من سعی کردم در ساخت بستنی در فوری گلدان مخلوط کن — در اینجا چگونه آن رفت

ما به طور مستقل انتخاب این محصولات—اگر شما خرید از یکی از لینک های ما, ما ممکن است کسب درآمد کمیسیون.

زمانی که من برای اولین بار بررسی فوری گلدان آس مخلوط کن تقریبا دو سال پیش من در ابتدا تحت تاثیر قرار با همه آن برنامه از پیش تعیین شده برای ساخت سوپ (که شامل یک عنصر گرم) یکی برای خرد کردن یخ و یکی برای ترکیب کردن مهره در خانه شیر است. اما یک برنامه از پیش تعیین شده من تست شد بستنی تابع. اکنون که تابستان در نوسان کامل است من تصمیم گرفتم از آن زمان به آن را برای چرخش به ببینید که چگونه آن را واقعا کار می کند.

ساخت بستنی در فوری گلدان آس مخلوط کن

اول, اجازه دهید روکش بیشتر روش سنتی برای ساخت بستنی در خانه. به طور سنتی, بستنی خانگی شروع می شود و با هر کدام یک تخم مرغ بر اساس کاستارد یا یک eggless نسخه که اغلب متکی به پنیر خامه ای و حاوی مقدار کافی از قند و چربی است. این پایگاه سرد در یخچال و فریزر و پس از آن آماده شده و سپس نوتبوک در بستنی ساز تا آن را قوام شبیه به نرم می کنند.

ساخت بستنی در فوری گلدان آس مخلوط کن است که به عنوان ساده به عنوان دامپینگ در تمام مواد تشکیل دهنده (در یک نظم خاص است اما من که در یک دقیقه) و فشار دادن بستنی تابع اجرا می شود که یک 80-دوم سرد چرخه.

وجود دارد چند چیز کوچک است که شما باید در ذهن داشته باشید اما. بر خلاف سنتی بستنی خانگی روش بسیاری از دستور العمل های فوری گلدان مخلوط کن بستنی شامل منجمد ماده — معمولا میوه های یخ زده یا منجمد مکعب از شیر است. نظم است که مواد تشکیل دهنده اضافه شده به مخلوط کن نیز مهم است و این روش بهترین آثار زمانی که همه مواد تشکیل دهنده مایع اضافه شده به مخلوط کن با منجمد مواد اضافه شده گذشته است.

فوری گلدان مخلوط کن بستنی دستور من سعی کردم — و نتایج

وجود ندارد و تقریبا به عنوان بسیاری از دستور العمل های فوری گلدان مخلوط کن بستنی شناور در سراسر اینترنت به عنوان من انتظار می رود. من سعی کردم این دو است و من فوری گلدان سایت: زغال اخته کیک پنیر بستنی (اگر چه من تعویض در توت فرنگی) و شکلات بستنی موز. هر دو دستور العمل های تماس برای فقط پنج مواد تشکیل دهنده و یا کمتر از جمله شیر کامل یک اندک مقدار قند فوری مخلوط پودینگ و میوه های یخ زده.

با وجود از جمله منجمد عنصر وجود دارد بنابراین مقدار شیر که حاوی مخلوط نازک بود و مایع-y به جای نرم خدمت قوام من انتظار داشتم. که قوام که من پیدا کردم آن را به بهترین یخ مخلوط برای چند ساعت. (بنابراین من مخلوط کردن مواد تشکیل دهنده اجازه دهید خنک چرخه اجرا و پس از آن مسدود مخلوط قبل از اهدای. دقیقا این فرآیند بدون درز من وعده داده شده بود, اما نه همه که سخت هم نیست.)

وقتی که می آید به طعم و مزه و قوام آن را کامل شارژ در به صورت سنتی بستنی خانگی اما خیلی خوب بود. و آن را بسیار ساده را. هر دو دسته از فوری گلدان مخلوط کن بستنی فوق العاده با طراوت با یک سطح از شیرینی که نیست رفتن به دریا. در حالی که نهایی قوام بود آبرومندانه خامه آن را نیز پوسته پوسته مرزی به دلیل مقدار کم شکر اضافه شده است.

من افکار نهایی فوری گلدان مخلوط کن بستنی

من فوری گلدان مخلوط کن تبدیل شدن به جدید من رفتن به برای ساخت بستنی در خانه ؟ احتمالا نه. من می خواهم به آن را امتحان کنید دوباره هر چند mashing تا دستور العمل های تست کردم با برخی از بستنی های سنتی دستور العمل های. بزرگترین مسئله من معمولا در هنگام ساخت بستنی در خانه است که من را فراموش کرده ام به توقف کاسه به من بستنی ساز در پیشبرد و من دوست دارم که, ساخت بستنی در این مخلوط کن از بین می برد که گام. (شما فقط باید به برخی از میوه های یخ زده یا شیر در فریزر, اما کسانی که همه چیز را از راه های کمتر از اتاق از یک کاسه بزرگ!)

شما سعی بستنی و ویژگی های خود را فوری گلدان آس مخلوط کن? آنچه شما می خواهم فکر می کنم ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>