن سوالات عمیق تر در مورد آنچه شما به دست آورد شما می توانید توسعه بیشتر خود و محدود کردن آنچه که نیاز به تمرکز بر روی بعدی.

تعیین اهداف هوشمند هوشمند است

هنگامی که شما تعیین اهداف هوشمند وجود دارد بیشتر به آن از نوشتن یک هدف و مطمئن شوید این چک کردن پنج معیار. چگونه رویکرد شما به اهداف خود و ارزیابی نتایج حاصل از تلاش های خود را نسبت به این اهداف است که اطلاعات مهم است.

اهداف بدون توجه به روش به شما در تنظیم برای رسیدن به آنها راه را برای شما به پیاده سازی سیستم ها و به منظور توسعه عادات و مهارت های لازم برای رسیدن به خواسته های خود را. با درک این ارتباط به طور کامل, شما هم اکنون می توانید مجموعه ای از اهداف هوشمند است که شما را به تلاش بیشتر به دستیابی به.

راهنمایی های بیشتر در تعیین اهداف هوشمند

عکس های اعتباری: Helloquence از طریق unsplash.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im