این Tteokbokki دستور من است نهایی درمان-Yo-خود غذا

به انجمن خوش آمدید هرگز شکست یک ستون هفتگی که در آن ما موم شاعرانه در مورد دستور العمل های که هرگز اجازه دهید ما به پایین.

همیشه از دنیای وارونه من شده است دو برابر را در آسایش است. من تنها انسان! من می پوشند همان بزرگ, بلوند لباس هر روز دیگر من تنها پوشیدن شلوار الاستیک waistbands (که ممکن است قبلا در این مورد قبل از COVID-19) و من صرف بیشتر وقت من سامانه بر روی نیمکت و یا تخت من. من به تماشای یکی نیست اما چهار animes در حال حاضر است که مانند تلویزیون معادل احتکار کاغذ توالت. و من به غذا خوردن تنها chewiest, squishiest غذا به عنوان آشنا و آرامش به عنوان نرمترین بالش در رختخواب من و با همان بهار لود گزاف گویی. این بدان معناست که من غذا خوردن بسیاری از کاترین Yoo‘s tteokbokki یک حلقه برجسته از بافت.

در یک ظرف وجود دارد لغزنده کیک برنج, فنری, کیک ماهی و لق تخم مرغ آب پز و آنها می آیند lathered در یک غلیظ و چسبناک chalmat – و gochugaru-غنی شده با سس که تند و شیرین به اندازه کافی برای نگه داشتن من را به آینده را برای ثانیه و سوم. آن را نهایی درمان زمانی که الاستیک waistbands و هرگز پایان دادن به انیمیشن کافی نیست.

این tteokbokki شروع می شود با یک انبار ساخته شده از آنچوی خشک, پیاز, dasima (کلپ خشک, همچنین شناخته شده به عنوان kombu) و شکست سیر. (من دوست دارم به این بخش از دستور العمل پس از این سهام است و پایه بسیاری از کره ای مانند سوپ کیمچی jjigae که من استنشاق در حال حاضر مهم نیست این فصل است.) هنگامی که همه چیز را پختند شما فشار جامد و با صدای تلپ برخی از کیک ماهی به براث به طوری که آنها گاهی از طریق و خیس خوردن در همه است که عمیقا ماهی طعم. سپس شما را پر جنب و جوش سس قرمز با تثلیث کره ای, پخت و پز: chalmat با آن عسلی و ادویه و سس سویا و گلو-ترفندستان / tarfandestan-داغ gochugaru.

بعدی بهترین قسمت IMHO: این کیک برنج. واضح آنها را در یک کتری داغ پرتاب در بیشتر پیاز و سیر و طبخ تا زمانی که آنها شل و ول اما نه browned و همه چیز بوی خوب است. پور سس به کتری همراه با یک زن و شوهر فنجان سهام و همه ماهی توپ. اجازه دهید آن را حباب و ضخیم شدن و گوش دادن نزدیک—آن را مانند ASMR اما بدون صفحه نمایش. تسکین دهنده!

بعد از چند دقیقه لغزش در برخی از نصف bok choy و خرد شده پیازچه, پخت و پز آنها را به طوری که آنها تا حدودی پژمرده اما هنوز ترد. اسلاید tteokbokki بر روی یک صفحه گرامافون و با پایان نیم ماه از تخم مرغ آب پز (من می دانم که آن را می گوید آب پز سخت در اینجا, اما من همیشه فراموش عسلی چون من نمی تواند با سخت آب پز) تست کنجد و پیازچه.

سپس من و شوهرم فقط به خوردن به طور مستقیم از صفحه گرامافون هیچ صفحات مورد نیاز است. من می خواهم به خوردن در جهت افزایش chewiness اول تخم مرغ و سپس کیک برنج و در نهایت توپ ماهی و سپس آن را انجام دهد همه را دوباره و دوباره.

چه می توانم بگویم ؟ من یک متخصص در آسایش است.

دریافت دستور العمل:

Tteokbaki Rice Cakes

Tteokbokki (تند کره ای کیک برنج)

آن را غیر ممکن است برای مقاومت در برابر طعم-بافت دسته کوچک موسیقی جاز از این بینهایت رضایت بخش کره میان وعده غذا—یک riffable غذا یافت می شود که اغلب در خیابان دکه مواد غذایی که در آشپزخانه خانه. در این نسخه ما از کار افتاده این جویدنی کیک برنج تا زمانی که خارج هستند ترد قبل از ریختن آنها در تند-شیرین chalmat سس. Bok choy نامتعارف است اما آن ترد-بافت نرم است که علاوه بر خوش آمدید. و در حالی که کیک ماهی ها کاملا اختیاری ما توصیه می کنند مصرف یک سفر به فریزر بخش های مورد علاقه خود را آسیایی, سوپر مارکت به کشف تمام انواع مختلف.

مشاهده دستور غذا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>