قبل از اینکه خیلی دیر شوید، Scoop را در استخر پیش ساخته دریافت کنید

مهمترین عملیات در مرحله ساخت استخر بتنی عملیات بتن ریزی استخر میباشد . در استخر بتنی بعد از این مرحله آرماتور

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

مهمترین عملیات در مرحله ساخت استخر بتنی عملیات بتن ریزی استخر میباشد . در استخر بتنی بعد از این مرحله آرماتوربندی، قالب بندی، سیم کشی، لوله کشی و بتن ریزی می شود. زیرا سیم کشی خطا می تواند خطر بروز شوک الکتریکی شناگران را افزایش دهد. برای گرمایش آب استخر اگر خانه یا محل احداث استخر مجهز به تاسیسات گرمایشی باشد می توان از این تاسیسات استفاده کرد یا اگر این تجهیزات وجود نداشت باید سیستم کوره گرمایشی را در استخر ایجاد کرد و با مبدل حرارتی آب استخر را به دمای مطلوب رساند. پیمانکار شما باید یک متخصص لوله کشی استخر را برای نصب سیستم های گردش آب و تصفیه آب استخر استخدام کند. از طرفی درست کردن استخر، در مکانی که باد می وزد باعث افزایش تبخیر آب می شود، به این معنی که برای حفظ سطح مناسب باید مرتباً آب استخر را اضافه کنید. طراحی سیستم تهویه استخر، از مهمترین موارد ساخت استخر می باشد که باید بصورت اصولی و تخصصی طراحی و اجرا شود. این موضوع به این معنی است که تمام لوله کشی حول استخر قبل از قراردادن استخر پیش ساخته درون گودال اجرا میشود. Th is w᠎as c᠎reated ᠎by GSA Con te​nt G᠎en᠎erat or Demov᠎ersion.

بهترین پیشنهاد برای سیستم گرمایش محیط استخر و بالا بردن کیفیت هوا و دمای استخر استفاده توامان از سیستم گرمایش کف و دهش هوای تازه گرم شده در فضای استخر است. سیستم تهویه مجموعه استخر بصورت full f esh با مدیریت هوشمند طراحی میشود بدین صورت که با تغییر دمای هوای آزاد طبق برنامه ریزی سیستم عملکرد هواساز نیز تغییر می کند و در هر شرایط آب و هوایی و هر میزان رطوبت فضای استخر، سیستم تهویه بهترین عملکرد را با بالاترین راندمان ایجاد میکند. ترکیب این سیستمها در این مجموعه ضمن احساس مطلوب هم دمایی بدن، حین تماس با سرامیک کف و عدم احساس سرما موجب افزایش قابل توجه کیفیت هوای استخر شده و در حالیکه استفاده کنندگان احساس رضایتمندی از دمای محیط استخر دارند، میزان رطوبت نیز در بهترین رنج مورد نیاز تثبیت میگردد. سیم کشی استخر، مرحله بعدی و مهم قبل از اینکه استخر را روکش کنید یعنی قالب بندی و بتن ریزی کنید می باشد، برای سیم کشی سیستم ورود آب، تخلیه، تصفیه آب و روشنایی زیر آب که می خواهید داشته باشید یک متخصص برق که در زمینه استخر تجربه دارد لازم است، این مرحله بسیار مهم است، زیرا سیم کشی نامناسب و آب می تواند یک ترکیب خطرناک باشد از پيمانكار استخر خود بخواهيد توصيه هاي مهم را انجام دهد.

مراحل ساخت استخر؛ چندین بخش میباشد چون استخر سازی، ترکیب مجموعه ای از تخصصها و تجربه کنار هم میباشد از جمله معماری، عمران، مکانیک، برق و … مرحله بعدی در ساخت استخر بتنی و استخر وینیلی قالب بندی و بتن ریزی استخر، در قسمت دیواره و کف است. بدیهی است کیفیت هوای استخر و میزان اکسیژن در استخر تاثیر بسزایی در رضایتمندی استفاده کنندگان خواهد داشت. کیفیت و برند مصالح مورد استفاده مانند سرامیک و سنگهای به کار رفته، مکان احداث استخر، به عنوان مثال استخر روی پشت بام، به دلیل سازه خاصی که دارد، طراحی و محاسبات پیچیده آن نیاز به دانش و تجربه نیروی متخصص دارد، دارای هزینه بالاتری است، می توانید برای برآورد هزینه و قیمت ساخت استخر مورد نظرتان با کارشناسان ما تماس بگیرید. استخر مدتها پس از سقوط ساسانیان به عنوان سنگر دین زرتشت باقی ماند. ژئوممبران در واقع یک ورق ساخته شده از جنس پلیمر و پی وی سی است که به عنوان روکش روی استخرهای خاکی، بتنی یا فلزی کشیده می شود.

باید توجه داشت که این مرحله بسیار تخصصی است و باید توسط یک متخصص مجرب انجام شود در غیر این صورت کل پروژه به مشکل می خورد. در این مرحله انتخاب سرامیک و رنگ و طرح آن در نما و زیبایی استخر بسیار مهم است بنابراین باید در این مرحله با پیمانکار به خوبی صحبت کنید و نظر و سلیقه خود را بیان کنید. داخل بدنه استخر به طرح کاشی است که زیبایی استخر را دوچندان کرده و بیرون استخر به رنگ آبی طراحی شده . این نکته قابل ذکر است هر چه عمق استخر بیشتر شود دیوارها نیاز به تقویت بیشتری دارند. اگر در فیلم و سریالها دیده باشید، همیشه افراد پولدار در خانه خود استخر دارند. بعضی از استخر های پیش ساخته قابلیت پرورش ماهی های منحصر به فردی را دارند . ایجاد تجهیزات و امکانات دلخواه و سفارشی در استخر ها پیش ساخته بدون محدودیت امکان پذیر است. توجه داشته باشید که سیستم های لوله کشی بسته به شرایط ساختمانی که در آن زندگی می کنید ممکن است متفاوت باشد. 1. استخر فایبرگلاس توکار: ابتدا مکان و جانمایی استخر را مشخص کنید. مکان یابی استخر شما به اندازه احداث خود استخر اهمیت دارد.

آخرین مطالب