ما سعی کردیم 5 روش برای نگهداری سبزی تازه در بر داشت و یک برنده روشن

سبزی تازه در حال آشپزی نیروگاهی ما تکیه به اضافه کردن عطر و طعم و رنگ. فقط تعداد انگشت شماری از جعفری تازه خرد شده می تواند تبدیل به یک ظرف از تخت به, تازه, در حالی که یک بهار تازه نعناع می تواند یک نوشیدنی از خسته کننده به طراوت غیر قابل انکار.

اما با استفاده از سبزی تازه همیشه آسان نیست — به ویژه هنگامی که دستور به ندرت برای کل یک دسته استفاده می شود که در نتیجه در یک انبار مانده از گیاهان را در خود crisper کشو است که در نهایت به هدر رفتن. پس از فقط یک یا دو روز زیبا که برگ مجموعه ای از گیاهان پژمرده و بی رنگ است. پرتاب کردن گیاهان استفاده نشده است یکی از مخوف ترین نقاط خرید آنها (آنها گران قیمت!), بنابراین ما اغلب برای جلوگیری از خرید آنها را فقط برای جلوگیری از که از اتفاق می افتد.

برای کمک به صرفه جویی در گیاهان خود را از رفتن بد ما قرار داده و پنج مشترک ذخیره سازی روش های آزمون. ما خریداری یک دسته جعفری تازه, تقسیم آن به پنج قسمت مساوی و ذخیره آن برای کل هفته. هر روز ما را در بررسی بر روی آن نظارت چقدر به هر روش نگهداری جعفری. برخی از روش های انجام شده بهتر از دیگراناست, اما وجود دارد یک برنده روشن است که نگهداری جعفری تازه تمام هفته. در اینجا روش های ما تست شده است.

چگونه ما تست شده این گیاه-روش های ذخیره سازی

اولین چیزی که من انجام داد این بود که جستجو در اینترنت برای قابل اعتماد ترین و قابل اعتماد روش نگهداری سبزی تازه. پس از کمی تحقیق من تنگ شده و آن را به پنج روش های ذخیره سازی است که محبوب ترین شد. دو روش اول من تصمیم گرفته بودند بسته بندی آنها را در حوله کاغذی و stashing آنها را در بالا زیپ کیف. برخی از مردم ادعا کرد که با استفاده از حوله کاغذی خشک کار می کرد در حالی که دیگران سوگند یاد, حوله کاغذی مرطوب به طوری تست کردم هر دو روش. دوم محبوب ترین روش ذخیره سازی برای من پیش آمده بود و ذخیره سازی آنها را در چند اینچ از آب در ماسون کوزه مانند گل. دوباره این روش تا به حال یک بیت از اختلاف آنلاین. برخی از مردم ادعا کرد که پوشش آنها آزادانه با zip-top baggie کار می کرد در حالی که دیگران ادعا کرد که نگه داشتن آنها کشف شد و راه برای رفتن و من تست کردم هر دو. من هم می خواستم برای تست ذخیره سازی گیاهان به طور مستقیم در کیسه خود را از بخش تولید برای دیدن آنچه که اتفاق می افتد بنابراین من با استفاده از این روش به عنوان کنترل.

برای نگه داشتن همه چیز عادلانه ما تقسیم همان دسته از ایتالیایی, تخت, برگ جعفری به پنج قسمت مساوی برای تست. من اجازه آزمون نشستن در یخچال به مدت یک هفته و چک در هر روز.

ذخیره سازی روش های ذخیره شده در یک شیشه میسون از آب در یخچال تحت پوشش (با نام مستعار تحت پوشش “دسته گل” روش)

در مورد این روش: یکی از محبوب ترین روش برای نگهداری سبزی های من در سراسر آمد آنلاین “دسته گل روش.” این روش نگهداری سبزی است شما با قرار دادن گیاهان ساقه به سمت پایین در یک ماسون شیشه پر از آب درست مثل شما می توانید یک دسته گل از گل های تازه (از این رو نام). ایده این است که ناشی از نوشیدن آب و نگه داشتن برگ های ترد هیدراته و تازه است. در این روش وجود دارد و دو sub-روش های است که مردم قسم می خورم: برخی از مردم پوشش بالای گیاه دسته گل با کیسه های پلاستیکی در حالی که دیگران آن را ترک ميگويند. این تست برای تحت پوشش تنوع (بیشتر در غیر تحت پوشش یکی زیر) که کمی بیشتر رایج و منطق به نظر می رسید به اتمام: با توجه به Bon Appétit “این روش اجازه می دهد تا رطوبت به ماندن در حالی که اتیلن فرار” در نتیجه گیاهان که بماند تازه برای دیگر. من قرار داده شده و جعفری را در یک شیشه میسون با چند اینچ از آب آزادانه پوشش بالا با یک کیسه زیپ بالا و ظهور آن را در یخچال.

نتایج: این روش کار نمی کند خیلی خوب است. مقدار زیادی از جعفری بود پژمرده و برگ شد لنگی از دست داده و رنگ آنها.

من غذای آماده: نه تنها آن را به نظر می رسد مثل هیچ سود وجود دارد به پوشش جعفری, اما آن را نیز در واقع به نظر می رسید آن را به پژمردگی سریع تر است. جعفری بود و غمگین و پژمرده و دیگر جا به طبخ با. من متاسفانه تا به حال به پرتاب کردن حدود 50 درصد از آن است.

ذخیره سازی روش: پیچیده شده در یک حوله کاغذی خشک شده و ذخیره شده در یک کیسه زیپ بالا

در مورد این روش: دست به پایین ترین روش معمول که من پیدا کردم آنلاین برای ذخیره سازی سبزیجات تازه به رول آنها را در یک حوله کاغذی, محل رول به zip-top baggie و ذخیره کردن آن را در یخچال. اما دوباره به وجود دو اردوگاه است که مردم چوب به این روش: برخی افراد با استفاده از خشک حوله کاغذی, در حالی که دیگران ادعا می کنند که حوله مرطوب بهتر کار می کنند. این آزمون برای اولین بار با استفاده از خشک حوله کاغذی. ایده این است که حوله کاغذی خشک جذب رطوبت اضافی است که می تواند گیاهان را به پژمردگی و خشک محیط مانع از رشد کپک. این همان منطق پشت ذخیره سازی تازه سالاد سبزی با یک حوله کاغذی. این ایده به نظر می رسید به اتمام است اما این نتایج ثابت کرد در غیر این صورت.

نتایج: این روش بسیار موفق نیست. حوله کاغذی (با وجود شروع کردن خشک) بود با روز سوم. گیاهان هنوز سبز اما خیلی لنگی. ساقه بودند دیگر واضح و چابک و برگ خود را از دست داده ،

من غذای آماده: گیاهان هنوز به اندازه کافی خوب به خرد کردن و پرتاب به یک دستور العمل می شود که پخته شده (مانند فلافل) اما من نمی استفاده از آنها در سالاد یا به عنوان یک چاشنی زدن. برای میزان تلاش آن را در زمان برای قرار دادن جعفری, من فکر نمی کنم این بود که ارزش آن.

ذخیره سازی روش های ذخیره شده به طور مستقیم در تولید کیسه

در مورد این روش: ما با استفاده از این روش به عنوان کنترل. ما ذخیره شده و جعفری را به طور مستقیم در فروشگاه مواد غذایی تولید کیسه و stashed آن را در یخچال — هیچ پیرایش شستشو و یا خشک کردن در همه. ما به آرامی نورد کیسه قرار داده و آن را درز سمت پایین در یخچال.

يافته ها:در این روش با کمال تعجب موفق است. گیاهان ماند مرطوب چابک و واضح است. نبود یک تن از پژمردگی و از آنها باقی مانده است با رنگ سبز روشن و نسبتا تازه است. مسئله اصلی این است که تاپس از گیاهان که نزدیکترین باز از کیسه خشک و پژمرده و کیسه های انباشته شده یک مقدار خوبی از رطوبت است که باعث شد برخی از برگ به دریافت لزج.

من غذای آماده: این روش نبود وحشتناک, بنابراین اگر شما برای زمان فشرده شما می توانید گیاهان خود را در تولید کیسه های. پس از یک هفته تقریبا تمام دسته قابل استفاده بود و من فقط به حال به دور انداختن حدود 20 درصد از آن است. این بود جای تعجب موفق است.

ذخیره سازی روش های ذخیره شده در یک شیشه میسون از آب در یخچال, کشف

در مورد این روش: این آزمون بود درست مثل دسته گل روش تنها بدون پوشش بالای گیاه بسته نرم افزاری با یک کیسه. من قرار داده شده و یک دسته جعفری را در یک شیشه میسون با آب پر شده و ظهور آن را به طور مستقیم به یخچال.

يافته ها:در این روش نگهداری جعفری تازه تر از تحت پوشش تنوع اما نتایج هنوز هم که قابل توجه است. من فقط به حال به پرتاب در حدود 20 درصد از جعفری است که در مورد چه مقدار رفت و به زباله در روش کنترل.

من غذای آماده: این روش به نظر می رسد به گسترش عمر مفید بهتر از ذخیره سازی آن در تولید کیسه, اما تنها حاشیه. و بزرگترین حرکت نزولی این است که هر یک برگ که در تماس با آب لزج. آن را بسیار جامد روش نگهداری سبزی و آن را ضرب و شتم بسیاری از آزمون های دیگر, اما آن را یک بازی-changer.

ذخیره سازی روش: پیچیده شده در یک حوله کاغذی مرطوب و ذخیره شده در یک کیسه زیپ بالا

در مورد این روش: این روش همان است دقیق فرآیند به عنوان حوله کاغذی پیچیده روش تنها با استفاده از حوله کاغذی مرطوب به جای خشک. شما فقط قرار دادن آنها را در یک حوله کاغذی مرطوب محل رول به zip-top baggie و ذخیره آن در یخچال. اما ترفند این است که مطمئن شوید که کاغذ حوله مرطوب است نه خیس. گرفتن حوله کاغذی بیش از حد مرطوب می تواند در نتیجه رشد کپک. ما زد ما حوله کاغذی زیر آب و واپیچیدن از رطوبت بیش از حد. HuffPost اشاره می کند که این روش بهترین برای “سبزی هایی مانند گشنیز و جعفری” و پایونیر نیز سوگند با استفاده از حوله کاغذی مرطوب به فروشگاه گیاهان او پس از من مشتاق به آن را امتحان کنید.

نتایج: این روش کار می کرد به طور قابل توجهی بهتر از بسته بندی سبزی خشک حوله کاغذی. پس از یک هفته در یخچال جعفری نگاه فقط به عنوان تازه به عنوان آن بود زمانی که من برای اولین بار آن را خریدم.

من غذای آماده: مرطوب حوله کاغذی مرطوب باقی مانده تمام هفته اما هرگز به نظر می رسید مانند آن را بیش از حد مرطوب یا sopping. من نمی باید به پرتاب کردن هر یک از جعفری و آن را فقط به عنوان ترد و سبز به عنوان روز من آن را خریدم.

بعد از تست همه از این روش برای ذخیره سازی گیاهان روشن شد که برنده بسته بندی جعفری در حوله کاغذی مرطوب و ذخیره آن در یک zip-top baggie. آن را نگه داشته جعفری تازه و پر جنب و جوش وجود دارد و عملا هیچ فساد — حتی پس از هفت روز است. اما اگر شما در زمان کوتاه و یا به سادگی نمی باید zip-top baggies در دست نگهداری سبزی در فروشگاه مواد غذایی تولید کیسه های بسیار موفق. آن را حفظ نمی کند و آنها را به عنوان تازه اما آن را ضرب و شتم چند تن از دیگر روشها و آسان جایگزین.

نوبت شما: خود بروید به روش برای ذخیره سازی گیاهان ؟ اجازه دهید ما شناخته شده در نظرات!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>