رویای من Juneteenth منو جشن تاریخ غنی از مواد غذایی در آمریکا

ما به طور مستقل انتخاب این محصولات—اگر شما خرید از یکی از لینک های ما, ما ممکن است کسب درآمد کمیسیون.

در حالی که کرایه جنوبی مانند کباب دنده, سالاد سیب زمینی و قرمز Kool-Aid شد بخشی از تابستان منو در حال رشد در شیکاگو من نمی یاد در مورد Juneteenth تا زمانی که من شروع به نوشتن در مورد مواد غذایی از 20 سال پیش.

Juneteenth جشن روز که در 19 ژوئن 1865 به بردگی مردم در گالوستون تگزاس آموخته و آنها آزاد بودند. این خشم بخشی است که رهایی اعلام کرده بود ممنوع برده داری در سراسر کشور بیش از دو سال پیش اما این خبر تا به حال نشده است به اشتراک گذاشته و در عین حال در تگزاس است. آنها خوشحال بودند در نهایت به طور رایگان و جشن, با, کباب, قرمز لیموناد و دیگر غذاهای سنتی جنوب.

در این سال برای Juneteenth من شده است یادگیری بیشتر در مورد مبارزات و دستاوردهای سیاه آمریکایی از جمله استعداد آشپز, آشپز مخترعان و نویسندگان که هرگز خود را به علت. و من می خواستم برای تشکر از آنها و ادای احترام به این آشپزی پیشگامان گسترده خود را برای کمک به آمریکا در فرهنگ غذایی. به همین دلیل من ایجاد شده این رویا Juneteenth منو با امضای ظروف از برخی از مورد علاقه من سیاه سرآشپزها به شما الهام بخش برای یادگیری بیشتر در مورد زندگی خود و اضافه کردن برخی از اشپزی جدید به مجموعه خود را.

تام بولاک Bliz سلطنتی Rickey

تام بولاک (1872-1964) بود که این کشور برای اولین بار, افراد مشهور, متصدی بار, برگزاری دادگاه پشت چوب در سنت لوئیس باشگاه های کشور که در آن به طور منظم شامل آگوستوس بوش و جورج هربرت واکر (جد 41 و 43 رئیس جمهور) نوشت که یک پیشگفتار برای بولاک کتاب. او Mint Julep آنقدر لذیذ است که زمانی که تدی روزولت که می خواستم به ظاهر معتدل ادعا کرد او تنها در زمان چند جرعه, روزنامه, روزنامه طعنه او را برای هفته ها. بولاک کتاب منتشر شده خود را ایده آل متصدی بار در سال 1917 ساخت آن را یکی از اولین کوکتل کتاب توسط یک آمریکایی آفریقایی تبار. آن را دوباره زنده شد 173 قبل از ممنوعیت کوکتل. پس از سرخ لیموناد سنتی Juneteenth نوشیدنی من انتخاب این زبانه دار قرمز نوشیدنی با تمشک و مرکبات.

Lucille B. اسمیت فلفل قرمز بیسکویت

Lucille اسقف اسمیت (1892-1985) و اولیس بودند یک زن و شوهر و قدرت خود را در گوشه ای از تگزاس. او یک کالج تحصیل آشپز کارآفرین و وراج, در حالی که شوهر او یک استاد آشپز کباب در فورت ورث با توجه به یک حساب کاربری در شیکاگو تریبون. او هوشمندانه منتشر آشپزی به عنوان یک مجموعه ای از کارت های دستور غذا به نام لوسیل قفسه سینه گنج از غذاهای خوب. بعد او راه اندازی یک رول مخلوط به عنوان یک کلیسا جمع آوری کمک و آن را wildly محبوب به زودی تور هزاران دلار است. سپس فروشگاه مواد غذایی سفارشات آغاز شده نورد در. او فلفل قرمز امضا, بیسکویت رول پر شده با فلفل خدمت کرده بودند در Lyndon B. Johnson کاخ سفید و در خطوط هوایی آمریکا پرواز. شما هنوز هم می توانید آنها را پیدا کنید در او نوه بزرگ را, رستوران, Lucille است.

مایا آنجلو را در تمام طول روز و تمام شب نان ذرت

ما فکر می کنم از مایا آنجلو (1928-2014) به عنوان یک مربی, بازیگر, نویسنده, فیلمنامه نویس و شاعر پشت قدرتمند کار می کند مانند “Still I Rise” و فوق العاده زن. اما او پرشور در مورد بسیاری از چیزها از جمله حقوق مدنی فعالیت با مارتین لوتر کینگ و مالکوم ایکس و آشپزی. او به چاپ دو کتاب آشپزی: Hallelujah! خوش آمدید, جدول, یک عمر خاطرات با دستور العمل و مواد غذایی بزرگ در تمام طول روز. Angelou دوست داشت برای یک تکه مربع از او نان ذرت به صورت افقی اضافه کردن یک تکه از پنیر سوئیسی و توست آن را تا پنیر خوب است و ذوب.

B. اسمیت تابستان سبز و نخود سالاد

Barbara B Smith (1949-2020) یک مدل رستوران و میزبان تلویزیون که عاشق را سرگرم کند. به عنوان یک مدل, او به نظر می رسد در 15 مجله را پوشش می دهد و یکی از اولین سیاه و سفید پوشش مدل برای دختر خانم, با توجه به مطبوعات مواد. او و همسرش دن Gasby زد سه رستوران در منهتن Sag Harbor, و, واشنگتن, DC, خدمت التقاطی جهانی مواد غذایی است. او راه اندازی یک خانمان مجموعه با تخت خواب, حمام و فراتر از آن, اولین زن سیاه به یک خط محصول ویژه در یک ملی خرده فروش. او تابستان سالاد که می توان با نخود فرنگی تازه یا منجمد شده با ریحان و سرکه بریزید و پیاز را به آن مزه و معطر.

ابی فیشر شیرین ترشی هلو

ابیگیل فیشر (1831-ناشناخته) اولین سیاه و سفید آمریکایی به نویسنده یک کتاب آشپزی به گفته مورخ کارن هس. آنچه خانم فیشر می داند در مورد جنوب پخت و پز منتشر شد در سال 1881. که قبلا بردگی زن در اصل از کارولینای جنوبی فیشر ازدواج یک مرد از آلاباما و آنها به رهبری غرب به سان فرانسیسکو. توسط 1880 او و الکساندر بودند در کسب و کار تولید خود را برنده جایزه ژله, ترشی, ادویه و توت هویج در آنچه در حال حاضر متخصصین و اهل فن سوما محله. او در کتاب گنجانده شده است در دانشگاه ایالتی میشیگان آرشیو به عنوان یک بخش ضروری از امریکا و فرهنگی مواد غذایی تاریخ است. فیشر قادر به خواندن و یا نوشتن اما او با استخدام یک نویسنده و به رکورد چگونه همه چیز را از خرچنگ croquettes به پودینگ برنج به لذت ترشی میوه, مثل این هلو.

Vertamae هوشمند Grosvenor را پای پیاز

Vertamae هوشمند Grosvenor (1937-2016) بود, فرهنگی, قصه گو, بازیگر و نویسنده متولد در یک Gullah خانواده در کارولینای جنوبی است. این Gullah بودند فرزندان بردگی مردم از ساحلی غرب آفریقا که تخصص در کشت برنج است. در 19 او به پاریس نقل مکان کرد جایی که او به ملاقات همسرش و آویزان با یک غیرمتعارف سمت چپ تنظیم شده است. در نیویورک او پخته شده برای هنرمندان و دوستان از جمله نینا سیمون دیوید بویی مایلز دیویس و Amiri Baraka با توجه به او یاد در رادیوی عمومی ملی. Grosvenor اختصاصی زندگی او را به گفتن داستان خود را و بررسی تاریخ اجتماعی و فرهنگی از طریق غذا های بسیاری از قصه ها در NPR. او در سال 1970 کتاب ارتعاشات پخت و پز: یا یادداشت های سفر یک Geechee دختر بچه, موج داستان با دستور العمل تنظیم یک قالب است که بسیاری از آنها به دنبال. او پای پیاز مانند ظریف پیاز quiche بدون پنیر.

ادنا لوئیس گوجه فرنگی پخته با نان ترد

ادنا Lewis (1916-2006) اصلی داخلی الهه شاهوار که آورده جنوب فصلی مزرعه به جدول پخت و پز به شهر نیویورک است. در حال رشد در مناطق روستایی ویرجینیا لوئیس آموخته به کوک بدوزید و علوفه برای انواع توت ها و یا عسل وحشی به صورت تازه پخته شده و بیسکویت. او رفت و شمال به نیویورک ساخته شده artsy دوستان و یافت تو رفتگی در دیوار به عنوان یک پنجره کمد در Bonwit گوی با توجه به New York Times Magazine, قطعه ای. دوست جان نیکلسون استخدام او به طبخ در کافه نیکلسون سرد سمت شرق boite که در خدمت یورو-جنوب غذاهای مانند مرغ سرخ شده و شکلات سوفله به پل رابسون, Salvador Dali و النور روزولت. لوئیس نوشت: بسیاری از اشپزی اما طعم و مزه از کشور, پخت و پز است که کلکسیونی کلاسیک. U. s. خدمات پستی با صدور تمبر به افتخار او در سال 2014. این ظرف که فصلی است و در عین حال نوع فرانسوی است که فقط در نوع ساده و پیچیده کرایه او را دوست داشت.

پاتریک کلارک دنده کبابی

پاتریک کلارک (1955-1998) یکی از اولین, سیاه, افراد مشهور, سرآشپزها, بدست آوردن شهرت در سال 1980 برای خود نوآورانه فرانسوی-الهام آشپزی. کلارک صحنه در فرانسه با میشل Guerard و سپس در ادامه به تحسین برای خود فرانسوی nouvelle آشپزی در Odeon و کافه لوکزامبورگ در شهر نیویورک است. او به طور خلاصه فرار خود رستوران مترو. پخت و پز خود را در هی Adams هتل در واشنگتن او را به دست آورده جیمز ریش جایزه بهترین آشپز: Mid-Atlantic. او تا به حال یک شات برای تبدیل شدن به کلینتون کاخ سفید, آشپز, اما او کاهش یافته است. کلارک در حال اجرا بود میخانه سبز زمانی که او مبتلا به نارسایی احتقانی قلب. او در 42 در انتظار پیوند قلب است. پس از مرگ او دوستان منتشر پخت و پز با پاتریک کلارک: ادای احترام به خود رکوردیکه شامل دستور العمل برای کباب دنده. پسر پرستون, Clark, آشپز فریب Fishbar حمل بر پدر سنت است.

لی تعقیب کره کیک

لی تعقیب (1923-2019) ملکه Creole, آشپزی, افسانه ای آشپز مالک Dooky تعقیب یک رستوران است که catered به طور منظم مردمی و مدنی مشاهیر و رئیس جمهور فقط همین. او شروع به کار در یک, New Orleans, محله فرانسوی رستوران در 16 و ازدواج نوازنده ادگار “Dooky” چیس دوم در سال 1945. به عنوان فرزندان خود را رشد تعقیب و گریز شروع به کار در خانواده است eatery Dooky تعقیب است. او را در هنر آفریقایی بالا, غذاهای پخته شده و داغ ناهار به صورت سیاه و سفید حرفه ای که نمی تواند غذا خوردن در موسسات بنا به گزارش نیویورک تایمز اگهی در گذشت. او الهام بخش برای Tiana شاهزاده خانم در فیلم دیزنی شاهزاده خانم و قورباغهو سبز بامیه خدمت در موزه ملی تاریخ و فرهنگ در واشنگتن, DC. دومین آشپزی و هنوز هم من طبخمخلوط کلاسیک دستور العمل با خاطراتی در مورد زندگی او به عنوان یک رستوران. او کره, کیک, یک, ریف, در کیک پوند خواهد بود کامل با رسیده ارگانیک توت فرنگی یا هلو خرد شده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de