تصویری: زوم به قلب مسیه 87 را سیاهچاله ابر پرجرم


در آوریل 2019, بنیاد ملی علوم (NSF) پرده برداری از تصویر به دست آمده از تلسکوپ افق رویداد (EHT) پروژه جهان اولین عکس از یک سیاهچاله ابر پرجرم. تصویر بالا دیده می شود نشان می دهد که ” روشن حلقه تشکیل شده که نور را خم و در گرانش شدید در اطراف یک سیاه چاله…. اکنون بیش از یک سال بعد رصدخانه جنوبی اروپا (ESO) منتشر کرده است تصویری که زوم را در آسمان شب نشان از خوبی چه شاهکار باور نکردنی در EHT اولین تصویر از یک سیاهچاله ابر پرجرم واقعا است.

با وجود نام آن یک سیاه چاله است نه فضای خالی است اما نه مقدار زیادی از ماده اشغال نسبتا منطقه بسیار کوچک است. همانطور که ناسا آن را قرار می دهد ‘…فکر می کنم از یک ستاره ده برابر عظیم تر از خورشید به فشرده (persian) حدود قطر از شهر نیویورک است. در نتیجه یک میدان گرانشی بسیار قوی است که هیچ چیز حتی نور می تواند فرار.’

رعایت یک سیاه چاله نیاز به مشاهده اثر آن بر روی ستاره و گاز در نزدیکی آن است. این سیاهچاله ابر پرجرم دستگیر شده در سال گذشته است که در مرکز مسیه 87 (M87) کهکشان واقع شده است که در حدود 55 میلیون سال نوری از زمین است. این M87 سیاه چاله است که تصور می شود حدود 6.5 میلیارد بار بیشتر از خورشید است.

این EHT که اسیر آن است که یک تلسکوپ اما یک شبکه رادیویی آنتن در سراسر جهان قرار گرفته. این EHT نتیجه یک همکاری بین المللی از بیش از 200 محققان. این تیم مشغول به کار برای بهبود قابلیت های بسیار بلند پایه تداخلی (VLBI) به منظور دستیابی به این شاهکار عکاسی محیط زیست از یک سیاه چاله است. این روش VLBI نیاز به پیوند هشت رادیو ظروف برای ایجاد یک تداخل این است که اساسا زمین به اندازه.

این VLBI همزمان تلسکوپ و با بهره گیری از چرخش زمین به رعایت در طول موج 1.3 mm و در نتیجه زاویه ای قطعنامه از 20 میکرو-arcseconds. برای قرار دادن این قطعنامه به چشم انداز آن است که ” به اندازه کافی برای خواندن روزنامه نیویورک از یک پیاده رو کافه در پاریس, فرانسه. تلسکوپ ها در مکان های از جمله هاوایی, مکزیک شیلی (نشان داده شده در ابتدای بالا تصویری) و قطب جنوب است. ما در پوشش عکس از سال گذشته ما به اشتراک گذاشته شده یک ویدیو که بیشتر مورد بحث چگونه تلسکوپ آرایه ای از توابع است که شما می توانید مشاهده نمایید.

در هماهنگی با افق رویداد تلسکوپ اخترشناسان استفاده, nasa’s Chandra X-ray Observatory برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر از مسیه 87. X-ray داده ها هنگامی که در ترکیب با EHT رادیویی تصویر اجازه می دهد دانشمندان برای تحقیقات بیشتر و یادگیری در مورد چگونه انرژی ساطع شده از افق رویداد. چاندرا یک ‘بسیار بزرگتر از میدان دید از EHT پس از آن می توانید مشاهده کامل جت پر انرژی ذرات راه اندازی شدید گرانشی و میدان مغناطیسی در اطراف سیاه چاله در M87.

اعتبار: X-ray: ناسا/CXC/ویلانووا دانشگاه/J. Neilsen; رادیو: تلسکوپ افق رویداد همکاری
شما می توانید ترکیبی از این Chandra x-ray تصاویر و EHT رادیویی تصویر زیر می توانید اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de