من سعی کردم به مک و پنیر دستور العمل که سقوط کرد Ina Garten وب سایت

یکی از چیزهایی که من در مورد Ina Garten است توانایی خود را برای قرار دادن ظریف چرخش حتی homiest از ظروف. بنابراین در ماه گذشته زمانی که او نوشته شده Instagram عکس های جدید او یک شبه مک و پنیر, دستور العمل, من می دانستم که من تا به حال به آن را امتحان کنید. و من تنها نبود — بسیاری از مردم با عجله به دریافت دستور العمل است که وب سایت خود را سقوط کرد!

چه منحصر به فرد در مورد این دستور این است که آن پرش سنتی سس بشامل در دسترس نباشد. در عوض, شما مخلوط پر و پخته شده ماکارونی رشته فرنگی با کرم های سنگین و پنیر و سپس اجازه دهید آن نشسته در یخچال به مدت یک شب. آیا این تبدیل به جدید من رفتن به تکنیک ؟ در اینجا چیزی است که اتفاق افتاده است زمانی که من به آن بروید.

ساخت قانون مهاجرت و ملیت را یک شبه مک و پنیر

من این دستور غذا شب قبل از اینکه من برنامه ریزی شده به آن خدمت می کنند. من شروع به پر-پخت و پز آرنج ماکارونی را در یک قابلمه آب جوش شور دقیقا برای چهار دقیقه. به عنوان آن را پخته من در ترکیب Gruyère و پنیر چدار را با کرم های سنگین زمین جوز هندی نمک و فلفل سیاه. من پس از آن هم زده در ماکارونی خشک تحت پوشش کاسه را با پلاستیک بپوشانید و stashed آن را در یخچال. من هم مجموعه ای از پنج برش از نان سفید بیات به مدت یک شب.

من تنظیم زنگ هشدار در گوشی من به خودم یادآوری به جلو و کاسه, کرم, خیس ماکارونی را از یخچال یک ساعت قبل از من برنامه ریزی شده به پخت (یا من می تواند ظهور کاسه در مایکروفر به مدت چهار دقیقه). در ضمن من پالس نان بیات در پردازنده مواد غذایی به نوبه خود آن را به پودرهای سوخاری و سپس مخلوط آنها را با کره ذوب شده. پس از نشستن در دمای اتاق به مدت یک ساعت, من, کون گشاد ماکارونی به یک کره 2 لیتر ظرف پخت و سپس در صدر آن با بیشتر پنیر رنده شده و اذوقه و نوشابه پودرهای سوخاری. من پخته آن را تنها برای مدت 20 دقیقه قبل از حفاری در.

من صادقانه بررسی Ina Garten را یک شبه مک و پنیر

اگر شما مثل من ترجیح می دهند خود را در مک و پنیر به شنا کردن در سس می دانید که این است و نه آن. من را دریافت نمی اشتباه — آن را هنوز هم فوق العاده خامه و قشنگ. اما از آنجا که ماکارونی کمپرس آب بسیار از کرم آن را نه فقط به عنوان پر رو که من تمایل به ترجیح می دهند.

اما اگر شما ترجیح می دهند ضخیم تر غذای مرکب از گوشت وارد به سبک مک و پنیر و نگاه نه بیشتر! هر عنصر — بافت رشته سطح ادویه مقدار پنیر و پودرهای سوخاری — کاملا در نقطه. من عاشق دو به یک نسبت از دیوانه Gruyère به تیز پنیر چدار و علاوه بر این از جوز مرا به یاد کلاسیک bechamel و غذای مرکب از گوشت وارد احساس کمی فانتزی. اینها همه نوع از چیزهایی که من آمده ام تا به انتظار از یک قانون و دستور العمل.

من هم دوست داشتم چه آسان دستور العمل بود به جلو. با وجود اینکه در ابتدا منصرف چشمگیر, برنامه ریزی آن به پایان رسید تا بودن یکی از بخش های مورد علاقه من.

اگر شما در حال ساخت Ina Garten را یک شبه مک و پنیر, چند نکته

2. تکه تکه پنیر در یک بار و سپس ذخیره اضافی را در یک پوشش ظرف در یخچال و فریزر برای روز بعد. ریز تمام پنیر در صف مقابل به معنی وجود دارد به سختی هر گونه آمادگی قبل از پخت و آن را dirties کمتر ظروف.

3. استفاده از مقدار مساوی از پودرهای سوخاری panko جای خود را ساخت. یک panko خرده نان با شکوه هنوز هم می شود اذوقه و نوشابه و خوشمزه است.

نوبت شما: آیا شما سعی در ساخت Ina Garten را یک شبه مک و پنیر در خانه ؟ اجازه دهید ما را در نظرات!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im