سامسونگ است که با هدف توسعه 600MP سنسورهای تصویر


در چند سال گذشته و یا حال حاضر دیده می شود به اندازه سنسور تصویر در بالا پایان گوشی های هوشمند افزایش بسیار چشمگیری. در همان زمان تعداد صفحه باید سر به فلک کشید رانده حداقل در بخش با استفاده از pixel-binning تکنولوژی به ضبط تصاویر با کاهش سطح سر و صدا و یک طیف وسیع تری پویا تر خواهد بود و ممکن است با معمولی سنسور فن آوری است.

سنسور در دوربین اصلی سامسونگ در آخرین پرچمدار گوشی های هوشمند Galaxy S20 فوق العاده است یک مثال برای هر دو این روند. در 1/1.33″ این یکی از در حال حاضر بزرگترین (فقط 1/1.28″ تراشه در Huawei P40 Pro بزرگتر است) و عظیم 108MP قطعنامه اجازه می دهد تا برای صفحه binning و انواع محاسباتی تصویربرداری جادوگری به تولید دوربین 12MP با کیفیت بالا به طور پیش فرض خروجی.

از نظر صفحه binning این آخرین سامسونگ سنسور گرفته رقیق حتی یک گام بیشتر از نسل قبلی است. به جای چهار این ترکیب 9 پیکسل را به یکی از موثر پیکسل اندازه 2.4 ميکرومولار.

در حال حاضر ما آموخته است که کره جنوبی شرکت هیچ نیت برای جلوگیری از وجود دارد. در یک پست وبلاگ در وب سایت شرکت سامسونگ از سنسور تیم کسب و کار Yongin پارک توضیح می دهد که این شرکت با هدف طراحی و تولید سنسورهای تصویر است که فراتر از رزولوشن چشم انسان است که گفته می شود در اطراف 500MP.

اما یونگ آگاه است که چالش های متعدد باید برای غلبه بر برای رسیدن به این هدف است.

‘به منظور مناسب میلیون پیکسل در گوشی های هوشمند امروز که از ویژگی های دیگر برش لبه مشخصات مانند بالا روی صفحه نمایش به بدن نسبت و باریک طراحی پیکسل به ناچار باید به کوچک شدن به طوری که سنسور می تواند به عنوان جمع و جور که ممکن است.

در سمت تلنگر, کوچکتر پیکسل می تواند در نتیجه فازی یا مبهم, تصاویر با توجه به منطقه کوچکتر است که هر صفحه دریافت اطلاعات نور را از. بنبست بین تعداد پیکسل های سنسور و پیکسل اندازه تبدیل به یک عمل متعادل است که نیاز به جامد فن آوری دلاوری’ او می نویسد.

راه اندازی در سال 2013 سامسونگ ISOCELL فناوری شده است, برترین در, اجازه می دهد برای بیشتر و بیشتر پیکسل به اجرا در گوشی های هوشمند سنسورهای تصویر با جداسازی پیکسل از یکدیگر و در نتیجه کاهش نشت نور و بازتاب های بین آنها را. برای اولین بار این کار انجام شد و با استفاده از فلز ‘موانع’. نسل های بعد مورد استفاده قرار نامشخص ‘مواد نوآورانه’.

Tetracell فناوری همراه در سال 2017 و با استفاده از 2×2 صفحه binning برای افزایش موثر اندازه پیکسل. آن را جایگزین این شرکت Nonacell tech و آن 3×3 صفحه آرایه ها در اوایل این سال است. در همان زمان سامسونگ مهندسین نیز قادر به کاهش اندازه پیکسل به کوچک 0.7 میکرومتر. با توجه به این پارک قبلا اعتقاد بر این بود غیر ممکن است.

پس چه می تواند ما انتظار داریم از سامسونگ سنسور تقسیم در میان مدت و بلند مدت? پارک می گوید که این شرکت ‘با هدف 600MP برای همه” اما نمی ارائه جزئیات زیادی در مورد چگونگی این می تواند به دست آورد. این سنسور لزوما نمی تواند منحصر به فرد به استفاده از در گوشی های, اما و می تواند اجرا برای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی.

‘به عمده برنامه های کاربردی برای سنسورهای تصویر شده اند در زمینه گوشی های هوشمند اما انتظار این است که این گسترش به زودی به دیگر سرعت-زمینه های ظهور مانند خودمختار وسایل نقلیه IoT و هواپیماهای بدون سرنشین” او توضیح می دهد.

علاوه بر این شرکت است که به دنبال در برنامه های کاربردی برای آن سنسور است که فراتر از عکاسی و ویدئوگرافی. با توجه به پارک سنسور است که قادر به تشخیص طول موج های خارج از طیف وسیعی از چشم انسان هنوز هم نادر است اما می تواند به نفع از جمله در زمینه تشخیص سرطان در پزشکی یا کنترل کیفیت در بخش کشاورزی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de

ایندکسر