غیر منتظره راز بهترین سالاد سیب زمینی

ما به طور مستقل انتخاب این محصولات—اگر شما خرید از یکی از لینک های ما, ما ممکن است کسب درآمد کمیسیون.

هیچ حیاط خلوت پیک نیک گسترش و یا کباب کردن کامل بدون یک کاسه خامه, سالاد سیب زمینی. اگر چه همه دستور العمل های مورد علاقه است کمی متفاوت ترین تکیه بر ترکیبی از خردل و حتی ماست به لباس نرم و نشاسته سیب زمینی است. در حالی که بسیاری از تابستان سالاد تکیه بر عطر و طعم شدید بوستر مانند پستو تحویل تقویت عطر و طعم این ماده استفاده کنم برای سالاد سیب زمینی من خدمت به ایستادگی کردن از جمعیت جدید انگلستان کلاسیک: Mos-نس سس سالاد.

موسس بودن نیست فقط هر سس سالاد

من نمی یاد بگیرید چگونه به یک مناسب سرکه بریزید تا زمانی که من مشغول به تحصیل شد اصول غذایی در یک دانشگاه آزمایشگاه. چرا من را پانسمان از ابتدا زمانی که کاملا متعادل سرکه بریزید نشسته بود روی قفسه فروشگاه مواد غذایی? Mos-نس شده است جدید انگلستان مورد علاقه دهه و شما می توانید تعداد پدرم در میان بزرگترین طرفداران. او نه تنها آن را در سالاد سبز, اما آن را نیز ما خانواده عنصر مخفی برای سالاد سیب زمینی. پدر می داند سیب زمینی — پس از همه, او در یک مزرعه سیب زمینی — و پر از وزوز به سبک فرانسوی سرکه بریزید به نسخه خود را از این تابستان به سمت یک نگرش خود را. حتی پس از گذراندن 25 سال گذشته را در جنوب (که در آن Mos-نس متاسفانه نیست نگردند) پدر من است و درخواست ما محلی بقال پر از صندلی عقب ماشین خود را با موارد Mos-نس پس از بازديد از خانه بازگشت و دستور داد موارد از مسائل آنلاین.

چه Mos-نس سس سالاد?

موسس بودن یک سبک فرانسوی سرکه بریزید اگر چه نه در همه شبیه به نارنجی پر جنب و جوش, فرانسوی, سس شما استفاده می شود برای دیدن در کنار سوپر مارکت راهرو. لرزش و موها را با این سرکه بریزید به غنی پانسمان با پیاز-y به سختی وجود دارد شیرینی و ملایم پستی از سرکه.

آن را مناسب برای سس سالاد سبز مخلوط با کره برای غذاهای دریایی, افت و — البته — اضافه کردن به سالاد سیب زمینی. تمام طول می کشد این است که دستگاه های همزن چند قاشق غذاخوری Mos بودن به یک سس مایونز-بر اساس پانسمان بسته پانچ قدرتمند. هیچ کس قادر خواهد بود به جای انگشت خود را بر روی چه چیزی باعث این سالاد خیلی خوب است, اما شما می دانید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im