این فلفل سیاه توفو دستور می شود تن از عطر و طعم از یک خفا عنصر

گیاه خواری به این معنا نیست پاینده در کلم بروکلی بخارپز و کاسه ماکارونی. در ستون ماهانه تقریبا مادام العمر گیاهی سارا Jampel را مقابله با پخت و پز, غذا خوردن, و مرور جهان گوشت-رایگان—حتی زمانی که مادر بزرگ او هنوز هم نمی داند که آنچه او می کند برای صرف شام.

حدود 95 درصد از عطر و طعم در این فلفل سیاه توفو و مارچوبه است که با الهام از علاقه Yotam Ottolenghi دستور ساخته شده است یک قاشق غذاخوری از فروتن فلفل سیاه و سفید درشت خرد شده.

از تمام منابع حرارتی—تازه چیلس خشک چیلس خرد chiles تخمیر چیلس (یک.k.یک. داغ سس)—فلفل سیاه است که من همیشه می توانید تعداد به اطراف بلکه یکی که من به طور مداوم گرفته شده برای اعطا. زیرا فلفل سیاه را در مقابله فقط دروغ گفتن در منتظر در چرخ من تمایل به آن را فراموش کرده ام وجود دارد. آن را احساس نمی کند ویژه. (برای تلفن های موبایل مانند بسیاری از قرنطینه, روابط, huh?) من سخت کار کردن آن را بیش از تخم مرغ و سس سالاد, اما, افشای کامل من گاهی اوقات نگران باشید که آن را فقط برای نشان می دهد. آیا من می توانم حتی um طعم آن ؟

اما حقیقت این است که فلفل سیاه و سفید را می توان به عنوان میوه ای معطر و کاملا تند به عنوان دیگر جذاب (یا حداقل بیشتر رنگارنگ) فلفل محصولات. درمان آنها را و آنها خواهید بود تا ومزه عنوان آروماتیک دیگر غیر ضروری است. فقط نگاهی به چینی, نمک و فلفل, ماهی, روم cacio e pepe کامبوج گوشت گاو lok lak (فلفل سیاه گوشت گاو) و هند murgh کالی mirch (فلفل سیاه مرغ) در میان بسیاری از نمونه های دیگر.

در ظروف که در آن فلفل سیاه به عنوان یک بنیادی طعم نه فقط یک چاشنی زدن چاره کلیدی است برای درهم شکستن کل فلفل و سپس بلوم آنها. فلفل تازه ترک خورده (این کار را با یک هاون و دسته هاون یا آسیاب ادویه یا تخلیه فلفل بر روی یک rimmed ورق پخت و استفاده از آهن به پوند آنها) درشت و قوی تر از قبل از زمین چیزهای; پخت و پز آن در چربی داغ می کند و حتی بیشتر برای استخراج آن بهترین طعم خواهد شد که در گذشته به هر آنچه که شما به تابه اضافه کنید بعدی.

در این توفو هم بزنید سرخ, شما صدای هیس کردن cracked فلفل در روغن تا این ادویه باعث می شود شما می خواهید برای شکستن یک پنجره. یک بار آن را بو, خوب, خرد شده را اضافه کنید مارچوبه (هر چند یکی دیگر از پخت و پز سریع گیاهی مانند نخود فرنگی و کلم خرد شده و نخود فرنگی و یا قطعه قطعه نخود ضربه محکم و ناگهانی و یا برف و نخود فرنگی و کار می کنند) توفو شده است که پوشش داده شده با آرد ذرت و ماهی تابه سرخ شده در روغن (تخلیه و شستشو نخود نیز خوب خواهد فروپاشید tempeh) و زنجبیل و سیر و شکر و سس سویا. این سبزی ترد-مناقصه توفو است ترد-رفته-خیس و هر دو پوشش داده شده در یک سوپر سس مرزه است که می افزاید: یک سینوس-پاکسازی گرما. اوه, و هنگامی که شما کردم توفو فشرده آن را با هم می آید در حدود 15 دقیقه است.

برای من کسی که دیده نشده serrano در هفته و نمی تواند به یاد داشته باشید آخرین باری که من تا به حال یک بطری sambal در یخچال (I MISS YOU) آن را به خوبی درک کنند که فلفل سیاه و سفید همه من نیاز به گرما است. مانند قرنطینه دوستان آنها بوده است وجود دارد در تمام طول.

دریافت دستور العمل:

This Black Pepper Tofu Recipe Gets Tons of Flavor From One Stealth Ingredient

فلفل سیاه توفو و مارچوبه

در این 30 دقیقه ظرف است که با الهام از Yotam Ottolenghi دستور او در سال 2011 کتاب مقدار زیادیفلفل سیاه ستاره است نه شخص وابسته: زمانی که نمایاندن ها در زمین درشت فلفل تبدیل به تند و با مزه و معطر به اندازه کافی برای عطر و طعم کل سس هیچ تکه های فلفل قرمز خشک شده چیلس یا سس داغ مورد نیاز است. مراقبت برای سوزاندن, فلفل, نان تست به عنوان شما آنها را و یا عطر و طعم می تواند از نوسان تند به تلخ است.

مشاهده دستور غذا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>