پژو 205 تقویت شده خود را در بالا تصویر کنید. این را بخوانید و آن را طوری بسازید

صفحه کیلومتر خودرو طراحی جدید و زیبایی دارد نشانگرهای میزان سوخت و دمای اب در قسمت میانی صفحه کیلومتر قرار گر

توسط مدیر سایت در 6 اردیبهشت 1402

صفحه کیلومتر خودرو طراحی جدید و زیبایی دارد نشانگرهای میزان سوخت و دمای اب در قسمت میانی صفحه کیلومتر قرار گرفته اند مانیتور کوچکی نیز که در این قسمت قرار گرفته وظیفه انتقال اطلاعات خودرو را به راننده برعهده دارد. نمای عقب تیپ RC تفاوت زیادی با نمونههای دیگر ندارد، تنها میتوان به سیستم اگزوز متفاوت با سر اگزوزهای دوبل آن و یک بالچه که تأثیر بسزایی در زیبایی این خودرو گذاشته است، اشاره کرد. La پژو 106 رالی 205 گاتمن آنها مشترکات زیادی دارند ، با دو موتور تنفس طبیعی که دوست دارند با سرعت بالا کار کنند و دو سیستم ترمز شگفت انگیز کارآمد. لنتهای بهکار رفته در صفحه کلاچ از جنس گرافیت هستند که ضمن مقاومت حرارتی بالا، قدرت اصطکاک بیشتری دارند و بههمین دلیل نیمکلاچ کردن با این خودرو کار دشواری است زیرا صفحه به محض نزدیک شدن به فلایویل، با آن کوپل شده و یک شتاب ناگهانی را ایجاد میکند.اکسل عقب استاندارد تیپ 5 بنا به دلایل مختلف از جمله ثبات بهتر خودرو و ترمزهای دیسکی، با نمونه بهکار رفته در RC تعویض شده است.

پژو در دهه 1980 تیم موتوراسپرت خود را تاسیس کرده بود و براساس همکاری با آنها، تصمیم گرفت تا پژو 205 T16 را روانه بازار کند. ۲۰۶ تیپ ۲ از سال های ابتدایی دهه ی هشتاد، تا به امروز در حال تولید است. با این حال این خودرو کوچک ساخت پژو توانسته امروز به یکی از اسطورههای عرصه مسابقات رالی بدل شود. در آن زمان سریعترین گونه 205 با پسوند GTi یکی از برترین هاچبکهای سریع جهان بود، با این حال حتی نمونه تقویت شده این خودرو برای رقابت با خودروهای فوق سریع رالی آن زمان کافی نبود. بـه صورت کلی تقویت موتور یک خودرو بـه منظور افزایش مـیزان گشتاور و نیوری… شتاب اولیه این 206 خیره کننده است ولی اصل ماجرا شتاب ثانویه است و دیدن عقربه سرعت سنج که به سرعت بالا رفتن عقربه دور موتور تیپ 5 شما به عدد 170 نزدیک میشه و ترس ما از دما و شرایط لاستیک ها جلوی افزایش سرعت رو اطلاعات بیشتر میگیره! که در موتور در دورهای پایین برای 1.9 خالی است ، بیشتر از آنچه انتظار داشتم ، اما هنگامی که بیش از 4.000 دور در دقیقه ، 160 اسب بخار حرکت می کنید.

طراحی کشیده تر برای این قسمت می توانست هماهنگی بیشتری با قسمت های دیگر این خودرو ایجاد کند و به نوعی عبارت فیس لیفت برای این خودرو ارزش بیشتری پیدا می کرد. در بخش امکانات نیز همچنان دنا پلاس توربو با توجه به نسل جدید این خودرو که قرار است در تیپ های مختلف وارد بازار شود در مقایسه با 207 برتری داشته و اپشن های بیشتری را در اختیار سرنشینان قرار دهد. همچنین مارچرلو گاندینی (Marcello Gandini)، طراح ایتالیایی لامبورگینی کانتاش، وظیفهی طراحی بدنهی رنو 5 توربو نسخه دوم را را بر عهده داشت. این خودرو با اتکا به این اعداد و ارقام میتواند ظرف 7.5 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد که از این حیث باید گفت حتی از خودروهای چند ده میلیونی بازار کلیک کنید هم سریعتر است. در اخر مقایسه با توجه به اینکه دنا پلاس توربو ظاهر نسبتا بهتر، فضای بیشتر برای سرنشینان، قدرت تولیدی پیشرانه بیشتر و امکانات بیشتر نسبت به پژو 207 صندوق دار گزینه بهتری خواهد بود البته هر دو خودرو جزو محصولات خوب کمپانی ایران خودرو محسوب می شوند و طرفداران خاص خود را دارند و انتخاب دنا پلاس توربو به عنوان گزینه برتر تنها بر اساس گزارش ها و امار و ارقام اسمی منتشر شده توسط کمپانی صورت گرفته است.

تعیین قیمت روز خودروها امروزه یکی از سخت ترین قسمت های خرید و فروش خودرو در بازار بشمار می رود و اعداد و ارقام ثابتی برای تعیین ارزش خودروها منتشر نمی شود، این بی ثباتی در قیمت گذاری خودروهای به عوامل مختلفی چون محدود شدن واردات خودرو، بی ثباتی در نرخ ارز که یکی از اصلی ترین عوامل این بخش محسوب می شود و از سوی دیگر محدود شدن تولیدات کمپانی های داخلی باعث بالا رفتن و متغیر شدن قیمت خودرو در فصل های مختلف سال شده اند. معیـار هایی نظیر شتاب ,در این خودرو ها نباید ملاک اصلی باشد ,زیرا تفاوت این خودرو ها با موتورهای تقریبا هم حجم درون درگ ,به اندازه ی چند خودرو مـی. ابعاد بدنه دنا پلاس توربو با خودروی سمند تقریبا برابر بوده ولی به دلیل طراحی حجیم فضای داخلی بر خلاف سمند که خودروی جاداری است این خودرو با مشکلات کمبود فضا مواجه است که یک ضعف برای این خودرو بشمار می این صفحه رود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن