چه معنی آن را به یک BA رستوران ؟

این خبرنامه در طول تاریخ شده است Bon Appétit نامه از سردبیر. تا زمانی که ما یک جدید سردبیر BA و Epicurious کارکنان خواهد شد استفاده از این پلت فرم برای به روز رسانی شما در این کار ما در حال انجام به حرکت BA رو به جلو در سرمقاله پوشش. این هفته BA دیجیتال رستوران ویرایشگر Elyse Inamine مذاکرات در مورد چگونه او می خواهم برای دیدن ما پوشش رستوران تکامل است.

چه BA رستوران ؟ این سوال خالی از سکنه من پس من شروع به دیجیتال رستوران ویرایشگر کمی بیش از دو سال پیش است. آمریكا چیزی به عنوان یک BA رستوران همه چیز و هیچ چیز. آن را مهر و موم از تایید دعوت به بچه های باحال جدول اما بسیار مبهم از نظر. یک بار از من خواسته من گفت: من تا به حال به آن شکل برای خودم مثل من ادبی قهرمان آماده به کشتی سوار در سفر از کشف خود, lol. در نهایت من آن را نمیفهمد: یک BA رستوران یک رستوران کارکنان ما دوست داشت.

من نسل چهارم ژاپنی و آمریکایی و یکی از تعداد انگشت شماری از BPOC ویراستاران. بسیاری از کارکنان ما سفید است راست بالای طبقه متوسط شهری و مسکونی. اوایل متوجه شدم که چگونه آنها نسبت به جذب همان زیبایی, غذاهای, و سرآشپزها و چگونه کمی از ما تا به حال مشترک است. در طول جلسات اتاق دارای عقاید با نشاط شناخت و با صدای بلند و تصویب به عنوان داستان محور آن معیار های تن به تن بودند. ایده های من سقوط کرد و با یک ضربه بر روی کف اتاق برش بدون کوسن متقابل تجربه به شناور آنها. اما احساس من این ترین بشدت با پوشش رستوران. نه تنها رستوران نیاز به تصویب از طریق این groupthink غربال از تصویب اما من به عنوان به خوبی. به من گفته شد من نیست که صدای حق حق مزه است. بنابراین من سعی کردم به تغییر. برای مدت طولانی من تا به حال به shapeshift من ایده نوشتن من خودم برای تبدیل شدن به کارشناسی رستوران معادل یک کارمند. دیگر نه.

در حال حاضر به عنوان مورد نیاز تغییر خواستار نژادی و گسترش عدالت در سراسر کشور و در درون با من امیدوارم که برای استفاده از نام تجاری ما امتیاز بیشتر فراگیر و متنوع است. به جای موجد خسارت به مدت طولانی مکالمات در مورد تقاطع از مواد غذایی و سیاست و نژاد و طبقه و جنسیت هنگامی که آن را “مناسب” من می خواهم ما را به ماندن سرمایه گذاری در مسائل مربوط به صنعت ما چهره توسط پوشش آنها را اغلب و به طور منظم. من نمی خواهم ما فقط به بحث در مورد مستند نشده کارگران پس از مغلوب ساختن پیشی جستن کارائی خود ایمنی و شخصیت در توییتر اما تا زمانی که کار خود را مورد سوء استفاده در رستوران ها و, گوشت, گیاهان پردازش. من می خواهم به گسترش است که می شود به این روایتها با پرسیدن نه فقط سرآشپزها اما دربانان sous-سرآشپزها و فعالان به صحبت می کنند و گسترش استخر ما از مترجمان آزاد به متنوع تر و فراگیر.

من یک نگاه چگونه ما داغ 10 سالانه ما لیست بهترین رستوران های جدید در کشور است. من کار بر روی ایجاد یک فرآیند جدید که اذعان دارد ما تعصبات وقتی که می آید به رستوران ما را انتخاب کنید برای پوشش و به جای تمرکز بر کار سرآشپزها و صاحبان رنگ شده اند که در طول تاریخ کمتر توسط علامت های تجاری مانند ماست. قبل از من جلد یک رستوران من فکر کردن در مورد چگونه آن را متناسب با آن جامعه است که آن را منفعلانه کمک به gentrification و یا به طور فعال درگیر از طریق فراگیر خدمات و قیمت امتیاز است که اطمینان حاصل شود مردم احساس خوش آمدید? هنگامی که ما در سفر به دیده بانی, رستوران ها, من تجزیه و تحلیل که ما از آنها بخواهید برای توصیه های روی زمین و کسی که ما از ناهار خوردن با ساخت مطمئن شوید که آنها فقط نمی دانم شهرستان خود اما مختلف, دید از ما. این فقط آغاز است.

بنابراین چه چیزی است که یک BA رستوران در حال حاضر? راستش من کاملا مطمئن نیست. من می دانم که من می خواهم برای دوباره تعریف این دو واژه که باید از قدرت برگزار شد بیش از بسیاری از, اما تعریف شده توسط همگن چند. به جای من درخواست خودم چه BA رستوران می تواند باشد.

Elyse Inamine
دیجیتال رستوران ویرایشگر

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *