۱۳ دلیل برای اینکه

یک گیاه بیش از یک ماده معطر میتواند داشته باشد، برای مثال دانه گشنیز نسبت به ساقه و برگ آن بوی کاملاً متفاوتی

توسط مدیر سایت در 8 اردیبهشت 1402

یک گیاه بیش از یک ماده معطر میتواند داشته باشد، برای مثال دانه گشنیز نسبت به ساقه و برگ آن بوی کاملاً متفاوتی دارد. هنر عطرسازی در زمان باستان از بینالنهرین و مصر شروع شده و درایران و روم باستان توسعه پیدا کرد. ابن سینا دانشمند ایرانی فرایند عصارهگیری از گلها با استفاده از روش تقطیر را که امروزه بهطور معمول استفاده میگردد معرفی کرد. مهمترین و متداولترین روش اقتصادی استخراج ترکیبات معطر در عطرسازی نوین میباشد. مواد اولیه معطر سازندهٔ عطر از طریق استخراج از منابع گیاهی، حیوانی یا از روشهای تولید مصنوعی مواد شیمیایی تهیه میگردد. در این بین کلی جنسن که پسری کم حرف و منزوی و تا حدودی تنهاست و قبل از مرگ هانا با او همکار و همکلاسی بوده و البته به او علاقه داشتهاست، یک روز هنگام بازگشت به خانه با بسته عجیبی رو وب سایت شخصی به رو میشود. یکی از اعضای این گروه بنام ایان کرتیس که در اپیزود اول نیز تونی آهنگی از او را برای کلی پخش میکند خودکشی کردهاست.

هنرنمایی دیلان مینت در نقش کلی جنسن تحسین منتقدان را در پی داشتهاست. بازی لانگفورد مورد توجه منتقدان و تماشاگران قرار گرفت. بسیاری دیگر از منتقدان نیز عملکرد کریستیان ناوارو، آلیشا بو، مایلز هایزر، برندون فلین و بقیه تیم بازیگری مورد ستایش قرار دادند. شواهد موجود در نتایج مطالعات نشریات علمی معتبر در این زمینه نشان میدهد که بعضی از رایحهها میتوانند برخی افراد را منجر به عوارض تنگی نفس کنند، بهخصوص آنهایی که دچار آسم شدید یا حساسیتی هستند. از طریق متنها و حفاریهای باستانشناسی معلوم شدهاست که عطرها در بعضی از تمدنهای اولیه وجود داشتهاند. راتن تومیتوز گزارش کرد که ۲۷٪ نسبت به فصل دوم نظر مثبتی داشتهاند که این درصد از روی ۲۵ نقد به دست آمدهاست. این مجله در مورد نسخه آمیگا نیز اظهار داشته: «اگر شما علاقهمند به بازی مبارزهای جذاب و استراتژی هستید، من به شما هر دو نسخه را پیشنهاد میکنم» (منظور نسخه اول و دوم بازی است). اعتراضها به خشونت موجود در سریال در فصل دوم اوج گرفت. طبق آمارهایی که منتشر شد تعداد بازدیدها از قسمت اول سریال بالاتر ۱۰۰ میلیون بود که هرکدام از آنها حداقل یک قسمت از سریال را از طریق نتفلیکس دیدهاند.

ارزش بازار جهانی عطر در سال ۲۰۱۸ معادل ۳۱٫۴ میلیارد دلار برآورد شدهاست و انتظار میرود از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵ با نرخ رشد مرکب سالانه ۳٫۹٪ گسترش یافته و به ۴۰٫۹ میلیارد دلار در سال برسد. هنگامی که حریف بازیباز هوش مصنوعی است، رایانه به آرامی و طوری بازی میکند که تا جای ممکن به پیروزی بازیباز کمک کرده باشد. با همکاری اعضاء شرکت «فری فال آسوشیئتز» در سال ۲۰۰۳ یک نسخه جدید که از نظر رنگبندی و صدا بسیار شبیه نسخه اورجینال بود، را منتشر کرد. ادوکلن یا EdC، بهمعنی «مایع کلن» با غلظتی در حدود ۳-۶٪ از مواد معطر قابل ذکر است که عبارت Original Eau de Cologne یک نام تجاری ثبت شدهاست. هر مهره دارای تواناییهایی در زمان مبارزه است که عبارتند از: تحرک، عمر و قدرت اسلحه. خسارت وارده به هر مهره در هنگام نبردها بستگی به خانهای که در آنجا نبرد روی میدهد دارد، هر بازیباز برتریهایی در خانههای هم رنگ خود دارد. مجله «ویدئو» این بازی را در ستون مربوط به بازیهای آرکید خود نقد کرده و آن را یک اثر برجسته در دنیای محصولات استراتژی تولید شده دنیای بازیها نامیده و در پایان اظهار داشته که هیچ نقدی نمیتواند نکات مثبت و زیبائیهای این بازی را به خواننده منتقل کند.

مجله «کامپیوتر گیمینگ ورلد» بازی آرکون را یک بازی خیلی خوب نامیده که دارای نقاط مثبت بسیاری است و آن را شدیداً به بازیبازان توصیه نمودهاست. در سال ۲۰۰۸ شرکت «ری اَکت گیمز» لایسنس تولید بازی آرکون را از شرکت «فری فال آسوشیئتز» جهت ساخت بر روی پلتفرمهای مختلف دریافت کرد و در ژوئن ۲۰۰۹ نسخه آی فون آن منتشر شد. در سپتامبر ۲۰۰۹ «ری اَکت گیمز» ادامهای برای آیفون با نام «آرکون: پیروزی» تولید کرد که یک نسخه تک نفره از دنیای آرکون بود که دارای ۴ بخش تک نفره است که هرکدام ۱۵ مرحله دارد. در ۱۹۸۴ میلادی خوانندگان مجله «سافت لاین» بازی آرکون را به عنوان معروفترین برنامه آتاری در سال ۱۹۸۳ انتخاب اینجا کردند. بعد از پخش سریال نسبت به حجم خشونت گرافیکی فیلم همچون صحنه تجاوز در جکوزی یا صحنه خودکشی انتقادات زیادی مطرح شد اما سازندگان سریال صحنههای جنسی و خشونتآمیز خودکشی هانا را «ضروری» اعلام کردند. این کتاب شامل بیش از یکصد دستور برای تهیه روغنهای معطر، مرهمها، عرقهای گیاهی و جایگزینهایی برای داروهای پر هزینه است.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ادامه مطلب لطفا از صفحه ما بخواهید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 8 اردیبهشت 1402