فهم و outs از ISO: از کجا ISO پیچیده می شود

Fujifilm را GFX 50S متوقف می شود اضافه کردن آنالوگ تقویت هنگامی که آن را به ISO 1600 با تمام فایلهای iso بالا که با استفاده از فندک و فندک تن منحنی. این به این معنی است که توسط ISO 12,800 وجود دارد سه متوقف می شود به طور کامل قابل بازیابی برجسته که از دست داده اند, اگر دوربین اعمال کرده بود بیشتر آنالوگ به دست آورید و آن را ممکن است برای تولید یک بسیار متفاوت رندر از صحنه است.

Fujfilm GFX 50S | ISO 12,800 | 1/90 sec | F2.8 | GF 63mm F2.8 R WR
عکس: دن Bracaglia

اکثر مردم تشخیص دهند که ISO ایجاد ارتباط بین قرار گرفتن در معرض و تصویر سبکی. همانطور که دیدیم در قسمت ISO تنها متصل به ورودی و JPEG خروجی بدون در نظر گرفتن هر آنچه که باید اتفاق می افتد ، مهم takeaways از مقاله قبلی عبارتند از:

  • ISO مربوط به قرار گرفتن در معرض تصویر نهایی سبکی توسط هر معنی تولید کننده choses
  • ISO است و نه فقط آنالوگ تقویت می کند و تعیین می کند چه اتفاقی می افتد در سطح خام

این فراهم می کند مقدار زیادی از آزادی برای تولید کنندگان به استفاده از ترکیب های مختلف از آنالوگ تقویت و تن منحنی تا زمانی داده شده و در معرض قرار گرفتن نتایج در انتظار سبکی.

این مهم است زیرا آنالوگ تقویت می تواند کمک به کاهش سر و صدا اما آن را نیز کاهش محدوده دینامیکی است که حفظ می شود. پس از آن می تواند گاهی اوقات حس را به حفظ و تقویت پایین و بیشتر از روشن با استفاده از پردازش دیجیتال به جای کاهش محدوده دینامیکی از تصاویر شما در حال گرفتن.

خیاطی برجسته پاسخ از عکس Jpeg

قبل از سال 2006 تعریف ISO تصویب شد, دوربین های دیجیتال استفاده می شود همان منحنی تن برای هر یک از تنظیمات ISO و افزود: جلوگیری از تقویت هر بار که شما با تغییر تنظیمات ISO (در بخش به علت عدم قدرت پردازش). نمودار زیر بر اساس منحنی تن و اندازه گیری سبکی سطح از یک دوربین الیمپوس.

قبل از سال 2006 ترین دوربین ها را افزایش می دهد روشن با افزایش آنالوگ تقویت با هر ایزو گام. آنها با استفاده از همان منحنی تن برای تمام تنظیمات ISO.

یک بار در ایزو, تعریف, تغییر, آن اجازه Olympus E-620 و مدل های روز حاضر به استفاده از سطح پایه از تکثير اما با ISO 200 مواجهه. این جدید ISO 200 حالت بود و به همین ترتیب پر سر و صدا به یکی از دوربین های دیجیتال با وجود پایین تر با استفاده از آنالوگ به دست آوردن – از آنجا که بسیاری از سر و صدا بود فوتون ضربه سر و صدا است که به طور مستقیم مربوط به سطح روشنایی و نوردهی نه تقویت. این راه جدید برای کار فراهم اضافی جلوگیری از برجسته گرفتن که قبلا تقویت شده به نقطه قطع می باشد.

اگر شما چشم پوشی از قرار گرفتن در معرض مفاهیم و ISO 100 تا ISO 200 حالت همان قرار گرفتن در معرض شما را تا پایان با یکسان مقادیر در فایل های Raw.

پس از سال 2006 این تغییر. کوه المپ در مقدونیه به عنوان مثال با استفاده از ISO 200 سطح قرار گرفتن در معرض اما بدون هر گونه افزایش در تقویت. این ارائه اضافی و جلوگیری از برجسته ضبط با هیچ افزایش قابل توجهی در سر و صدا نسبت به ISO 200. تمام فایلهای iso بالاتر استفاده می شود همان منحنی تن.

بسیاری از دوربین های خود نشان می دهد که در ISO 100 است گسترش یا ‘کشش’ حالت با وجود اینکه همان ISO 100 تنظیم در آن مدل های قدیمی تر.

تمام تنظیمات ISO بالاتر از 200 استفاده از همان منحنی تن همراه با یک توقف کمتر تکثير نسبت به مدل های قدیمی تر. جالب ISO 100 حالت است که گاهی اوقات به عنوان یک گسترش حالت در برخی از کوه المپ در مقدونیه دوربین زیرا این کلیپ خلاصه بازی زودتر از دیگر ISO حالت (با وجود اینکه دقیقا همان “کامل” ISO 100 حالت در مدل های قدیمی تر).

DR حالت

مصرف این منطق بیشتر برخی از دوربین ها دارای محدوده دینامیکی حالت است که ترکیب کمتر آنالوگ تقویت با تن منحنی است که ترکیب بیشتر برجسته کردن اطلاعات است.

کانن Highlight Tone Priority و ریکو را برجسته اصلاح DR هر دو حالت این کار: با استفاده از یک توقف کمتر تکثير از حالت استاندارد به حفظ نماد داده که در غیر این صورت تقویت شود به قطع. این اثر جانبی از این است که این پایین ترین در دسترس تنظیمات ISO بالا می رود با توقف زمانی که شما درگیر این حالت است.

فوجی فیلم این طول می کشد یک قدم بیشتر ارائه سه محدوده دینامیکی تنظیمات. جدول زیر نشان می دهد که سطح نسبی تقویت و چگونه آنها را ترکیب با قرار گرفتن در معرض سطوح مختلف DR حالت:

DR100 DR200 DR400

ISO 200
قرار گرفتن در معرض

1 ×

ISO 400
قرار گرفتن در معرض

2X 1 ×
ISO 800
قرار گرفتن در معرض
4X 2X 1 ×
ISO 1600
قرار گرفتن در معرض
8X 4X 2X
این جدول نشان می دهد که ساده سازی تقویت سطح اعمال در هر DR حالت و تنظیمات ISO. جعبه های رنگی هستند که حالت های نشان داده شده در نمودار.

یکی دیگر از راه نگاه کردن به آن است که DR حالت’ تن منحنی نیاز کمتر و کمتر قرار گرفتن در معرض به درستی رندر وسط خاکستری طوری در نظر گرفته شود تنظیمات ISO بالاتر.

این نشان می دهد که پایه ISOs ” از سه DR حالت است که نیاز به کمتر و کمتر قرار گرفتن در معرض برای رسیدن به انتظار تصویر سبکی اما به خاطر تقویت آن در حداقل تنظیمات گرفتن یک یا دو توقف اضافی از برجسته داده است.

چرا که بسیاری از سر و صدا در یک ‘ISO 800’ شات می آید اتفاقی از نور شما اسیر (که دیکته شده توسط قرار گرفتن در معرض استفاده می شود) وجود دارد بسیار کمی سر و صدا تفاوت بین استفاده از DR100 و DR400 حالت با ISO 800 قرار گرفتن در معرض اما DR400 شات دو متوقف می شود بیشتر برجسته کردن اطلاعات است.

به دلیل وجود دارد هیچ ارتباطی بین ISO و تقویت و چون آن را با استفاده از سنسورهای بسیار ISO یکسانFujifilm قادر به ارائه یک سری مختلف ISO حالت با سنسور تقویت کننده در آن ‘پایه ISO’ دولت است.

این می تواند مفید باشد برای خام-عکسبرداری عکاسان: این DR200 و DR400 حالت اساسا اجازه دهید شما را در معرض یک یا دو متوقف می شود به سمت راست (یعنی تغییر قرار گرفتن در معرض شامل نکات برجسته که در غیر این صورت از دست داده بود) در حالی که حفظ یک فهم تصویر پیشنمایش. خوراکی سریع DR400 حالت تصویر اجازه می دهد تا شما بررسی کنید که کدام اضافی برجسته خواهد بود اسیر بدون بقیه تصویر تبدیل شدن بیش از حد تیره به تفسیر.

بالا ISOs بدون اضافی تقویت

در بالاتر فایلهای iso وجود دارد برخی از مارک های که توقف استفاده از اضافی تقویت پس از یک نقطه خاص و تولید و پس از آن تمام تنظیمات ISO با استفاده از پردازش دیجیتال.

جوانب مثبت و منفی از تقویت

اکثر دوربین های دیجیتال می توانید ضبط خود را وسیع ترین محدوده دینامیکی در ‘پایه ISO’: تنظیم با حداقل تکثير.

اضافه کردن تقویت می کند کاهش تاثیر هر الکترونیکی سر و صدا اضافه شده پس از تقویت گام (پایین خوانده سر و صدا) و افزایش خروجی سنسور به یک سطح است که به خوبی همسان به مبدل آنالوگ به دیجیتال (ADC).

این سنسور واکنش بدون تغییر باقی می ماند و هیچ اضافی تقویت فراتر از این ‘base’ سطح نیز هل برخی از ابتدا اسیر سیگنال به نقطه که در آن این کاهش در دسترس محدوده دینامیکی دوربین تا توقف با هر اضافی دو برابر تقویت.

در بسیاری از مدرن سنسور مقدار پایین بخوانید نویز بسیار پایین و دقت ADC به اندازه کافی بالا است که وجود دارد تنها یک تفاوت کوچک بین نتیجه شما را از با استفاده از یک مقدار کم تکثير و سپس روشن نتایج بعد در مقابل استفاده از تعداد زیادی از تقویت. این ملک با ما تماس بگیرید ISO تغییر ناپذیری (هر چند شاید باید به نام تکثير تغییر ناپذیری). بهره برداری از این ویژگی با استفاده از یک کم تقویت اما با قرار گرفتن در معرض تنظیمات مرتبط با ISO بالاتر تنظیم سر و صدای کم هزینه و کاهش مقدار برجسته داده که کوتاه.

بسیار بالا فایلهای iso ایجاد شده یا با دو برابر شدن اسیر ارزش قبل از ذخیره سازی آنها و یا با اضافه کردن ابرداده پرچم نشان می دهد که همه چیز باید روشن توسط تعدادی از توقف در طول پردازش. گاهی اوقات این کار انجام شود چرا که سنسورهای’ تقویت کننده باید حداکثر افزایش سطح آنها می تواند ارائه است اما به همان اندازه واقعی است که وجود دارد بسیار کمی به نفع استفاده از مقادیر زیادی از آنالوگ به دست آورید.

مفید از عوارض حفظ برجسته دیده می شود در GFX 50S مثال در بالای صفحه: این مورد از نرم افزار تلاش برای “بهبود” را برجسته از نیمه برش داده, این می آید از چند توقف نماد داده ها حفظ شده در فایل Raw نه تنها استفاده می شود به طور پیش فرض منحنی تن.

حتی در یک دوربین است که نمی انجام این کار را نشان می دهد بهره مند شوند به صورت خام در بورس از انتخاب مناسب قرار گرفتن در معرض تنظیمات و سپس کاهش تنظیمات ISO برای برخی از عکس کم نور و یا بار که در آن شما نیاز به یک سرعت سریع شاتر. وجود دارد می تواند سر و صدا کمی هزینه اما برجسته از جمله علائم نئون نخواهد بود چسباندم.

تمام تنظیمات ISO از یک تقویت سطح

در آن شدید وجود داشته است دوربین هایی که تنها یک سطح از تکثير و سپس تولید تمام تنظیمات ISO از آن دولت (هر چند این نادر است). برای این کار شما نیاز به یک بسیار ISO یکسان سنسور که نیست در مورد یک نمونه ما آگاه هستیم.

فایلهای iso در حالت ورود به سیستم

صرفا صحبت کردن, اکثر دوربین های ورود به حالت های ولگرد در خارج از استاندارد ایزو از آنها در کانونی colorspace. اما احتمالا برای جلوگیری از دوربین خود نیاز به شما ارائه با یک کاملا متفاوت و سبکی مقیاس اکثر دوربین های دیجیتال همچنان به استفاده از ‘ISO’ اصطلاحات در ورود به حالت.

در اکثر دوربین های زمانی که شما سوئیچ از یک رنگ استاندارد مشخصات ورود به حالت حداقل در دسترس ISO جهش قابل توجهی است. این لزوما به دلیل بیشتر تقویت است که اعمال می شود مقدار زیادی از آن خواهد شد به دلیل ورود به سیستم tone curve بسیار مسطح است.

درست مثل DR حالت ما در مورد بالا اگر شما می خواهید را به تصرف بیشتر برجسته کردن اطلاعات اما شما در حال حاضر در پایین ترین سطح خود را تقویت سطح, تنها گزینه برای کاهش قرار گرفتن در معرض و روشن نتیجه استفاده بیشتر چشمگیر تن منحنی. این است که اساسا چه چیزی اتفاق می افتد در ورود به حالت: فوق العاده-تخت ورود گاما منحنی نیاز کمتر قرار گرفتن در معرض به ارائه وسط خاکستری طوری در نظر گرفته تنظیمات ISO بالاتر.

این است که چرا مثلا پاناسونیک S1H حداقل ISO تغییرات به طور چشمگیری زمانی که شما تغییر دهید به یکی از آن ورود به حالت و یا حتی به یکی از حالت های رنگ با تملق تن منحنی:

پاناسونیک S1H رنگ حالت: حداقل ISO
انبساط (خاموش)
استاندارد ISO 100
Cinelike D2 ISO 200
ترکیبی ورود گاما ISO 400
V-ورود به سیستم ISO 640

اگر شما شلیک همه آنها را در همان قرار گرفتن در معرض مقادیر آنها تمام کلیپ ها در همان نقطه پس همه آنها بر اساس دوربین کمترین تقویت تنظیمات. تغییر در دسترس تنظیمات ISO صرفا منعکس کننده که تن خود را منحنی جای اضافی 1, 2 و 2.67 EV اضافی برجسته به ترتيب نسبت به حالت استاندارد.

این است که همیشه چنین نیست. زمانی که شما درگیر S-ورود به حالت در دوربین های سونی وجود دارد افزایش در حداقل ISO اما این پرش اثر تملق تن منحنی همراه با افزایش تقویت. اندازه پرش از حالت استاندارد به S-Log2 تغییر بین دوربین های, اما این تغییر در لحن منحنی حساب برای 2.33 EV از این تغییر: هر چیزی بیشتر از این می آید از تقویت.

تغییر از رنگ استاندارد به حالت S-Log2 می بیند ISO امتیاز پرش با حداقل 3EV بر روی اکثر دوربین های سونی. این 3 توقف کاهش قرار گرفتن در معرض نمی کند عملکرد 3 متوقف می شود فوق العاده برجسته هر چند: جای شما تنها 2.33 EV اضافی برجسته ضبط به دلیل آنالوگ تقویت نیز افزایش یافته است (توسط 0.67 EV در a7R سوم نشان داده شده) احتمالا برای غلبه بر یک کمی سر و صدا در سایه های عمیق.

به عنوان اگر به تاکید ما تا چه حد از استاندارد ایزو در این مرحله این تولید JPEG است که در آن وسط خاکستری هدف به نظر می رسد تیره تر از استاندارد 118, 118, 118 RGB ارزش. به جای دوربین متر به افشای وسط خاکستری در چه فیلمبرداران را در نظر خشم 32.

با استفاده از این در ذهن, آن را همیشه ارزش مراقب باشید از هر دوربین که ISO را افزایش نمی دهد زمانی که شما تغییر برای ورود به حالت: آن را تقریبا به طور قطع بدان معنی است که برخی از این تنظیمات ISO هستند ‘کشش’ گسترش حالت که زودتر از موعد کلیپ خلاصه بازی.

EI: به صراحت جدا کردن قرار گرفتن در معرض از آنالوگ به دست آوردن

برخی از های اخیر دوربین های ویدئویی – اغلب آنهایی که شلیک خام تصویری – ارائه یک EI ‘قرار گرفتن در معرض شاخص’ حالت. این با استفاده از دوربین پایه تقویت تنظیم در همه زمان ها و ترکیبی از این با قرار گرفتن در معرض ارزش معمولا مرتبط با ISO بالاتر.

این اصطلاحات است که قدمت آن به فشار-پردازش فیلم که در آن شما می توانید با استفاده های مختلف قرار گرفتن در معرض شاخص از حساسیت خود فیلم است.

به صراحت جدا تکثير از قرار گرفتن در معرض ملاحظات ممکن است اجازه عکاسان را در انتخاب آگاهانه تر در مورد نحوه استفاده از دوربین های خود را

این رویکرد اساسا مانند تولید خود تنظیمات ISO از یک تقویت سطح بهره مند است که شما به دست آوردن اضافی جلوگیری از نکات برجسته برای هر یک بالاتر EI مرحله (به عنوان مثال: یک توقف کمتر قرار گرفتن در معرض).

در حال حاضر ما نه دیده ام یک عکاسی/دوربین فیلمبرداری به صراحت استفاده از یک EI رویکرد به قرار گرفتن در معرض. اما به عنوان دو جهان همگرا ما نمی خواهد حکومت آن را. به صراحت جدا تکثير از قرار گرفتن در معرض ملاحظات ممکن است اجازه خام در بورس به طور خاص را در انتخاب آگاهانه تر در مورد چگونه برای دریافت بیشتر از دوربین های خود را.

چه بعدی ؟

این مقاله تلاش می کند تا نشان دهد که چگونه دوربین های مختلف بهره برداری از انعطاف پذیری ISO استاندارد برای ارائه حالت های مختلف و ویژگی های. متاسفانه JPEG-متمرکز طبیعت ISO باعث می شود آن را دشوار است به درخواست این دانش اگر شما در حال عکسبرداری در خام است. از آنجا که استاندارد تعریف نمی کند, آنچه باید اتفاق می افتد به فایل های Raw در تنظیمات ISO آن را دشوار است به کار کردن تنظیمات بهینه برای استفاده است.

در آینده مقاله ما نگاهی به ما علم سردبیر طرح را به حرکت فراتر از زمان ISO سیستم. به طور خاص یک سیستم است که حساب ها به صورت خام است و قادر به بهتر بهره برداری مدرن عملکرد سنسور.


دوباره به bobn2 خود را قبل از انتشار بررسی این مقاله برای جلوگیری از بیش از حد استفاده گاه به گاه از کلمه تقویت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر