اگر شما تا به حال هرگز سر و صدا برگر قبل از شما در را برای درمان. این no-frills همبرگر دقیقا همان چیزی است که آنها صدا مانند: گوشت که پخته شده را در یک کتری و شکست با یک کاردک برای ایجاد, خشن ناهموار کمی بتس. این که خشن, بافت ناهموار است که اجازه می دهد تا لبه های بتس برای ترد کردن و خیلی خوشمزه و ترد و پخت و پز آنها را در یک سوپر داغ کتری را به آنها می دهد خود را در اعماق تاریک ومزه از کار افتاده. در اینجا این است که چگونه به آنها را.

80/20 گوشت باعث می شود بهتر برگر

این همبرگر بهترین طعم زمانی که ساخته شده با گوشت گاو که دارای چربی بالا-به-تکیه نسبت. دستور ما نشان می دهد با استفاده از گوشت چرخ کرده که 80% ناب 20% چربی, اما هر چیزی بیش از 15 ٪ چربی به خوبی کار خواهد کرد. به درصد بالاتری از چربی کمک می کند تا نگه داشتن همبرگر مرطوب و به آنها عطر و طعم بهتر. مقدار زیادی از چربی را ارائه و در طول پخت و پز, پس نگران نباشید در مورد آنها تبدیل چرب و یا بیش از حد چرب است. آنها را کاملا شاداب و پر از عطر و طعم.

اگر شما می خواهید به جایگزینی نوع دیگری از گوشت (مانند زمین بوقلمون و یا مرغ) مطمئن شوید نیز به استفاده از یک fattier انواع. زمین تیره گوشت به طور معمول بالاتر محتوای چربی و معطر و مرطوب همبرگر. این به طور معمول دارای برچسب “گوشت تیره” و یا “زمین ران.”

تسلط بر تکنیک سر و صدا

دستیابی به کاملا ترد craggly لبه همبرگر است همه چیز در مورد تکنیک فوق العاده. در اینجا سه نکته برای تسلط بر آن است.

1. مطمئن شوید که خود را پان است بسیار داغ است. شما می خواهید همبرگر خود را به طور واضح در خارج و در عین حال مناقصه در وسط بنابراین مطمئن شوید که شما پان فوق العاده گرم است. ما توصیه می کنیم تا حرارت کتری خود را برای سه دقیقه قبل از اضافه کردن گوشت.

2. فقط سر و صدا آن را یک بار. مقاومت در برابر اصرار به سر و صدا از همبرگر برای بار دوم پس از کوه در می رم. فوق العاده آنها را پس از اولیه خود و سر و صدا می تواند باعث برخی از آب میوه خود را و برای انتشار در نتیجه خشک برگر.

3. آیا حرکت آنها را در اطراف. کلید برای گرفتن یک تیره ترد خارجی است به ترک همبرگر به تنهایی. پس از فوق العاده نیست حرکت آنها را در اطراف. اگر همبرگر آزاد است از پان, که بدان معنی است که آنها نیاز به زمان بیشتری برای طبخ و باید به سمت چپ به تنهایی برای یک دقیقه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im