رمزارزها به عنوان دارایی های رمزنگاری شده

پدیده جهانی شدن و بازارهای آزاد و رقابتی، باعث ایجاد بازار بین المللی بزرگی شده است. به موجب این امر، مرزهای ک

توسط DASTESALAMATT در 19 فروردین 1401

پدیده جهانی شدن و بازارهای آزاد و رقابتی، باعث ایجاد بازار بین المللی بزرگی شده است. به موجب این امر، مرزهای کشورها در آن کمرنگ تر شده و گاهی تدارکات و خطوط تولید محصولات یک کارگاه و یا کارخانه از چندین بخش متفاوت در کشورهای مختلف تشکیل می شود.

جهانی شدن دسترسی به مهارت ها، نیروی کار و نیز و منابع را افزایش داده و خدمات و محصولات با کیفیت بهتر را با قیمت های مقرون به صرفه تری به دست مشتری می رساند.

در این میان کسب و کارهایی که فعالیت های خود را بر روی بستر اینترنت انجام می دهند، در فرایند جهانی شدن از سایر کسب و کارهای دیگر پیشی گرفته اند. به لطف اینترنت و امکاناتی که این  فناوری ارتباطی مدرن برای کاربران فراهم کرده است، کسب و کارهای آنلاین به یک بازار یکپارچه بین المللی و بدون مرز دسترسی دارند.

رشد فزاینده اقتصاد آنلاین و تلاش حوزه های مختلف برای دسترسی به این فضا نیاز به ابزارهایی برای مبادله دارایی ها به صورت آنلاین را دو چندان کرده است.

در این میان ارزهای دولتی تنها می توانند پاسخگوی خدمات آنلاین برای کسب و کارهای بومی یک کشور باشند؛ زیرا که خود ارزهای دولتی به مرزهای یک کشور و یا محدوده تحت نظارت یک دولت محدود هستند.

در نقطه مقابل ارزهای دیجیتال یا رمزارزها واقع شده اند که میتوان اذعان کرد با معرفی آنها در اواخر سال 2009، انقلابی تازه در حوزه مبادلات آنلاین رخ داده است.

ارزهای دیجیتال دارایی های دیجیتالی رمزنگاری شده هستند؛ از این رو گاهی رمزارز نیز خوانده می شوند. این ارزها هیچ شکل فیزیکی ندارند و صرفا برای استفاده بر روی بستر اینترنت ساخته شده اند. این ارزها به صورت توزیع شده و یا غیر متمرکز توسعه داده شده و یا مبادله می شوند و از این رو، هیچ وابستگی به دولت یا کشور خاصی ندارند.

بنابراین، هیچ مرز و یا محدودیتی جهت استفاده از این ارزها در فضای آنلاین وجود ندارد. علاوه بر این، استفاده از ارزهای دیجیتال و متصل کردن خدمات واریز و پرداخت کسب و کارها به کیف پول های ارزی، بسیار ساده تر و سریع تر از اجرای چنین زیرساخت هایی توسط بانک ها و موسسه های مالی سنتی است.

بنابراین، کاربران و سرمایه گذاران بسیاری به ارزهای دیجیتال علاقه نشان داده و پیگیر دوره های آموزش ارز دیجیتال هستند. سری های آموزش رمزارز گردآوری شده توسط نعیم حشم بان علاقه مندان را با مفاهیم اصلی ارزهای دیجیتال آشنا نموده و بهترین راهکارها را برای استفاده از این ارزها در کسب و کار معرفی می نماید.

ساختار و کاربردهای ارزهای دیجیتال

رمزارزها در واقع توکن های دیجیتالی هستند که به صورت رمزنگاری شده بر روی بستر بلاکچین ذخیره و مبادله می شوند. بلاکچین یک پایگاه داده های آنلاین است که نیاز به سرور مرکزی را از میان برداشته است. در یک پایگاه داده بلاکچین، داده ها در بلاک های با ظرفیت محدود ذخیره می شوند.

سپس این بلاک ها پس از پر شدن به زنجیره بلاکچین اضافه شده و باعث افزایش اندازه آن می شوند. هر بلاک در این پایگاه داده شامل قسمت هش است که به صورت عنوان یا لیبل آن بلاک عمل کرده و معرف داده های داخل بلاک و همچنین موقعیت بلاک در زنجیره است. بنابراین، هر گونه تغییر در داده های یک بلاک نه تنها هش آن بلاک بخصوص، بلکه هش سایر بلاک های دیگر را نیز تغییر می دهد. این امر باعث شده است که امنیت بلاکچین سایر مدل های پایگاه داده قبلی بیشتر باشد. غیرمتمرکز بودن بلاکچین نیز دسترسی همزمان تمامی کاربران به آن را تضمین می نماید.

کاربران جهت دسترسی به بلاکچین تنها به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارند. اکثر کیف پول ها کاربری بسیار ساده ای دارند و از چندین ارز متفاوت پشتیبانی می کنند. به همین دلیل، نیازی به استفاده از کیف پول های متنوع نیست.

برخی از کیف پول های ارزی مانند کیف پول تراست والت علاوه بر ذخیره کردن توکن ها، قابلیت های دیگری همانند مبادله ارزها و سهام گذاری ارزها را نیز به کاربران خود ارائه می دهند. مبادله ارزها داخل خود کیف پول نیاز به خارج کردن ارزها از محیط ایمن کیف پول جهت مبادله را از میان برداشته و از این رو امنیت دارایی های کاربران را افزایش داده است.

سری آموزش رمزارز تهیه شده توسط نعیم حشم بان انواع کیف پول های دیجیتال محبوب و امکانات آنها را برای کاربران تشریح نموده است.

بازی های ارز دیجیتال راهی هیجان انگیز برای کسب درآمد

یک بازی ارز دیجیتال از ادغام فناوری بلاکچین و پایگاه های داده های غیر متمرکز در یک بازی ویدیویی ایجاد می شود. در بازی های ارز دیجیتال امتیازات بازی به صورت توکن های قابل مبادله در اختیار کاربران و گیمرها قرار می گیرند.

از این رو، کاربران می توانند پاداش هایی که در بازی کسب می کنند را به گیمرهای دیگر فروخته و یا پاداش های کسب شده توسط آنان را خریداری نمایند. میزان درآمیختگی بازی ها مختلف با فناوری بلاکچین و نرخ پیاده سازی و استفاده از این فناوری متفاوت است.

در مدل متاورسی از بازی های ارز دیجیتال، کل توسعه بازی بر بستر بلاکچین بوده و تمامی اقلام درون بازی شامل شخصیت ها، ساختمان ها و زمین ها، ماشین، ابزارها و سایر اقلام گرافیکی درون بازی هم به صورت توکن های NFT به کاربران ارائه شده اند. به عبارت دیگر، در سبک متاورسی کل بازی به صورت غیر متمرکز توسعه داده شده و مالکیت دارایی های بازی به کاربران منتقل شده است.

بازی های ارز دیجیتال راه های متفاوتی برای کسب توکن های قابل مبادله و یا به عبارتی کسب درآمد در اختیار کاربران خود قرار داده اند که در این میان سبک متاورسی بالاترین شمار این راه ها را به کاربران خود ارائه داده است.

 

در واقع در برخی از بازی های سبک متاورسی میزان آزادی و مانور کاربران بسیار بالا است و گیمرهای خلاق می توانند درآمدهای بسیار مناسبی از این بازی ها داشته باشند. در سری آموزش رمزارز نعیم حشم بان، بخش کاملی به معرفی بهترین بازی های ارز دیجیتال اختصاص داده شده است و بهترین راهکارها و استراتژی ها برای کسب درآمد از آنها نیز توضیح داده شده اند.

آخرین مطالب