چه می شود اگر من به شما گفت که فقط برای $50, شما می توانید خودتان را به طور کامل قابل تنظیم قابلیت تعویض لنز دوربین قادر به عکسبرداری 12.3 MP دوربین عکاسی و تصویربرداری 4K/30p ، شما احتمالا می خواهم به من بگویید که به پا زدن خاک اما حقیقت این است که در حال حاضر امکان با تشکر از Raspberry Pi جدید ILC ماژول دوربین و همراه لنز که شروع در فقط 25 دلار است.

‘همواره وجود دارد یک همپوشانی بین Raspberry Pi هکرها و دوربین هکرها’ خواند Raspberry Pi پست وبلاگ اعلام راه اندازی. “حتی در سال 2012 مردم (خوب قابل ملاحظه ای دیو شکار) قادر به پیدا کردن راه های جالب برای فشار بیشتر قابلیت از دوربین های DSLR خود را با استفاده از تمشک پی کامپیوتر شما،’

کامل کیت در حال حاضر در دسترس از Raspberry Pi.

پس 2013, Raspberry Pi منتشر کرده است به چند ماژول دوربین: اصلی دوربین 5MP هیئت مدیره بر اساس اطراف OmniVision OV5647 سنسور Pi NoIR هیئت مدیره برای عکاسی مادون قرمز و پی گیری هیئت مدیره استفاده می شود که سونی IMX219 8MP سنسور (این واحد جایگزین Raspberry Pi را دوربین 5MP هیئت مدیره است که تمایز بودن فقط دو دیگر محصولات این شرکت تا کنون رسما قطع).

با وجود فروش بیش از 1.7 میلیون دستگاه از این دوربین 8MP تخته برای تاریخ Raspberry Pi تیم نبود محتوا با محدودیت در محل قرار داده و با فوکوس ثابت دوربین ماژول با سنسورها و عملکرد ضعیف. جدید را وارد کنید Raspberry Pi با کیفیت بالا دوربین.

این ماژول جدید در حال ساخت در اطراف این نوع 1/2.3″ (7.9 mm قطر) سونی IMX477 پشت روشن CMOS حسگر است که ویژگی های 1.55 ميکرومولار پیکسل (که از IMX219 موجود در دوربین 8MP هیئت مدیره). در مقابل سنسور C و CS لنز با قابلیت تنظیم back-focus یک کوه شایع ترین مورد استفاده در 8mm, 16mm, دوربین مدار بسته دوربین های امنیتی و صنعتی دیگر متمرکز سیستم های. آن را حتی ویژگی های ساخته شده در 1/4″-20 سه پایه کوه برای حمایت از سیستم.

در حالی که هر off-the-shelf – C و CS-mount لنز با سنسور جدید Raspberry Pi اعلام کرده است از آن خواهد شد کار رسمی خود را با شرکای خرده فروشی به حمل یک جفت لنز: یک 6mm CS-mount و لنز 16mm C-mount لنز برای 25 $و 50 $بود. همیشه وجود دارد گزینه 3D چاپ و خرید شخص ثالث آداپتور برای ایجاد وحشی ترکیبات مانند این هیولا زیر نشان داده شده است ساخته شده در اطراف Canon 70–200mm F2.8 IS II lens.

امکانات تقریبا بی پایان است.

این دوربین با کیفیت بالا سازگار با تقریبا همه ‘ Raspberry Pi مدل شروع با اصلی Raspberry Pi 1. تنها استثنا هستند تعدادی از اوایل Raspberry Pi صفر تخته که فاقد اتصال. Raspberry Pi است وارد شده و همراه با اسناد و مدارک پشتیبانی در صفحه محصول از جمله ‘شروع’ راهنمای. نیز وجود دارد ‘رسمی Raspberry Pi دوربین, راهنمای’ است که در دسترس برای دانلود به صورت رایگان و به عنوان یک PDF و یا خرید در شکل فیزیکی بر روی Raspberry Pi ذخیره را فشار دهید برای £10.

تمشک پی دوربین با کیفیت بالا است که باقی خواهد ماند در تولید حداقل تا ژانویه 2027 هر Raspberry Pi را منسوخ شدن بیانیه در دسترس است از امروز شروع به 50 دلار در Raspberry Pi سایت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im