ما سعی 7 روش برای درست کردن بستنی بدون دستگاه و تعداد 2 مورد علاقه

ما به طور مستقل انتخاب این محصولات—اگر شما خرید از یکی از لینک های ما, ما ممکن است کسب درآمد کمیسیون.

همین دلیل است که ما با قرار دادن هفت محبوب ترین روش برای درست کردن بستنی بدون دستگاه به آزمون. ما می خواستم برای پیدا کردن یک فرایند است که می تواند تقریبا در هر آشپزخانه — مجهز یا نه — به طوری که هر کسی که برای این کار می توانید بستنی خود. دو رقیب خوبی برای هر آشپز خانه با یکی از روش های هوشمند پیشرو در این بسته به عنوان مورد علاقه ما است. در اینجا چیزی است که ما یافت می شود.

چگونه ما آزمایش بستنی روش

پس از کاوش در اینترنت بستنی محبوب کتاب و Kitchn archives ما فرود آمد هفت روش برای درست کردن بستنی بدون دستگاه. هر یک با استفاده از یک پایه دستور بستنی مشترک تجهیزات آشپزخانه مانند یک مخلوط کن یا میکسر. ما حفظ چیزهای ساده تنها با ساخت بستنی وانیلی; وانیل اجازه می دهد تا ویژگی های هر یک از دستور العمل واقعا درخشش زمانی که آنها در کنار هم. هدف اصلی ما بود برای پیدا کردن یک روش است که می تواند ساخته شده با هر بستنی پایه استفاده از حداقل تجهیزات آشپزخانه.

تعداد کمی از بستنی پایگاه نیاز به خنک کننده قبل از انجماد یک شبه انجماد و یا یک شب سخت شدن (این انجماد پس از گردونه یا مخلوط کردن اجازه دهید به بستنی شرکت کردن). ما مبهوت ساخت پایگاه با گردونه و refreezing در طی دو روز به طوری که همه از بستنی خواهد بود نوتبوک منجمد و طعم در همان روز. ما هم گیر کرده به همان شیر و تخم مرغ و خامه و وانیل و برای هر دستور غذا را به نگه داشتن تست برابر به عنوان امکان پذیر است.

در مورد این روش: بستنی در یک کیسه اطراف بوده است ما بچه ها بود و آن چیزی است که بسیاری از Kitchn کارکنان مشتاقانه منتظر ساخت با بچه های خود ما و هر تابستان. شما را مخلوطی از نیمی و نیمی از شکر و وانیل را داخل یک لیتر به اندازه کیسه زیپ بالا و سپس شما را پر کنید زیادی کیسه زیپ بالا با یخ و نمک و مهر و موم کوچکتر لبنی پر از کیسه در داخل یخ. برای 30 دقیقه شما بازی شیر یا خط و در غیر این صورت “اونا” کوچکتر درون کیسه یخ کیسه پر تا لبنی مخلوط قوام نرم در خدمت بستنی.

نتایج: این فوق العاده-فعالیت سرگرم کننده برای بچه ها است اما نه به عنوان سرگرم کننده است اگر شما یک انفرادی بزرگسالان مخلوط کردن این توسط خودتان. کیسه می شود فوق العاده سرد می تواند نشت و همچنین عرق کمی ساخت یک ظرف غذا در داخل آشپزخانه خود را. حاصل بستنی ندارد و طعم یا بافت نوتبوک بستنی.

غذای آماده: جست و خیز این روش اگر شما هدف این است که فوق العاده خامه, رویایی, بستنی و عملکرد بیش از یک زن و شوهر بیل های اتحاد جماهیر شوروی. این روش بستنی بهتر است خورده راست پس از مخلوط کردن و حفظ نمی کند و در فریزر.

در مورد این روش: این روش تا ظهور اخیرا در نیویورک تایمز در بخش مواد غذایی بوده ولی در اطراف در حالی که برای. کرم های سنگین است شیرین و با طعم وانیل و سپس اضافه شده به یک شیشه و زده تا کرم غلیظ شده است. یخ کرم برای حدود 3 ساعت و شما چیزی شبیه به بستنی.

نتایج: برای کسانی از ما کل خوردند بسیاری از نیمه منجمد شلاق سرد به عنوان بچه ها این درمان های یخ زده فوق العاده است, اما آن را واقعا نمی بستنی-مانند در بافت و یا عطر و طعم. این کرم باعث می شود برای یک انبوه یخ زده درمان است که برگ های چرب فیلم به عنوان بخشی از آن غذا در دهان.

غذای آماده: این یکی دیگر از روش های است که می تواند سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان به عنوان بخشی از یک خلاق کلاس درس آزمایش و یا برای یک حزب (حتی اجتماعی فاصله گرفته است), اما آن را نمی کند عملکرد چیزی نزدیک به بستنی های سنتی.

در مورد این روش: هیچ بوسیله اسباب گردنده بستنی wildly محبوب و دلیل خوب — آن را فوق العاده آسان به را است. اساسا شما شلاق کرم های سنگین تا کرکی سفت قله فرم و سپس آن را به شیر تغلیظ شده شیرین (با برخی از عصاره وانیل). شما یخ مخلوط را در یک قرص نان تابه و تقریبا فوری بستنی!

نتایج: نتایج این روش در یک بستنی-مانند درمان است که کاملا کاستارد-y بستنی شما انتظار می رود. نسبت سنگین خامه به شیر تغلیظ شده شیرین برگ طولانی فیلم از چربی را در دهان خود.

غذای آماده: شما نیاز به یک دست یا مخلوط کن ایستاده به شلاق کرم — این برترین است به این بستنی-مانند بافت این بستنی هک. آن سخت است برای تماس حاصل درمان بستنی که طعم آن بیشتر شبیه یخ زده میل با شکوه تر از این معامله واقعی است.

در مورد این روش: این روش برابر است با قطعات هوش و دیوانه کننده است. شما را بسیار غنی کاستارد بستنی پایه برابر در برخی از لب به لب کرم به پایه بلکه ذخیره برخی از این کرم برای بعد. سپس یخ پایه ایده آل در سینی مکعب یخ. هنگامی که یخ زده شما مخلوط بستنی مکعب با باقی مانده لبنی در ماشین مخصوص مخلوط کردن تا رسیدن به یک نرم در خدمت ثبات است. سپس منجمد کل دسته ای دوباره قبل از غذا خوردن.

نتایج جستجو: بستنی طعم و بافت این روش بسیار باور نکردنی است; منجمد کاستارد غنی است. ترکیب باعث می شود برای یک فوق العاده صاف بستنی با کریستال های یخ که به کمک این بستنی ذوب به آرامی روی قاشق.

غذای آماده: در حالی که ما واقعا عاشق حاصل بستنی از این روش آن را نیاز به یک کمی ریاضی را برای شما به استفاده از بستنی مورد علاقه خود را دستور به عنوان پایه. شما مجبور به ترک برخی از فراورده های لبنی برای ترکیب. به علاوه شما احتمالا نیاز به حدود 4 خالی سینی مکعب یخ برای انجماد آنچه که بیش از یک لیتر کاستارد پایه. ما یخ سینی پر از یخ بنابراین ما با استفاده از یک ظرف بشقاب سفالی کوچک با موفقیت های بزرگ, اما این همچنین بدان معنی است که شما باید به اندازه کافی فریزر فضا برای یک ظرف بشقاب سفالی کوچک به جای.

در مورد این روش: این روش دقیقا به عنوان آن را برای تلفن های موبایل: شما می توانید یک بستنی پایگاه پور را به یک ظرف کم عمق یا کاسه هم بزنید و آن را هر 30 تا 45 دقیقه آن را به عنوان یخ بیش از 4 ساعت است. ما با استفاده از این بستنی وانیلی پایه, اما شما می توانید هر دستور العمل بستنی شما را دوست دارم برای این روش.

نتایج جستجو: پایان رسید بستنی کمی یخی, که بدان معنی است که ما باید هم زده بیشتر به کوچکتر و ظریف کریستال های یخ. ما را دوست داشت که این روش مورد نیاز بسیار کمی در راه از تجهیزات (فقط یک پان کیک برای انجماد مناسب است که به آسانی در فریزر) اما شایان ذکر است که شما به آشپزخانه تمام بعد از ظهر.

غذای آماده: دوباره ما را دوست داشت که هیچ تجهیزات خاص مورد نیاز بود و شما می تواند با استفاده از هر بستنی پایه با این روش. اما حاصل بستنی تا به حال کمتر از ایده آل بافت و من نگه داشته در حال اجرا به عقب و جلو به فریزر تمام بعد از ظهر.

در مورد این روش: با استفاده از این روش شما در واقع ساختمان موقت ماشین بستنی. یخ و نمک را به بزرگترین کاسه در حالی که بستنی پایه می رود به یکی دیگر از کاسه. به شما در تنظیم بستنی کاسه به یخ و مخلوط آن را با یک همزن به عنوان آن یخ. شما باید به پهلو کل دیوانه تدبیر در فریزر به مدت 45 دقیقه به دانه مخلوط با یخ, کریستال, اما این نیازی نیست ساعت های تکان دهنده مانند یخ و هم بزنید روش می کند.

نتایج: کاملا چند وجود دارد تجهیزات ملاحظات اینجا. آیا شما اتاق را برای حمام یخ در فریزر خود را ؟ شما همچنین نیاز به یک همزن و مقدار زیادی از یخ است. شما را محدود در عملکرد توسط شما چقدر بزرگ دو تا از بزرگترین کاسه هستند. اما این نزدیک ترین شبیه ساز بستنی. این برخی از بهترین بستنی بافت-دانا; کریستال کوچک بودند و ساخته شده بسیار صاف و آهسته ذوب یخ کرم.

غذای آماده: این واقعا روش عالی اگر شما به زمان و فضا برای مدیریت ساختمان در یک کاسه در کاسه روش است که متناسب با در فریزر خود را. دستور اصلی نشان می دهد ساخت نیمی از یک دسته از بستنی در یک زمان با استفاده از این روش. شما می توانید با استفاده از این روش برای هر دستور بستنی را دوست دارید.

در مورد این روش: مخلوط کردن بستنی مورد علاقه خود را پایه (ما با استفاده از این دستور العمل) و سپس مسدود کردن آن تخت در کیسه زیپ بالا. پس از انجماد شما باید یک ورق بستنی پایه است که شما می توانید شکستن و یا برش را به تکه های به جا در داخل خود پردازنده مواد غذایی. سپس شما پالس منجمد پایه در یک پردازنده مواد غذایی قبل از انجماد دوباره.

نتایج جستجو: یخ کرم ساخته شده با این روش یک رویا; بافت نور و آسان به حرکت شبیه چمچه زنی با خامه منجمد بافت. این نیز بسیار آسان برای مخلوط کردن پایه مسدود کردن آن و سپس “اونا” آن را در پردازنده مواد غذایی.

غذای آماده: این روش برنده برای سهولت و سرعت و در نتیجه بافت. چون بستنی یخ زده است در یک کیسه آن را نمی کشد تا یک تن از فریزر فضا و ظاهر منجمد پایه به پردازنده مواد غذایی به ترکیب سریع و در کمتر از 10 دقیقه به “اونا” (حتی یک خانه بستنی دستگاه نمی تواند ادعا می کنند که!). حرکت نزولی تنها ؟ شما نیاز به یک پردازنده مواد غذایی آن را بکشد.

اگر شما در حال حاضر یک پردازنده مواد غذایی, این مواد غذایی پردازشگر روش نزدیک به یک ماشین بستنی شما می توانید دریافت کنید. شما می توانید با استفاده از هر بستنی دستور شما بوده ام چشم دوخته اند و باید دست نوتبوک بستنی در یک روز حتی با زمان انجماد است. هیچ پردازنده مواد غذایی, اما مقدار زیادی از فریزر فضا ؟ سعی کنید حمام یخ-و-همزن روش. این روش را کمی بیشتر زمان اما به شما حرکت شبیه چمچه زنی فروشگاه با کیفیت بستنی در خانه. در نهایت یخ-و-هم بزنید روش می تواند کار را برای هر آشپز خانه با حداقل تجهیزات و حتی اگر آن را نگه می دارد شما به آشپزخانه بیشتر از روز است. وجود دارد به معنای واقعی کلمه هیچ بهانه ای برای ساخت بستنی در خانه این تابستان; یک دستگاه-روش رایگان برای هر نوع آشپزخانه و آشپز خانه.

آیا شما یک مورد علاقه روش برای درست کردن بستنی بدون بستنی ساز ؟ اجازه دهید ما را در نظرات!

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de