تقویت خودرو - آرام باش، اکنون زمان پخش!

در بحث تیونینگ موتوری و فنی یک خودرو، یعنی ایجاد تغییرات فنی در آن از طریق ارتقای بخشهاي مختلف خودرو، باید بـ

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

در بحث تیونینگ موتوری و فنی یک خودرو، یعنی ایجاد تغییرات فنی در آن از طریق ارتقای بخشهاي مختلف خودرو، باید بـه این نکته توجه داشت کـه در ابتدای امر عمده عملیات تیونینگ بـه ایجاد تغییرات مختلف در سیستم فنی و موتوری آن خودرو باز میگردد. ایجاد تغییرات فنی در موتور خودرو برای دریافت شتاب و سرعت بیشتر انجام می شود و جدای از این تغییرات باید سیستم ترمز و کنترل خودرو نیز بهبود یابد تا خودروی بهبود یافته ای داشته باشید. در این میان محصولاتی وجود دارند که به سادگی با استفاده از آن ها در موتور تمام خودرو ها قدرت بیشتری تولید خواهید کرد. با این حال، اگر منیفولدها را با هدرز جایگزین کنید، این مشکل را برطرف خواهید کرد. با تعویض منیفولد از شر فشار برگشتی خلاص خواهید شد و به کارآمدتر شدن موتور کمک خواهید کرد. با موتوری و خودرویی شدن گردشگری، افراد، خانوادهها و گروههای کوچک توانستند در مکانهای دور مانند پارکهای ملی تعطیلات خود را بگذرانند. با این حال، تا زمانی که موتور شما به اندازه کافی دور در دقیقه (دور) تولید نکند، ضربه توربو را احساس نخواهید کرد، که شرایطی به نام تاخیر توربو است. صدای موتور: ممکن است موتور شما بی صدا کار نکند، اما صداهای غیرعادی نشان دهنده وجود مشکل است. در تیونینگ صندلی ممکن است شما به یک روکش صندلی بسنده کنید و ممکن است پا از این فراتر بگذارید و کلا اقدام به تعویض کل صندلی کنید و یک صندلی با ویژگیها و مشخصات فوق را برای خود انتخاب کنید که حتی پشت کلاهک آن نیز به صورت فابریک دارای مانیتور باشد. دودی کردن شیشههای خودرو نیز امری رایج نه تنها در بین طرفداران تیونینگ است بلکه تعداد زیادی از رانندگان شیشههای خودرو را به دو دلیل فرار از گرما در تابستان و امنیت بیشتر است. این قسمت وظیفه ای جز سوزاندن سوخت خودرو ندارد. چرا که اگر دریچه گاز را افزایش دهید باید انژکتور های سوختی خود را با نوع بزرگتر افزایش دهید تا به نسبت هوای وروردی سوخت بیشتر وارد سیلندر ها شود. هر چه وزن خودروی شما بیشتر باشد، بدیهی است که موتور شما باید سختتر کار کند. باشد. با کاهش وزن کلی خودرو، خاصیت آیرودینامیکی آن را افزایش میدهید و به موتور اجازه میدهید تا انرژی را به طور موثرتری مصرف کند. جایگزینی منیفولد با هدرهای اگزوز یک کار ساده است که عموماً افرادی که مهارت های متوسط دارند می توانند انجام دهند.

آلودگی صوتی ناشی از خودروها همچنین میتواند بهطور بالقوه منجر به ناتوانی شنوایی، سردرد و استرس برای افرادی شود که اغلب در معرض آن هستند. بیشتر افرادی که سختپسند هستند معمولا از کفپوشهای یکتکه و کفپوشهای قالبی استفاده میکنند. بیشتر بدانید: تاثیر مواد افزودنی در روغن موتور norbert performance را بدانید! به همین ترتیب، تلاشهای اخیر برای تقویت CFRPs شامل اصلاح مواد اپوکسی موجود و پیدا کردن ماتریس جایگزین پلیمری است. تقویت موتور ماشین راههای مختلفی را شامل می­ شود. معمولا اولین کاری که برای تغییر داخل خودرو انجام میشود، تقویت سیستم صوتی است. اگرچه نرخ مرگ و میر به ازای هر وسیله نقلیه ثبت شده و به ازای هر مسافت طی شده توسط وسیله نقلیه بهطور پیوسته از زمان ظهور مقررات قابل توجه خودرو و راننده کاهش یافتهاست و تعداد خام تلفات بهطور کلی بهدلیل عملکرد افزایش جمعیت و وسایل نقلیه بیشتر در جادهها افزایش مییابد. کاهش مسافت پیموده شده بنزین: اگر عادات رانندگی خود را تغییر ندهید، اما مسافت پیموده شده بنزین شما کاهش یافته است، ممکن است قطعات موتور را فرسوده کرده باشید که نیاز به توجه دارند. در شهرهایی که بعضی از منطقههای آن بدون خودرو است، استفاده از خودروهای شخصی در سایر مناطق مجاز باقی است. این فنر لولها کمک میکند تا خودرو هنگام حرکت آسیب ندیده و جلوبندی آن خراب نشود. این موارد به جلوگیری از صدمات ناشی از برخورد محمولههای ناامن به سرنشینان کمک میکند. روغن کثیف ناشی از بی توجهی به تعویض روغن موتور شما را نیز پایین می آورد و آن را برای آسیب احتمالی باز می کند. کفپوش خودرو نیز تاثیر قابل توجهی در زیبایی خودرو دارد. با یک سال گذشت از این اقدام، این تحول جریان کلی ترافیک را ۲۵ درصد کاهش داد و کیفیت هوا را به میزان قابل توجهی افزایش داد. به اصطلاح خودرو بازان، رینگ و لاستیک مانند کفش خودرو است و باید توجه خاصی به زیباتر کردن آن نشان داد. ↑ اخبار خودرو (۱۴ بهمن ۱۳۹۹). ↑ «آمار وحشتناک کشته شدگان سال 97 در تصادفات جادهای». سید کمال هادیانفر، رئیس وقت پلیس راهور ناجا بارها از ایمنی و کیفیت پایین خودروهای ایرانی انتقاد کرده است: در تصادفات جادهای ۹۲ الی ۹۳ درصد از ایربگهای خودروهای داخلی باز نمیشود و اینکه خودروهای ما نه زیباست، نه ایمنی دارد، نه کیفیت دارد، خیلی هم گران است. نکته دیگری که میتوان در مورد تیونینگ و تقویت خودرو بیان کرد، کم بودن قابلیت تیونینگ خودروهای داخل کشور است. شما میتوانید تراشههای چیپ ست را پس از خرید خودرو خریداری کرده و با تراشه های نصب کارخانه جابه جا کنید. در اروپا، برنامههای عظیم ساخت آزادراه توسط تعدادی از دولت های سوسیال دموکرات پس از جنگ جهانی دوم، در تلاش برای ایجاد شغل و در دسترس قرار دادن خودرو در اختیار طبقات کارگر، آغاز شد. آیا تقویت موتور خودرو باعث مصرف بیشتر سوخت می شود؟ خطوط سوخت بزرگتر با رساندن سوخت بیشتر کارایی موتور شما را افزایش می دهد. خطوط تامین سوخت را نیز بررسی کنید.

در سال ۱۳۸۶ نیز ایران خودرو خطوط تولید خود را تبریز، سنگال و مصر راه اندازی و محصول جدید سمند سورن به بازار ارائه نمود. علاوه بر پیامدهای مثبت زیستمحیطی، شهرهای بدون خودرو عموماً دارای پیامدهای مثبت و کلی اقتصادی، سیاسی و فردی نیز خواهند بود. در سال گذشته سیستم خرید خودرو به صورت قرعهکشی بود اما وزارت صمت در اقدامی مناسب، اسفند ۱۴۰۱ قرعهکشی را حذف کرد و سیستم نوبتدهی جایگزین آن کرد تا عطش متقاضیان برای خرید خودرو را برطرف کند و به تمام افراد این اطمینان را بدهد که به صورت قطعی خودرو به آنها تعلق خواهد گرفت، از دیگر اقدامات وزارت صمت میتوان به عرضه خودرو در بورس کالا، افزایش تولید و اقدام به واردات اشاره کرد. یکی از ساده ترین روش افزایش قدرت موتور خودرو، حفظ موتور نوربرت پرفورمنس شما خواهد بود. جالب است بدانید خودروهای شناخته شده و پرطرفدار در سطح جهان بیشتر از سایر خودروها قابلیت تیونینگ شدن را دارد. فقط باید درنظر گرفت هر خودرو تا چه میزان قابلیت تیونینگ شدن را دارا است و اینکه کدام شرکت تیونینگ و تقویت خودرو را انجام میدهد. در نتیجه این سایش ها، فشار تراکم مخلوط بنزین و هوا کاهش میابد و این باعث کاهش عملکرد موتور خودرو می شود. دادههای سال ۲۰۱۳ میلادی ارائهشده توسط انجمن خودروی کانادا به این نتیجه میرسد که هزینه مالکیت یک خودروی جمعوجور در کانادا، از جمله میزان استهلاک، بیمه، هزینههای قرض کردن، تعمیر و نگهداری، صدور مجوز و غیره ۹۵۰۰ دلار کانادا یا تقریباً ۷۳۰۰ دلار آمریکا در سال است. دریافتشده در ۱۹ مارس ۲۰۱۳. نفت ما. ۲۰۲۰-۰۸-۰۱. دریافتشده در ۲۰۲۲-۰۹-۰۳. خبرگزاری شبستان. دریافتشده در ۲۰۲۲-۰۹-۰۳. ۲۵ مهر ۱۴۰۱. دریافتشده در ۴ فروردین ۱۴۰۲. ایرنا. ۷ اسفند ۱۴۰۱. اگر متوجه صدا همراه با علائم دیگر افت فشار شدید، مایع ترمیم کننده فشرده سازی را در نظر بگیرید. یک سیستم فناوری پیشرفته کنترل انتشار آلاینده است که یک ماده کاهنده یا می توان گفت بازدارنده مایع را از طریق یک کاتالیزور ویژه به جریان خروجی یک موتور دیزل تزریق می کند. فناوری مانند Advanced Automatic Collision Notification میتواند بهطور خودکار با خدمات اضطراری تماس گرفته و اطلاعات مربوط به برخورد خودرو را ارسال کند. اگر به خودروهای اسپرت و مخصوص مسابقات دقت کرده باشید، رانندگان این خودروها حتی صندلی های قسمت عقب خودرو را نیز کاملا حذف می کنند تا خودروی آن ها سبک تر شود.

پس با کمی هزینهی بیشتر، فیلتر هوای اسپرت با سیستم خنککننده را جایگزین فیلتر هوای قبلی ماشینتان کنید. بسیاری از شهرهای در حال دگرگونی در اتحادیه اروپا و جهان، دستورالعملهای خود دربارهٔ مشاوره پیش از اجرا چنین طرحی تا روند طراحی و اقدامات لازم پس از اجرا چنین طرحی را مشخص کردهاند. پس در انتخاب برند باکیفیت دقت کنید. در خودروهای تیونینگ شده سعی می شود تا جنس لوله و مخزن اگزوز از استیل صاف و صیقلی انتخاب شود تا دود و جریان هوای خروجی بتواند بدون اصطکاک و با شتاب زیادی از خودرو خارج شود.کاتالیست در خودرو نیز که برای تصفیه هوای موتور در اگزوز تعبیه می شود، خود یک عامل مهم در کاهش شتاب و قدرت خودرو است که در خودروهای اسپرت معمولا از آن استفاده نمی شود.اما اگر علاوه بر مسابقات قصد استفاده از خودروی خود را در شرایط معمولی و در شهر نیز دارید، پیشنهاد می کنیم به جای حذف آن، از یک کاتالیست جدید و تمیز استفاده کنید تا بتواند با قدرت بیشتری هوا را به بیرون منتقل کند. افزایش تعداد اگزوزها می تواند گازهای خروجی حاصل از احتراق را بیشتر به سمت بیرون انتقال دهد. با انجام واکنش های شیمیایی و تبدیل گازهای سمی به گازهای کم ضرر، از آلودگی بیشتر هوا جلوگیری می کند. هدرزها اگزوز را از هر سیلندر جدا میکشند. اگر قبلاً تمام کارهای ممکن را انجام داده اید و همچنان می خواهید نیروی بیشتری از موتور خود بگیرید، هدر اگزوز را نصب کنید. اگر از مخلوط هوا یا سوخت کمتر با نسبت بیشتری از هوا استفاده میکنید، برای احتراق هر شمع به ولتاژ بالاتری نیاز خواهید داشت. اگر می خواهید بدانید که چگونه گشتاور خودرو را افزایش دهید، به سیستم های تامین هوا و سوخت خود توجه کنید. در مقایسه با سایر روشهای محبوب حمل و نقل مسافر، به ویژه اتوبوس یا قطار، خودرو هزینه نسبتاً بالایی به ازای هر مسافت طی شده توسط مسافر دارد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن