Banh Xeo هستند Riffable مرزه برنج کوکوی شما نیاز دارید در حال حاضر

من هنوز به دیدار با هر کسی که دوست ندارد ویتنامی تاریخ xèo—واضح-جویدنی برنج کوکوی پر از انواع مواد از زمین و د

توسط DASTESALAMATT در 5 خرداد 1399

من هنوز به دیدار با هر کسی که دوست ندارد ویتنامی تاریخ xèo—واضح-جویدنی برنج کوکوی پر از انواع مواد از زمین و دریا. نام سوزان "می گویند-ow" (xèo) صدا خمیر باعث می شود زمانی که از آن بازدید تابه داغ (می تواند وجود داشته باشد بهتر است سر و صدا از که؟), آنها دست در تجربه غذا خوردن: کرپ قارچ با قیچی قرار دادن آن در نرم کاهو و پر از وزوز گیاهان و غوطه دادن آن در تند-زبانه دار nước chấm ("گوشه باهم") برو به فرو بردن سس ویتنام قبل از تنه آن همه را به دهان خود را. ترکیبی از بافت و طعم hijacks تمام مراکز لذت بردن.

شخصا, من فقط نمی خواهم جنوبی ویتنامی تخصص. من عشق ورزیدن به آن است. من خوردن من در خانه بسیار گرم برنج کوکوی که همیشه پر از خانه با مشخص عطر برنج و گوشت و میگو بوسید توسط ظریف نارگیل شیرینی. در اولین سفر به ویتنام در سال 2003 من پر در شلوغ سایگون (یک.k.یک. Ho Chi Minh City) که در آن دسته از زنان آشپز فرمان بزرگ داغ skillets به سادگی کوکوی به عنوان گسترده ای به عنوان هند dosas. شمال بیشتر در عجیب و جالب و محافظه کارانه تر توده های مواد غذایی دوره گرد وجار زن کمرویی دست من یکی به اندازه تاکو پیچیده شده در یک غلاف نازک از کاغذ برنج. (در هانوی ویتنام را پایتخت باستانی در منطقه مرکزی وجود دارد یک تاریخ xèo kin به نام تاریخ khoái که کم عمق سرخ شده و فوق العاده ترد و خدمت با سس لوبیا با طعم توسط لمس کبد است.)

در طول سال من خورده تاریخ xèo ("baan می گویند-ا") در نقاط تاریخی مانند تاریخ Xèo 46A معروف کونگ Tráng (که باز در سال 1945 در سایگون), گاه به گاه, کوچه باغی, مفاصل و در فضای باز مرطوب بازار. من مشاهده آشپز حرفه ای سرخ کردن کوکوی بر روی ذغال کباب کردن ممنوع و داشتند حرف زدند تا دیگران به یاد بگیرند که آنها با استفاده از گوشت خوک برای عطر و طعم و خرد خود برنج را به زردچوبه رنگی خمیر. و من حاوی چند تاریخ xèo دستور خودم: آنهایی که شامل خیساندن برنج و لوبیا ماش برای خمیر و دیگران که با استفاده از دانه برنج تایلندی آرد و آرد ذرت را به عنوان یک میانبر مانند این نسخه در آخرین کتاب آشپزی ویتنامی مواد غذایی هر روز.

به تازگی در خانه گیر کرده و نه بیش از حد مشتاق به سرمایه گذاری در دور من برآورده کرپ ولع مصرف, من به دنبال به ویتنام درمان با مواد من می توانم پیدا کردن در سوپرمارکت های محلی در حال تکامل و گسترش در مواد غذایی ما سنت همان راه خانواده من تا به حال زمانی که آنها برای اولین بار وارد متحده است. با آن روح و فصل جاری به عنوان من هدایت نیروی من فرود آمد بر روی این کاملا بهار-y نسخه شاداب با بزرگ منجمد میگو ترد سریع-پخت و پز نخود ضربه محکم و ناگهانی و محکم کلم قرمز به تعادل شیرینی و اضافه کردن زیر شیروانی قرار دادن بیش از حد. هر چند نه کاملا سنتی آن شادی شورش از رنگ و طعم دهنده—جوهر چه چیزی باعث ویتنام غذایی پس لعنت جذاب است.

در اینجا چگونه آن را همه با هم به علاوه برخی از راهنمایی برای ایجاد نسخه خود را. هنگامی که شما را در درک اصول اولیه شما می توانید خلاق با آن و استفاده از هر مواد تشکیل دهنده در دسترس هستند به شما.

کرپ

مانع اصلی کاملا ترد کوکوی است آرد. برنج سفید آرد به فروش می رسد در جریان اصلی فروشگاه های مواد غذایی و بهداشت مواد غذایی در بازارهای بازده ریگ خمیر به دلیل آن است که درشت تر از آنچه تولید شده در جنوب شرق آسیا که در آن برنج خیس شده و سپس زمین به دانه های خیلی ریز بافت است. درمان آمریکا آرد برنج مانند برنج تایلندی آرد و/یا تنظیم سایر مواد تشکیل دهنده نسبت به همراه داشت شکست پس از شکست. سپس یک روز من سعی کردم در ساخت خمیر با فوق العاده آب گرم. یکنوع بازی شبیه لوتو! برنج نشاسته نرم شده به اندازه کافی برای عملکرد رضایت بخش کرپهای. در مقایسه با آنهایی که سنتی, آنچه که من ساخته شده از آرد برنج توسط آمریکا تولید مثل bob's Red Mill هستند crunchier و heartier اما در این دنیای جدید کوکوی بودند زیبا و خوشمزه در حق خود.

پر کردن

اکثر تاریخ xèo شامل مظنونین: نازک گوشت خوک و یا گوشت nubby بیت از گوشت خوک زمین کوچک پوسته میگو ماش و لوبیا را (حبوبات و جوانه خام) و قارچ. کلاسیک تحمل برای یک دلیل اما در مواجهه با تعارض (sad) جوانه لوبیا در سوپر مارکت محلی من شروع به تغییر کردن پر کردن انتخاب مواد تشکیل دهنده مانند خرد شده کلم قرمز به جای جوانه و ران مرغ به جای گوشت خوک. پس از آن دوره وجود دارد این نخود ضربه محکم و ناگهانی نسخه.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب