من مبتلا به OCD و پخت خمیر ترش من کمک به مقابله با آن

ما به طور مستقل انتخاب این محصولات—اگر شما خرید از یکی از لینک های ما, ما ممکن است کسب درآمد کمیسیون.

“تصور کنید که مغز شما مانند یک میدان گندم” من درمانگر به من گفت: در پاییز گذشته. “تصور کنید که شما بوده ام به راه رفتن همان مسیر را از طریق این زمینه تمام زندگی خود را هر زمانی که شما پاسخ به یک خاص ترس و در حال حاضر گندم زیر شما پهن است و آن را در حال رشد است.”

من چشمانم را بستم. پیش از آن در سال 2019 من مبتلا به اختلال وسواسی-اجباری یا OCD — مزمن یک اختلال روانی تعریف شده توسط ناخوانده, افکار تکرار و یا وسواس فکری و وسواس عملی انجام شده برای کاهش آن افکار. در حالی که برچسب جدید بود, من می خواهم احساس علائم آن تمام زندگی من. برای من OCD به نظر می رسد مانند ورود یک فکر وسواسی — درمانگر من خواستار این “داستان” — که معمولا از ویژگی های چیزی وحشتناک اتفاق می افتد به من و یا کسی که من دوست دارم و به دام افتاده در آن داستان تکرار برای ساعت. هنگامی که آن را واقعا بد و یا یک ماشه است به خصوص شدید داستان آن را غیر ممکن است به تمرکز بر روی هر چیزی غیر از مغز من بد پیام.

من ایستاده بود کنار من درمانگر در زمینه گندم و ذهن من چشم پایین نگاه کرد “پا” در بی ثمر مسیر من می خواهم فرسوده شده است. “در حال حاضر تصور کنید که هر بار که شما یک سرزده فکر,” او گفت: “شما در زمان یک مسیر جدید به جای آن. چه می تواند شما را دوباره رشد می کنند در اینجا در طول زمان؟”

من فکر کردم در مورد مشاوره بعد که نوامبر روز که من ایستاده بود — هیجان زده نمی مضطرب در مقابل یک نوع متفاوت از مزرعه گندم: آشپزخانه من, شربت خانه پر از کیسه های آرد. AP و آرد نان سفید و چاودار و گندم جوانه زده و املای آرد از هدف و آرد از یک نانوایی محلی همه انباشته در يک مجموعه است که من شروع به منظور توجه به پیشنهادات مختلف آنلاین خمیر ترش مرجع تخصصی.

من شده است در پخت نان از آنجایی که من بود جوان, بافتن و تخم مرغ-شستشو challah با مادر و خواهر من برای شبات در اکثر شب جمعه از دوران کودکی من. حدود یک سال پیش هر چند من می خواهم شروع به تبدیل شدن به یک خمیر ترش فرد پیوستن به بسیاری از دیگران در خمیر ترش-وسواس روال یک دهه گذشته مردمی پر کردن رسانه های اجتماعی با مغز عکس و بیش از حد منقضی ویدئوها از فعال خود را شروع مردمی تماشای مایکل پولان را سه روز خمیر ترش در Netflix بکشد و تعهد به آن را امتحان کنید در خانه خود آشپزخانه یک Tartine آشپزی (یا Kitchn, راهنمای!) جمع در سلاح های خود را. در ماه گذشته از خمیر ترش جامعه اعداد بزرگ شده اند همیشه بالاتر در قرنطینه بیش از حد: یک نظرسنجی غیرعلمی خود من Instagram خوراک نشان می دهد که بیش از نیمی از من که قبلا غیر پخت دوستان دادن خمیر ترش را امتحان کنید در طول COVID-19 بیماری همه گیر.

خمیر ترش پخت بیشتر از اکثر خانه-پخت شیوه نیاز به هوشیاری و دقت است. کمی وجود دارد اتاق را برای آرامش دستورالعمل از یک دستور یا تجویزی مرزهای یک پنجره زمان به دلیل مخمر — کسانی هوابرد بچه ها من در حال رشد بیش از یخچال در 100% هیدراتاسیون گندم-آرد-و-آب گوک — نمی خواهد رشد اگر شرایط نیست فقط حق. در حال توسعه موفق خمیر نیاز به آداب و رسوم, perfectionistic فداکاری است. من اوایل قرص فقط حقمن صرف ساعت بر کسانی که نان-پخت آنلاین مرجع تخصصی و Instagram حساب تعمق من هیدراتاسیون نسبت و تصحیح بار. من وسواس بیش از آشپزی و کیسه های آرد را در سوپر مارکت. من وسواس در مورد درجه حرارت در آپارتمان من یا نه من ترازوی دیجیتال دقیق بود به اندازه کافی بیش از آنچه که گونه ای از مخمر ها و باکتری ها استارت می گرفتن یا نه در هوا.

تصویب کنترل بیش از این روند احساس آرام — اما به عنوان بسیاری از مردمی که با وسواس به شما خواهد گفت نه همه رهایی از وسواس امن است, مهم نیست که چگونه شما احساس می کند; آن می تواند بوجود می آیند در پوشیدن پایین از همان کسانی که فرسوده مسیرهای از طریق توسعه جدید ناسالم تکرارهای. و آن روز ایستاده در مقابل شربت خانه من, من از خودم پرسیدم اگر من می خواهم پخته خودم به یک عادت ناسالم. برای من به عنوان کسی که با وسواس یک عمل پخت به عنوان کنترل به عنوان نان خمیر ترش یک انتخاب عاقلانه? تا به حال این تفریح و سرگرمی تبدیل شده پاتولوژیک?

این واقعا پیچیده است و سوالات را پاسخ برای مردمی با وسواسی مثل من — و من تکیه بر حرفه ای برای کمک به پاسخ. آنچه که من آموخته ام که من نشسته ام با خود من وسواس فکری و وسواس عملی هم در خانه و هم در درمان این است که همه آیین های مغز من هوا قطره به مضر هستند. برخی ممکن است نه تنها امن باشد اما تغذیه نیز: مانند پخت نان مانند پر زحمت وسواسی فرایند نوشتن.

در مقایسه با دیگر افکار وسواسی و رفتارهای تکانشی است که در خدمت هیچ هدف فراتر از “هشدار” من به تمام خطرات کمین در زندگی روزمره و تلاش برای آرام آنها را پخت و نوشتن — رشد در توجه. آنها شادی من را زمانی که من آنها را مطالعه و عمل به آنها — آنها را با سنگ تیز کردن مهارت های زندگی شیوه های کشت. خود را پیشرفت خطی — من می تواند به صعود در کنار من شادی به دستاوردهای جدید و نقاط عطف.

در مقابل OCD می تواند احساس بیشتر شبیه به دام افتاده در یک چرخش فنجان چای سوار در نمایشگاه: به جای هیجان و یا به جلو حرکت تکرارهای من با استفاده از پاسخ به من ترس افکار وسواسی اگزوز و قبل از درمان من نمی تواند به توقف استفاده از آنها در همه. این به نظر می رسد برای هر کس متفاوت با OCD اما برای من تکرارهای به طور معمول به نظر می رسد که اطلاعات ثابت-به دنبال و اطمینان به دنبال: است که به دنبال اثبات این که چیز وحشتناک است که ممکن است اتفاق برای من نمی افتد یک ولع مصرف برای کنترل و غیرقابل کنترل در جهان است. این حلقه بازخورد مسطح شادی من به جای طول آن ساقه گندم شکست تحت سنگین آج.

این خمیر ترش وسواس رشد کرده است به چیزی باور نکردنی و به معنای واقعی کلمه تغذیه: نان پس از قرص نان. واقعا خوشمزه نان هم نان که شگفتی من هر بار آن را متورم در فر. من ساخته شده های انجام batards آب مبتنی بر قرص کشک مبتنی بر چاودار-آغاز برداشت گندم آغاز شده (هر چند من آرد مجموعه پس از مشکلاتی روبرو به طور چشمگیری در قرنطینه) — همه کشیده و به آرامی از یک معشوق اجاق هلندی بر روی کانتر آشپزخانه و (تقریبا همیشه) پاره باز قبل از سرد به خوردن عذر خواهی به همکار من در فروم purists. همسر من و من کشیده ناهموار روح برش از طریق مارینارا رویشان آنها را با پنیر چدار و پوشش آنها را با کره بادام زمینی; قبل از همه گیر من زندگی می کردند به آنها را به دوستان خانه برای مهمانی های شام — و من اعتراف که من خورده ام یک بار یک قرص کامل خودم ایستاده بیش از سینک برای گرفتن خرده.

وقتی که من باز کردن اجاق هلندی درب و ببینید هر زمان که نان من محاسبه می شود و تمایل افزایش یافته است زیبایی — که من به نحوی مصرانه خواست همان غذا از چیزی جز هوا و آب و گندم که نانوا خانه شده اند conjuring برای قرن ها ؟ به جای خسته کننده بیگانگی که وسواس معمولا تولید در من به خصوص که من باعث تشدید کرده اند در طول همه گیر من احساس متصل به یک جامعه چه کسی اهمیت میدهد تا آنجا که من اهمیتی به این یکی خاص, باستانی فرآیند راست و این اتصال تغذیه به خصوص همانطور که همه ما باید از هم جدا ماندن از یکی دیگر حداقل یک کمی طولانی تر است. آن را فراهم می کند یک راه جدید برای پیاده روی در مغز من و همراهان به راه رفتن در کنار من است. آن را به من می دهد در جایی امن برای استراحت ذهن من است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>