حمایت POST: 5 کاره آشپزخانه موارد آشپز خانه نگه می دارد نگردند برای عطر و طعم-بسته بندی شام

در همکاری با V8®

علی روزن است نه قضاوت شربت خانه خود را: میزبان امی نامزد شده نشان می دهد غذای مختصر با علی و نویسنده غذای مختصر کتاب آشپزی بیاورید!, علی کمک مردمی جمع آوری در اطراف عطر و طعم خوشمزه-بسته بندی دستور العمل های است که آیا در تمام طول روز. او و او را چهار پسر ساله, پسر حتی 15-minute meals on Instagram! (سلام گورگونزولا Radicchio ماکارونی.) حتی اگر ما فقط در خانه جمع آوری در حال حاضر ما نمی تواند صبر کنید برای پیدا کردن راز-سلاح مواد تشکیل دهنده در پشت همه علی وعده های غذایی خوشمزه. در اینجا پنج چیز او همیشه در لیست مواد غذایی.

“وقتی کسی از من می پرسد چرا هر چه من پخته شده است به طوری ومزه نه بار از 10 به این دلیل است که از خمیر میسو” علی میگه. نمایشگاه: او نشان می دهد سیب زمینی شیرین Gnocchi با Miso و کلم بروکلی Rabe. “میسو است که از لحاظ فنی یک تخمیر سویا رب اما در اصل این اومامی در یک شیشه. آن می تواند اضافه شود به همه چیز از ترشیجات برای سس سالاد را با طعم کردن سطح دیگری بدون هیچ گونه کار اضافی.”

علی را شکست مغز ما زمانی که او گفت که او با استفاده از V8® آب سبزیجات به جای گیاهی سهام در همه چیز از سوپ به غذاهای دانه به مخلوط. “من عاشق ساخت انبار اما گاهی اوقات شما فقط باید برای رسیدن به چیزی در کمد,” او می گوید. “به جای گیاهی سهام من با استفاده از V8® آب سبزیجات به دلیل آن است که بیشتر طعم و خیلی بیشتر مواد مغذی و سبزیجات را در یک ظرف است.” گیاه اصلی-صفحه نوشیدن آن بسته یک وعده از سبزیجات به هر 5.5-اونس می تواند.

از ادویه کاری به رفتار شیرین مانند علی را شکر توت فرنگی, بستنی یخی شیر نارگیل یک تیم واقعی بازیکن. “این بسیار متنوع تر از آن می شود اعتباری برای” علی میگه. “هر موردی که برای یک بیت از چربی و عطر و طعم تر — اما نیاز به ماندن در سمت سالم — من برای رسیدن به یک می توانید از شیر نارگیل. استفاده از آن را در هر نقطه شما می خواهم اضافه کردن براث و به لایه دیگر به وعده های غذایی خود را.”

در نظر گرفتن این علی فریزر MVPs: “بنابراین چند راه را به شام سالم با هیچ کار و هیچ شکایتی از گالری بادام زمینی. به نحوی نخود فرنگی منجمد انجام هر دو. از سوپ را هم بزنید سیب زمینی سرخ کرده به frittata تقریبا هر چیزی پخته همیشه می توانید با استفاده از یک بیت از نخود فرنگی.”

هر زمان که یک دستور نیاز به کمی دلربایی علی می رسد برای این داغ دودی از مواد تشکیل دهنده. “بعد از نمک و فلفل پودر فلفل قرمز است که بعد ادویه من اضافه کردن به تقریبا هر ظرف.” و او به معنی هر ظرف: “این یکی از چند ادویه جات ترشی جات است که شما می توانید اضافه کردن به هر دو آووکادو نان و شیرینی, اما آن را به نحوی می یابد یک راه به ورق را رو کردن به هر چیزی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de