Béchamel آن است. که فرمان من به هر کسی که در جستجوی اعماق یخچال و فریزر خود را در جستجو از سحر و جادو است که وجود ندارد. می توانید از نخود فرنگی منجمد تبدیل شدن به شام ؟ Béchamel آنها. چه می توانم با مرغ و پنیر و یک جعبه ماکارونی ؟ یک béchamel دوستان من.

خامه خلقت است که ناشی از یک roux (آرد و چربی) و whisked-در شیر است که بیش از حد گسترده ای برای تعریف فقط در یک یا دو جمله. یک béchamel یکی از پنج مادر سس در نظر گرفته است که معیار در آشپزی فرانسوی (دیگران هستند velouté, béarnaise, espagnole, hollandaise و گوجه فرنگی). همچنین پایه ای برای ماکارونی و پنیر — اگر شما می دانید آنچه شما انجام می دهند حداقل. این یک سوپ یا می توان آن را. این سس برای سبزیجات است. این اساسی ترین تلاقی مواد تشکیل دهنده و در عین حال آن را فراهم می کند sturdiest, قابل اعتماد ترین نتایج.

چگونه می توانم شما را béchamel? من خیلی خوشحالم که شما خواسته. در ساده ترین شرایط, این, کره, پخته شده تا متلاطم با آرد whisked در تا چسبناک نیست-کاملا-gloppy با کمی جرم شرکت تشکیل شده است. که roux یک پایه برای هر چیزی و همه چیز. ماهوت پاک کن زدن در هوای گرم-اما-نه-scalding شیر در کند و جریان ثابت و درست قبل از چشم خود را شما ببینید یک تکه از آرد و تبدیل به یک ضخامت و دوست داشتنی جریان کرم رنگ سس. یک پایه. یک سوپ. یک هر. یک béchamel است که هر آنچه شما می خواهید آن را به. آن را بکر و تخیل است. در اینجا مورد علاقه من استفاده می کند و راهنمایی است.

فراموش نخود احساس خاص ؟ من نمی دانم واقعا نمی. اما فراموش نخود غرق شده در خامه, unctuous سس احساس خاص ؟ آیا آنها تا کنون! روی تصادفی نیست-کاملا-بهار سه شنبه شب شما می توانید از نخود فرنگی یا ذرت یا کوچک مروارید پیاز از (نفس نفس زدن!) فریزر احساس عجیبی فانتزی با béchamel و شما فقط نیاز به سه مواد تشکیل دهنده (پنج اگر شما تعداد دفعات مشاهده شده نمک و فلفل که من نمی).

ذرت و مرغ و مارچوبه — من ملکه فرآیندی باقی مانده و béchamel یک تحول سس. سرخ کرده و پیاز خرد شده و برخی از دوار جهت کباب کردن مرغ, مرغ, کردن مادر, سس و تماس با آن شام. من انجام دهد. بافتی بسیار نرم و کرمی سوپ نیاز به معرفی ندارد و یا بهانه ای.

این غذا همیشه احساس می کند که سرپرستی زمانی که واقعا آن نیست. این فقط بهانه ای برای استفاده از یک مرغ من نمی توانم تحمل به دور انداختن. کسانی که آخرین بقایای پنج شنبه شام که حلق آویز در اطراف غم به دنبال ریشه سبزیجات تیره گوشت هیچ کس می خواهد ؟ استحمام آنها را در béchamel و پرتاب آنها را در یک (از پیش ساخته شده به دلیل این است weeknight پخت و پز, پس از همه) پای شل و شما باید یک شام که نگاه بیشتر Instagram-آماده تر از شما می تواند تصور است.

من از آنها بدم میاید انتظار برای صرف شام اما با béchamel شما لازم نیست که. بازی شیر یا خط یک تعداد انگشت شماری از پنیر را که کامل سس مخلوط آن همه مورد علاقه خود را با شکل ماکارونی (من یک دختر شل خودم و شما رو خامه مک است که حتی نمی نیاز به دیدن داخل فر.

برخی از راهنمایی برای ساخت Béchamel در خانه

می توانید یک béchamel تواند روی حیله و تزویر? پاسخ این است که … گاهی اوقات. وجود دارد چند راه برای جلوگیری از مشکلات پس دنبال من منجر شود و شما همیشه باید یک مادر کامل سس در هر زمان تنها.

1. اول, شروع با کره سرد و نیست خود را معرفی کنید (whisked-در) آرد تا زمانی که آن را ذوب. مطمئن شوید که شما شیر است که حداقل در دمای اتاق. شما می توانید حرارت آن کمی. گرم و خوب است; سرد بد است. اگر شما را تا پایان با یک ناصاف سس نشوید! شما می توانید فشار خود را béchamel از طریق جریمه-مش الک یک یا دو بار برای حذف هر آنچه که باقی مانده آرد و که باید فوت و فن انجام دهد.

2. اگر سس شما به نظر نمی رسد ضخیم به اندازه کافی به آن زمان. سس نمی رسیدن به آن ثبات مورد نظر تا زمانی که آن را می آید به جوش کامل. شما نیاز به بجوش و خروش آمدن آن بیش از یک حرارت کم دستگاه های همزن آن را به طور مداوم برای شکستن سد بین ته ظرف و مواد جامد شیر را که مستعد ابتلا به سوزش. هنگامی که شما را چاق, حباب, شما باید متوجه تغییر در این سس را قوام. این زمانی است که شما می توانید برش حرارتی.

3. فصل سس خود را. هنگامی که سس غلیظ است, شما می توانید فصل را با نمک و فلفل و اگر شما می خواهم برخی از هوای تازه-جوز زمین که اگر چه اغلب همراه با غذاهای شیرین در واقع مکمل غذاهای خوش طعم که سس استفاده می شود — به خصوص پنیر.

بنابراین وقت به استاد از مادر سس. او به خوبی به ارزش زمان و توجه است. Béchamel ملکه از کرم. زنده باد ملکه!

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de