ما راهنمای سریع به 7 مشترک آبجو سبک

وجود دارد بسیاری از مختلف آبجو سبک و همه آنها می تواند یک کمی گیج کننده است که آیا شما خیره کردن یک آبجوسازی منو و یا فقط در مورد سرد در فروشگاه مواد غذایی. این نبود که مدتها پیش که بسیاری از آبجو به عنوان طبقه بندی شدند یا اله یا lagers با هر سبک بودن دورافتاده در جهان از دم. اما به میکرو-دم رشد کرده از علاقمندان در گاراژ خود را به کارخانه های لبنی در سراسر جهان تعداد آبجو سبک نیز افزایش یافته است.

اگر شما به دنبال یک لیست طولانی از آبجو سبک با تن از نکات دقیق وظریف این است و نه آن. با این حال, اگر شما می خواهید یک راهنمای سریع به رایج ترین آبجو سبک و همچنین به عنوان آنچه انتظار می رود از هر چه سبک های دیگر به سقوط خانواده خود را از آبجو در این راهنمای برای شما.

Lagers به طور معمول آسان برای نوشیدن ترد و خدمت سرد — آنها کمی پایین تر الکل است که باعث می شود آنها را ایده آل برای نوشیدن ایوان. علامت های تجاری بزرگ مانند Budweiser و Pabst روبان آبی هستند lagers. اله و lagers اغلب اشتباه گرفته شود اما خانه خود را-دم رفقا می توانم به شما بگویم که آنها مختلف دم کردن سبک است که آنها را متمایز. به علاوه اله طیف وسیع تری از بدن و hoppiness.

چه تفاوت بین اله و Lagers?

تفاوت اصلی در اله و lagers پایین می آید به دم. Lagers ساخته شده با پایین-تخمیر مخمر و دم در یک هوای سرد درجه حرارت برای یک دوره طولانی تر است. اله با استفاده از top-تخمیر مخمر است که تخمیر سریع تر و گرمتر متوسط.

اله یکی از گسترده ترین دسته از آبجو و شامل قهوه ای اله رنگ پریده اله و IPAs اما نه محدود به این سه سبک.

آبجو بلژیکی به عنوان برخی از بهترین در جهان است و به حق ، خود را در درجه اول آل مبتنی بر brews استفاده از مقدار زیادی از malts و میوه ای مخمر طعم. بلژیک-سبک آبجو شامل casablanca, lambics, tripels, dubbels و بیشتر اما انتظار نداریم که هر یک از این سبک به نگاه و یا طعم همان. Lambics و casablanca طیف وسیعی از بد بو به میوه ای در حالی که tripels, dubbels و حتی quadrupels اجرا حیطه از نور اما ابری به کهربا و یا حتی قرمز رنگ است.

Sours در حال شراب الکلی آبجو; این امر به ویژه درست است اگر شما قدردانی شراب طبیعی است. این آبجو طیف وسیعی از نور اما ترش برلینر Weisse به تیره lambics و دست و پا کردن (فکر می کنم: شراب قرمز از sours یا گیلاس و آلو با طعم قهوه ای اله). Sours قطعا سبک سرگرم کننده برای کشف به خصوص اگر شما لذت بردن از چروک القا سرگیجه از کمبوچا و کفیر.

آبجو گندم عمدتا دم از گندم و فوق العاده سبک و شیرین به پایان برسد. فکر می کنم از آبجو گندم به عنوان پاسیو sippers که حتی مبتدی مصرف کنندگان آبجو لذت ببرید — آنها به ندرت hoppy یا تلخ.

شما می دانید stouts چون گینس صرف مقدار زیادی از زمان و پول ساخت مطمئن شوید که شما آشنا هستند با این فوق العاده تاریک و بی پروا آبجو. اما آنها به سختی و تنها تنومند در بازی. Stouts در واقع نام خود را و خود را متمایز تصاویری از باربرها (پدر خود آبجو شما می توانید می گویند که تنومند است که در واقع کوتاه برای تنومند باربرها) چون هر دو شامل بو داده دانه های خود رنگ های عمیق و شیرینی طولانی. باربرها به طور کلی شامل کمی بیشتر گره ای از stouts و قوی تر تلخی.

هنوز مطمئن شوید که چه آبجو مورد علاقه خود را سبک است هنوز ؟ سعی کنید از چند سبک و پس از صرف چند ماه کاوش فقط یک سبک و انواع آن را واقعا درک محدوده که هر یک از این آبجو سبک است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de