بیش از 40 ، 000 پوند از گوشت چرخ کرده به یاد می آورد با توجه به E. coli

با همه متمرکز بر coronavirus احتیاطی و قیمت های اخیر گوشت به یاد بیاورید باید در خدمت به عنوان یک یادآوری است که در حال حاضر زمان برای فراموش کردن مواد غذایی معمول و استانداردهای ایمنی. فراخوان را پوشش می دهد بیش از 43 ، 000 پوند از گوشت گاو از یک meatpacker در نیوجرسی اما بسته های حمل در سراسر کشور برای فروش در خارج و فروشگاه های دیگر به گزارش AllRecipes.

شده اند وجود دارد هیچ گزارشی از کسی بیمار توسط گوشت در عین حال اما به یاد بیاورید جدی است — آن را به یک کلاس من (بالاترین) ممکن است باکتری E. coli آلودگی یک باکتری است که می تواند مردم را بسیار بیمار و یا حتی آنها را بکشند. در حالی که این موضوع تشخیص داده شد در یک روال بررسی ایمنی در کارخانه به طور بالقوه آلوده به گوشت در حال حاضر ممکن است در فروشگاه و یا در افراد فریزر بنابراین اگر شما خریداری گوشت از ابتدای ماه بهتر است برای بررسی اگر آن را متناسب با توضیحات.

گوشت موجود در یاد خواهد گفت: “EST 46841” در داخل وزارت کشاورزی ایالات متحده بازرسی علامت است اما ممکن است تحت مارک های چنین به عنوان Marketside قصاب یا توماس مزارع و شامل علف خوار گوشت چرخ کرده و گوشت چرخ کرده بتس. یک لیست کامل از یاد می آورد محصولات در کشاورزی, وب سایت همراه با علائم هشدار دهنده بیماری و چه (آنها را نمی خورند از آن) اگر شما فکر می کنم شما ممکن است برخی از این آلوده به گوشت را در خانه خود.

فراخوان فقط آخرین هر دو در تاریخ طولانی E. coli آلودگی در گوشت چرخ کرده و برای مشکلات در صنعت گوشت در حال حاضر. از آنجا که از راه گوشت چرخ کرده بسته بندی شده در ایالات متحده این اجازه می دهد تا برای احتمال آلودگی و کسانی که آلودگی می تواند بسیار گسترده است. علاوه بر این, حتی به عنوان صنعت گوشت چهره مسائل جدی با خیال راحت در نیروی انسانی خطوط تولید خود را با توجه به شیوع کروناویروس این وزارتخانه در واقع سست احتیاطی. البته شما همیشه می توانید مطمئن شوید که برای جلوگیری از E. coli در گوشت چرخ کرده با ساخت مطمئن شوید که شما آن را طبخ به 160°F (فکر می کنم: سر و صدا بتس نه متوسط سنتی-نادر میخانه برگر).

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>