عطر و طعم کره غیر قابل مقایسه است. لام آن را بر روی نان تست است و شما باید یک وعده غذایی استفاده از آن برای کیک و شما باید غنی منحط شیرینی. پس چه باید بکنید اگر شما لازم نیست که کره? خیلی از کره و عطر و طعم آن از ترکیب منحصر به فرد از مواد جامد شیر و آب که به معنی آن می تواند روی حیله و تزویر برای جایگزینی و یا تکرار در دستور العمل های تماس برای آن است. خوشبختانه آشپزخانه خود را بسته بندی شده است با جایگزین چربی (و میوه ها!) که می تواند جایگزین کره — در تمام یا بخشی از. در اینجا هر جایگزینی برای کره شما می توانید در پخت.

نحوه جایگزین برای نفت کره

کلزا گیاهی و روغن زیتون خالص چربی و می توان شگرف جایگزین برای کره در پخت. چه آنها ممکن است فاقد عطر و طعم آنها را در برابر رطوبت. اگر شما می توانید با استفاده از یک 50/50 ترکیبی از کره و روغن در دستور العمل های تماس برای کره — به این ترتیب شما یک مقداری کره و طعم و رطوبت از روغن. اما اگر شما نیاز به جای کره روغن به طور کاملاستفاده از 7/8 فنجان روغن برای هر فنجان کره نامیده می شود.

استثنا برای این قانون است که روغن نارگیل. مانند کره و روغن نارگیل می تواند نرم و قابل انعطاف در دمای اتاق و ذوب به یک ثبات است. بسیاری از نانوا عشق روغن نارگیل برای آن نور طعم شیرین که باعث می شود آن را ایده آل 1:1 جایگزینی برای کره. روغن نارگیل کمی بیشتر چربی و آب کمتر از کره بنابراین برای جلوگیری از خشک پخته کالا تا مایع به نام برای کیک, کلوچه و نان سریع و تنها با چند قاشق غذا خوری را جبران کند.

همانطور که برای پوسته پوسته شیرینی مانند بیسکویت و پوسته پای, مطمئن شوید که شما روغن نارگیل فوق العاده سرد قبل از مخلوط کردن و خمیر اضافی هم به لرز قبل از پخت برای اطمینان مناقصه crackly بافت شما طلب.

چگونه به جای سیب برای کره

در حالی که سیب است که همه جا از دسته میوه purées از همه نوع (فکر می کنم: موز غذای کودک یا آووکادو له شده) را می توان مورد استفاده قرار گیرد به جای کره است. میوه purées بهترین برای پخت استفاده می شود که در پشت سر هم با کره. تعویض نیمی از کره را در محصولات پخته شده به صورت صاف میوه purées برای دریافت بهترین عطر و طعم و رطوبت و بافت.

جست و خیز این مبادله هر چند به صورت پخته محصولات که در آن ضخامت کلیدی است مانند کماج کوکی ها. و نگه داشتن در ذهن است که شما می خواهید به استفاده از صاف unsweet انواع سیب موز له شده یا سیب زمینی شیرین که جایگزین کردن آن برای کره در محصولات پخته شده است.

چگونه به جای ماست برای کره

همه ما که وان ماست در یخچال است که نیاز به استفاده از بالا و چه بهتر از راه برای استفاده از آن در مقایسه با پخت ؟ ماست سرشار از چربی و عطر و طعم, اما همچنین دارای رطوبت بیشتر از کره است که آن را می دهد برخی از محدودیت ها به عنوان یک کره جایگزین. ساده مصرف ماست می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک 1:1 تعویض برای کره در دستور العمل های تماس برای کمتر از 1 فنجان کره. ماست یونانی نیز می تواند به عنوان یک جایگزین کره, اگر چه آن را با نان و کلوچه با بافت متراکم.

معاوضه تعویض و جایگزین

حتی بسیاری خوبی مواجه نگردند آشپزخانه اجرا از اساسی شربت خانه از زمان به زمان. این که آیا شما در حال تلاش برای محدود کردن خرید مواد غذایی خود را و یا شما نیاز به ایجاد یک تاریخ و زمان آخرین دقیقه عنصر مبادله ما رو شما پوشش داده شده است. این سری خواهد شد راه رفتن شما را از طریق بهترین تعویض و جایگزین رایج پخت و پز و پخت مواد تشکیل دهنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im