این دستور العمل از لارسن را از غذاهای مورد علاقه من (فقط؟) راه فرار در حال حاضر

این روزها هنگامی که آن را 1:30 p. m. و من غرق است در حال حاضر بالا انباشت اشیاء بدست آمده با ظروف از صبحانه و ناهار هیچ چیز احساس دورتر از لوکس از یک وعده غذایی در یک رستوران. من در آرزوی قادر به فراموش نکنید که برای یک لحظه در مورد خود من و خود من دستور العمل و به حمل و نقل در جای دیگر برای چند ساعت.

که من اینجا نشسته و در مورد تمام مکان هایی که من یک بار زندگی رزومه برخی از مرتب کردن بر اساس ظاهر آن را کمی کوچک غذاهای دریایی زیستن به نام لارسن را در یک روستای کوچک ماهیگیری در Menemsha, تاکستان مارتا که من در مورد بیشتر است. گاهی اوقات همه شما می خواهید هیچ—همه شما نیاز دارید—است که یک سینی کاغذ از دستگاه بخار و کشیده شده کره, یک احمق ساده رول خرچنگ و برخی ساده و مستقیم خوشمزه کیک ماهی با سس تارتار.

این Larsen خواهر

عکس های الیزابت سیسیل

وجود دارد هیچ سرور در لارسن است. وجود ندارد و نقره. وجود دارد هیچ میز—فقط یک دسته از پیر و فرسوده خرچنگ تله masquerading به عنوان آنها را. جسمی صحبت لارسن است که کمی بیش از یک ماهی ضد و نگاهی از پنجره مشرف به روستایی کوچک قایق پر از بندر. این اجرا توسط دو شدید کار بزرگ دل زنان که تگرگ از یک خط طولانی از تاکستان محلی. کریستین و بتسی لارسن در حال refreshingly اعتنا نمیکند با چه جدید و داغ در جهان غذا و خیلی بیشتر در رابطه با ساخت مطمئن شوید که گرفتن تازه است و که خود را خط طولانی از مشتریان به خوبی تغذیه شده است. آن را ضد صحنه. و این دقیقا همان نوع از جای من می خواهم به در حال حاضر هنگامی که آنچه من طلب است که برای خاموش کردن مغز من خارج از خود من سر و نشستن در زیر آفتاب با یک صفحه کاغذ پر از فقط گرفتار صدف پاپ باز یک بطری سرد سفید (آن را BYO!), و در حالی که دور بعد از ظهر.

پس از لحاظ جسمی حمل و نقل به خودم لارسن را در حال حاضر ممکن است تنها گزینه ای است که به تکرار برخی از کسانی که معشوق غذاهای دریایی کلاسیک در خانه من و امید برای برخی از صورت ظاهر از فرار. بنابراین من شروع با غذاهای دریایی معروف آبگوشت. آن را یکی از کسانی که ضخیم تیره gloppy chowders است که توسعه یک فیلم به عنوان آنها نشسته است. هیچ. این یک ظریف brothy و مناسب خامه ای (!) نسخه با ستون فقرات قوی از عطر و طعم با تشکر از هر دو خشک شری و خلیج ادویه—طعم تبدیل شده است که برای من مترادف با فصل تابستان غذاهای دریایی. آن است که در دقیقا نوع آبگوشت که من می توانید با مورد حق در حال حاضر. من اصلا خشک شری اما من برخی از شراب سفید. و من هرگز گرفتار شود مرده بدون پیر خلیج در شربت خانه من. (به یاد داشته باشید این میگو گریل شده!?)

Ain’t او ناز ؟

عکس های الیزابت سیسیل

در داخل فروشگاه

عکس های الیزابت سیسیل

جلال Larsen ماهی آبگوشت است که آن را طراحی شده به توان بی نهایت riffable که باعث می شود آن را فقط به نوع دستور من به دنبال در حال حاضر. پررونق ماهی ضد بدان معنی است که در هر روز داده شده آنها رو تمام انواع ماهی تکه های حلق آویز در اطراف و آن تکه را راه خود را به روزانه یک دسته از آبگوشت. چند روز آن را شامل اره ماهی حلزون اسکالوپ و صدف و دیگر خوشبخت روز شما ممکن است پیدا کردن گوشت خرچنگ شنا کردن در اطراف. که باعث می شود آن را آسان تر به این که تمام طول می کشد یک زن و شوهر پوند از آنچه به نظر می رسد تازه است.

هر چند لارسن را احساس می کند بیشتر از همیشه در حال حاضر حداقل من در حال حاضر دستور العمل های خود را. اگر شما نیاز به من بود ساخت خودم یک کاسه آبگوشت ستون آن بالا با صدف کراکر و تظاهر که من پشت در تاکستان لبه پنجره رساند تا در یک خرچنگ دام در حوض, حلق آویز کردن با Larsens, دور دور.

دریافت دستور العمل:

Seafood Chowder

غذاهای دریایی آبگوشت

آنچه در این مجموعه جدید انگلستان–سبک آبگوشت جدا از بقیه ؟ آن را عمیقا با طعم و در عین حال نور و قطعا نمی gloppy. این دستور غذا را از لارسن را در بازار ماهی های کوچک دریایی زیستن در کوچک ماهیگیری روستای Menemsha, martha’s Vineyard.

مشاهده دستور غذا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر