روغن پریلا همه کاره پیچیده و خوش طعم روغن پخت و پز

من شده است با خوردن روغن پریلا تمام زندگی من اما این بود تا زمانی که من به طور رسمی معرفی شده برای آن مادر من از یک دهه پیش که من متوجه آن است.

من در تلاش بود به کیمچی پنکیک در آپارتمان نیویورک اما نمی تواند تکرار طعم مادر من و مادر بزرگ. طی یک تماس تلفنی یک روز از من پرسید برای مادر من برای این دستور و این نسل-مخفی نگه داشته بود نشان داد: روغن پریلا. همانطور که معلوم است بسیاری از غذاهای کره ای است که من بزرگ شده شامل روغن پریلا بدون دانش من. مادر من drizzles آن بیش از bibimbap سرخ کرده, اسفناج پخته ریشه باباآدم, هم بزنید سرخ شده در روغن ماهی و کیک و مورد علاقه من تند, سالاد توفو. مادربزرگم می افزاید: آن را به miyeok guk (جلبک دریایی سوپ) gosari namul (هم بزنید سرخ شده با سرخس), kkaennip-jangajji (خوابانده perilla leaf) و دشت برنج بخار پز با یک خط تیره از چاشنی سویا. پدر بزرگ من با استفاده از آن به عنوان سس فرو زمانی که ما samgyupsal یا galbi.

پس از مشخص عطر و طعم و من می خواهم جستجو شده برای پس از خروج از کره جنوبی شد و در نهایت در دسترس برای من مجموعه ای را برای جمع آوری به عنوان بسیاری از دانش به عنوان من می تواند به طور مداوم کاوش مادرم و پدربزرگ و مادربزرگ’ مغز بر روی بازدیدکننده داشته است بازگشت. شروع کردم با کمک به در آشپزخانه خود را و پرسیدن سوال: چگونه بود آن تولید شده ؟ کجا آمده است ؟ چرا که استفاده از آن در مقایسه با روغن های دیگر? اگر مادر من نیست که جواب او را مادر بزرگ من که تا به حال به دست آمده دانش از نسل هایی که قبل از. و من همچنان به گسترش دانش من با مشورت با آنها در ایده های من برای استفاده از روغن پریلا در کمتر از روش های سنتی.

در حالی که هر یک از نفت در مجموعه (گردو کنجد, دانه کدو تنبل, زیتون, فلفل قرمز و بادام زمینی و لیست در می رود) دارای یک جایگاه ویژه ای در آشپزخانه روغن پریلا ثابت اصلی برای تطبیق پذیری و طعم و پیچیدگی است.

پس چه روغن پریلا?

روغن پریلا است که نفت تولید شده توسط فشار سرد دانه از perilla گیاه. برگ, همچنین به عنوان شناخته شده ژاپنی شیسو, چینی, ریحان و kkae-سرمازدگی می توان خام خورده یا پخته و محصول جانبی (یک.k.یک. مطبوعات کیک) از روغن گیری استفاده می شود به عنوان خوراک دام و یا کود. (کل گیاه استفاده می شود به عنوان مثال از “هیچ ضایعات” ذهنیت است.)

چه مشخصات عطر و طعم?

طعم روغن پریلا می تواند به عنوان دیوانه و خاکی با شیرین بیان, رازیانه به پایان برسد. Texturally آن کت زبان با پوست احساس اضافه کرد غنای. دو نوع روغن پریلا در حال تست (یک.k.یک. بو داده) و untoasted. تست روغن است که یک براق, نور, رنگ قهوه ای, سلیقه جسورانه و قاطعانه تر از untoasted که پر جنب و جوش رنگ طلایی. بالا اضافه کردن عطر و طعم و بافت روغن پریلا همچنین حاوی سطوح بالایی از اسید چرب امگا-3 و همچنین امگا-6 و امگا-9 اسیدهای چرب است. این شناخته شده به مشورت ضد التهاب و بیماریهای قلبی عروقی از منافع و برای حمایت سالم عملکرد سیستم ایمنی بدن.

چگونه شما از آن استفاده کنید ؟

زمانی که من تصمیم به استفاده از تست و untoasted روغن پریلا من آن را ترک به سلیقه شخصی. پس از رشد با تست روغن پریلا آن چیزی است که من نسبت به جذب برای پخت و پز خواباندن و به پایان رساندن. هنگامی که با استفاده از آن به طبخ درمان آن مانند کره یا تصفیه شده روغن نارگیل مراقب باشید به استفاده از حرارت بالا که بیان طعم تلخ.

استفاده از آن را به آرامی سرخ کرده و هر عنصر است که تعریف آن دیوانه عطر و طعم خاکی مانند قارچ یا اسفناج. سعی کنید با قرار دادن آن را به یک پستو از تابستان سبزی مانند شاهی منداب و سبزی قاصدک. و یا یک تازه شیب با ماست, perilla leaf روغن و آب لیمو را به لذت بردن از با crudité. هنگامی که ساخت vinaigrettes و سوپ (آن را بزرگ خواهد بود در طراوت تابستان توت فرنگی سوپ گاسپاچو) اضافه کردن روغن پریلا به امولسیون روند از دستور.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im