Olympus PEN E-PL10 بررسی

مقدمه این Olympus PEN E-PL10 سطح ورود دوربین بدون آینه است که با استفاده از چهار سوم میکرو لنز ورزشی 16

توسط DASTESALAMATT در 29 خرداد 1399

مقدمه

این Olympus PEN E-PL10 سطح ورود دوربین بدون آینه است که با استفاده از چهار سوم میکرو لنز ورزشی 16 مگاپیکسلی با سنسور و در بدن تثبیت کننده تصویر است. آن بدن جمع و جور و آسان برای استفاده از رابط مبتنی بر لمس آن را ایده آل برای مبتدیان و خانواده ها در حالی که یک تلنگر-پایین ال سی دی و 4K فیلم آن را یک گزینه برای vloggers.

مشخصات کلیدی

  • 16MP سنسور چهار سوم
  • در بدن تثبیت کننده تصویر (3 محور)
  • 121-نقطه مقابل-شناسایی سیستم AF
  • تلنگر به پایین صفحه نمایش صفحه نمایش لمسی
  • 4.8 فریم در ثانیه عکسبرداری پشت سر هم با continuous AF
  • 'راهنمای زندگی" برای تنظیم سریع روشنایی پس زمینه تاری
  • ساخته شده در فلش
  • UHD 4K ضبط ویدئو
  • Wi-Fi + Bluetooth اتصال

دوربین های موجود در سه رنگ: kuro (سیاه و سفید) قهوه (قهوه ای-ish) و shiro (سفید). آن را حمل یک لیست قیمت 599 دلار برای فقط بدن و 699 دلار در هنگامی که همراه با چگونگی-انجام-آنها-را-را-خیلی-کوچک ؟ 14-42mm قدرت لنز زوم.

آنچه در آن است ؟

چیزی که باعث می شود چهار سوم میکرو دوربین مانند E-PL10 جذاب است فقط چقدر کوچکتر دوربین و لنز می تواند نسبت به خود APS-C همسالان. با آن collapsable 14-42mm معادل F3.5-5.6 کیت لنز متصل E-PL10 را لغزش به یک ژاکت جیب یا کیف کوچک ساخت آن را بسیار آسان برای حمل در اطراف. آن را به اندازه کافی نور به صورت دستی vlogging حتی اگر شما در یک گسترده تر لنز مانند پاناسونیک Lumix G 7-14mm F4.

E-PL10 را "طبیعی" و حالت رنگ نیز در نظر گرفته سطح اشباع دادن رنگ های جذاب به تصاویر

ISO 640 | 1/60 sec | F4 | Olympus 14-42mm F3.5-5.6 EZ @ 28mm میلی متری.
عکس کری رز

وجود دارد بسیاری از گزینه های در ورود به سطح زمینه به طور عمده توسط نمایندگی دوربین های بدون آینه وجود اینکه چند دوربینهای Slr دیجیتال هنوز هم در دسترس است. در اینجا چگونه E-PL10 در مقایسه با Canon EOS M200 و Fujifilm X-A7 دوربین های بدون آینه و نیکون D3500 DSLR.

Olympus E-PL10 کانن M200 Fujifilm X-A7 نیکون D3500
قیمت (w/لنز) $699 $549 $699 $499
نوع دوربین آینه آینه آینه DSLR
سنسور 16MP چهار سوم 24MP APS-C 24MP APS-C 24MP APS-C
تصویر چاقو. در بدن لنز تنها لنز تنها لنز تنها
فوکوس اتوماتیک کنتراست-تشخیص ترکیبی ترکیبی هیبرید*
اندازه ال سی دی 3.0" 3.0" 3.5" 3.0"
نوع ال سی دی کج (180°) کج (180°) به طور کامل تبیین ثابت
صفحه نمایش لمسی بله بله بله هیچ
منظره یاب هیچ هیچ هیچ نوری
پشت سر هم w/AF 6.1 فریم در ثانیه** 4 فریم در ثانیه 6 فریم در ثانیه 5 فریم در ثانیه
تصویری 4K/30p 4K/24p 4K/30p 1080/60p
عمر باتری (CIPA) 350 عکس 315 عکس 270 عکس 1550 عکس***
شارژ USB هیچ بله بله هیچ
بی سیم Wi-Fi + Bluetooth Wi-Fi + Bluetooth Wi-Fi + Bluetooth بلوتوث
ابعاد 117 x 68 x 39 mm 108 x 67 x 35 mm 119 x 38 × 41 میلیمتر 124 x 97 x 70 mm
وزن 380 g 299 گرم 320 g 365 گرم

* تشخیص فاز با منظره یاب نوری, contrast detection, live view
** با شاتر الکترونیکی; 4.8 فریم در ثانیه با شاتر مکانیکی
*** با نوری منظره یاب. عمر باتری خواهد بود بطور قابل توجهی پایین تر در هنگام استفاده از live view

در برخی از مناطق مهم, E-PL10 ضربان آن آینه همسالان در حالی که دیگران آن را پشت سر گذاشت. بزرگترین مزیت آن ساخته شده است در تثبیت کننده تصویر (برای کاهش خطر از عکس های تار) و عمر باتری است. که در آن می افتد در پشت است که از لحاظ سنسور است که کوچکتر و رزولوشن پایین تر و کنتراست آن را-تشخیص-تنها سیستم فوکوس خودکار (که تمایل به 'شکار' می کند و مسیر حرکت افراد وحشتناکی هست). عدم شارژ USB یک ناامیدی بزرگ است.

در پایین تنظیمات ISO دوربین ارائه جزئیات به خوبی هر چند کاهش سر و صدا شروع به صاف آن را در بالاتر فایلهای iso

ISO 200 | 1/100 sec | F5.6 | Olympus 14-42mm F3.5-5.6 EZ @ 48mm میلی متری.
عکس از جف کلر

نیکون D3500 یک جانور کاملا متفاوت. آن را قطعا پشت بار در نظر tech اما تیراندازی با آن منظره یاب نوری است که یک تجربه متفاوت نسبت به استفاده از ال سی دی. شما می توانید دنیای واقعی اما بدون دانستن آنچه در تصویر حاصل خواهد بود مگر اینکه شما با استفاده از live view است که بسیار آهسته فوکوس اتوماتیک در D3500.

آنچه در آن می خواهم به استفاده از?

E-PL10 است بسیار سبک وزن و آسان برای نگه دارید و تعجب آور خوبی ساخته شده برای یک lower-end دوربین. گرفتن کاملا اندازه و کنترل شماره گیری شاتر و دکمه قدرت بسیار آسان برای رسیدن به. اکثر دوربین دکمه قرار دارد درست در زیر انگشت شست خود را که می تواند باعث اتفاقی تغییرات تنظیمات. دکمه های بسیار کوچک نیز به ویژه چهار راه کنترل. E-PL10 دارای یک واحد کنترل شماره گیری است که آنچه که ما انتظار می رود یک دوربین در این محدوده قیمت.

زنده در منوی راهنمای باعث می شود آن را آسان برای تنظیم اشباع رنگ پس زمینه تاری و بیشتر از طریق یک نوار لغزنده مبتنی بر رابط.

رابط کاربری است که واقعا یک کیسه مخلوط. اگر شما یک مبتدی هستید و می خواهید به چوب به حالت خودکار شما می توانید انجام دهید هر چند کوه المپ در مقدونیه تنها ساده بخشی از رابط. لمسی مبتنی بر منوها (شناخته شده به عنوان راهنمای زندگی) تنها به شما اجازه تنظیم یک چند چیز (از طریق لغزنده در یک برگه که شما کش رفتن به خارج): اشباع رنگ تصویر (white balance) روشنایی (جبران نوردهی), پس زمینه تاری (دیافراگم) و بیان حرکت (سرعت شاتر). از آنجا که دوربین نیست به شما گفتن آنچه شما در واقع تنظیم Olympus واقعا پیشرو کاربران نسبت به تیراندازی در بیشتر حالت پیشرفته.

راهنمایی در مورد چگونه به حیوان خانگی عکس را می توان از طریق Live راهنمای منو.

نیز وجود دارد یک عکس نکات گزینه ای که به شما می دهد برخی از اطلاعات اولیه در مورد چگونه برای گرفتن عکس از بچه ها و حیوانات خانگی, در میان چیزهای دیگر. راهنمایی در کمی مبهم در شرایط از آنچه که تنظیمات شما نیاز به تنظیم و جایی که آنها هستند, بنابراین شما نیاز به دانستن راه خود را در اطراف دوربین کمی.

وجود دارد چند صفحه نمایش لمسی دیگر موارد شایان ذکر است به خصوص زمانی که ال سی دی است که بدبختانه به 'selfie موقعیت'. شما دریافت می کنید بر روی صفحه نمایش شاتر (برای عکس و فیلم) یک playback را فشار دهید و همچنین به عنوان یک گزینه را به پوست خود را نگاه بهتر است. نقطه تمرکز را می توان نقل مکان کرد و شما می توانید شیر به تمرکز و یا گرفتن یک عکس. توجه داشته باشید که صفحه نمایش خواهد شد تا حد زیادی مسدود شده و اگر شما هر نوع از سه پایه و یا عکاسی از خود چوب متصل شده است.

میانبر (کنترل) منو

علاوه بر کشویی-بر اساس منو های موجود در حالت خودکار نیز وجود دارد یک دکمه-رانده منوی میانبر (رسیده با فشار دادن دکمه OK) و همچنین قریب به اتفاق منوی اصلی. در حالی که منوی میانبر مفید است, منوی اصلی واقعا نیاز به بازنگری شده برای کاربران کم تجربه (و با تجربه تر به صداقت).

از منوی بالای صفحه در حالت صحنه. وجود دارد و در مجموع از 27 حالت های مختلف بر روی دوربین. مسیرهای پیاده روی نور شناخته شده به عنوان زنده کامپوزیت در دیگر حالت های عکسبرداری است یک راه هوشمندانه برای مسیرهای پیاده روی ستاره.

E-PL10 دارای یک مجموعه بزرگ از 'هنر فیلتر' که به تصاویر خود را یک استعداد خلاق. نیز وجود دارد یک مجموعه خوب از حالت های صحنه با مفید توصیف و تصاویر نمونه که هر یک می کند.

یک حالت صحنه توجه داشته باشید این است که "مسیرهای پیاده روی نور', است که شناخته شده به عنوان 'زنده کامپوزیت' در دیگر حالت های عکسبرداری. این است که اساسا یک حالت مرور زمان که آن را تنها قطاری از افراد است که تغییر در روشنایی در هر یک از قرار گرفتن در معرض. برای مثال اگر شما در حال گرفتن مسیرهای پیاده روی ستاره و وجود یک ساختمان در پیش زمینه ساختمان روشنایی نمی خواهد در طول زمان تغییر. ما آن را آزمایش قبلی در کوه المپ در مقدونیه دوربین پیدا کرده اند و آن را به کار خوبی است.

فرآوری با استفاده از هنر آبرنگ فیلتر [دیدن تصویر اصلی]

ISO 200 | 1/160 sec | F7.1 | Olympus 14-42mm F3.5-5.6 EZ @ 84mm میلی متری.
عکس از جف کلر

دوربین کاملا قادر به در P/A/S/M حالت نیز اگر واحد کنترل شماره گیری به این معنی است که شما مجبور به استفاده از جبران نوردهی را به ضامن میان آن تنظیم و دیافراگم و یا سرعت شاتر. مبتدیان که می توانید بدون زندگی می کنند را بر روی صفحه نمایش لغزنده ممکن است در واقع می خواهید به ساقه در حالت برنامه, برای, تنها دلیل اجتناب از بیش از حد بالا من-افزایش رنگ که شما گیر با در حالت خودکار. قرار گرفتن در معرض جبران دکمه غیر فعال است: شما نیاز به استفاده از "تغییر روشنایی' کشویی اگر شما می خواهید برای تنظیم آن. در حالی که شما می توانید روند Raws در دوربین برای بار اول شما نیاز به رفتن به حالت ضبط را انتخاب کنید تنظیمات شما می خواهید به درخواست و سپس بازگشت به حالت پخش برای انجام ویرایش است که به مراتب سخت تر از آن نیاز بود.

تنها حالت رنگ در حالت خودکار از من است-افزایش, است که بالاتر اشباع و جوش تر از طبیعی است که به طور پیش فرض در حالت های دیگر.

E-PL10 ارائه می دهد Wi-Fi و بلوتوث برای به اشتراک گذاری عکس ها و کنترل از راه دور دوربین. Olympus را به تصویر و به اشتراک گذاری برنامه به شما اجازه تنظیم هر دو Wi-Fi و بلوتوث در همان زمان به سادگی توسط اسکن کد QR نشان داده شده در صفحه نمایش دوربین. این برنامه رابط کاربری جذاب و آسان به حرکت و ارائه می دهد دو راه برای کنترل از راه دور اگر آن را نمی تواند به انتقال تصاویر به عنوان آنها گرفته شده است. متاسفانه در واقع با استفاده از هر یک از ویژگی های آن دشوار است پس از اتصال به دوربین اغلب نتواند در هر دو iOS و اندیشه است.

E-PL10 را BLS-50 باتری اجازه می دهد تا دوربین را به حدود 350 عکس در هر شارژ بر اساس استاندارد CIPA است که بالاتر از حد متوسط برای این کلاس. و در دنیای واقعی شما قادر خواهید بود به انجام بهتر به خصوص اگر شما در حد فلش و Wi-Fi استفاده کنید. دوربین یکی از چند که فاقد USB شارژ است که ناامیدی. اگر شما و در مورد شما نمی توانید پلاگین را به یک ماشین به شارژ. شما هم نیاز به حمل یک باتری یدکی و یا آوردن clunky شارژر خارجی با شما و امید به قدرت خروجی.

چگونه آن را انجام ؟

اگر چه آن را ندارد به وضوح از همسالان خود, E-PL10 تصویر با کیفیت است که هنوز هم بسیار خوب است. JPEG رنگ در تنظیمات پیش فرض (طبیعی) نیست بیش از حد punchy, اگر چه آن را آسان به اندازه کافی برای افزایش اشباع در هر حالت عکسبرداری (از جمله خودرو). تعادل رنگ سفید فقط خوب بود و شایان ذکر است که شما می توانید انتخاب کنید گرم (زرد-ish) یا سرد (آبی-ish) تنظیمات در همه حالت.

سطح سر و صدا در عکس Jpeg پایین هستند در اطراف پایه ISO و بد نیست در همه در بالا ISOs اما دلیلش این است که این دوربین شامل بسیار زیادی از کاهش سر و صدا که دستمال به دور از جزئیات خوب. تنظیم سر و صدا فیلتر' گزینه 'کم' را به نوبه خود به کاهش سر و صدا کردن یک نی نی. اگر شما بیشتر کاربر پیشرفته ویرایش فایل های Raw را می دهد شما را به برخی از این جزئیات است. روشن سایه در تصاویر Raw در فایلهای iso پایین تر نمی آیند و با سر و صدا مهم مجازات است.

جزئیات دقیق در این ISO بالا عکس شده است smudged. کاربران پیشرفته تر می توانید ویرایش خام نسخه از تصویر و تنظیم کاهش نویز و جوش را به میل خود.

ISO 6400 | 1/1600 ثانیه | F6.7 | Olympus 75-300mm F4.8-6.7 @ 600 میلی متری.
عکس از جف کلر

ما را متوجه برخی از خصوصیات با چه دوربین به کار گرفته شده قرار گرفتن در معرض. در حالت خودکار دوربین اغلب تمایل به استفاده از سریع تر سرعت شاتر افزایش ISO به عنوان مورد نیاز برای به دست آوردن صحیح روشنایی. در حالی که این کاهش خطر لرزش دوربین و یخ می تواند اقدام سریع آن را نیز افزایش می دهد مقدار زیادی از سر و صدا است که در عوض باعث کاهش جزئیات ضبط. اما در حالت برنامه دوربین اغلب تصمیم به ترک ISO به تنهایی و با استفاده از سرعت های شاتر آهسته تر و کوچکتر دیافراگم که به ارمغان می آورد همه چیز را در فوکوس اما به پایان می رسد تا ارائه نرمتر تصاویر.

میکرو چهار سوم سیستم شامل برخی از نسبتا مقرون به صرفه و معقول به اندازه لنز گزینه های است که به بسیاری از 'برسد.'

ISO 200 | 1/640 sec | F7.1 | Olympus 75-300mm F4.8-6.7 II @ 600 میلی متری.
عکس از جف کلر

فوکوس اتوماتیک است که با روح و دقیق در واحد AF mode. در continuous AF حالت شما ممکن است دیدن این دوربین 'شکار' در زمان است که می تواند منجر شما از دست رفته یک لحظه. تشخیص چهره بزرگ نیست. آن را تشخیص چهره اما تمایل به از دست دادن آنها را با مقدار زیادی از تمرکز تلو تلو خوردن به عنوان دوربین تلاش می کند تا به تمرکز.

وجود دارد یک حالت ردیابی است که شما با آن می توانید دوربین را به یک موضوع و آن را تلاش برای نگه داشتن موضوع در تمرکز آنها به عنوان حرکت در اطراف. در حالی که دوربین به دنبال این موضوع نسبتا خوب آن را مستعد ابتلا به شکار هنگامی که موضوع نقل مکان کرد. رقبای مانند Canon EOS M200 با آن Dual Pixel AF سیستم خواهد شد انجام یک کار بهتر در موقعیت های که در آن شما در حال تلاش برای پیگیری چیزی در حال حرکت نامنظم.

E-PL10 می توانید ضبط ویدیو 4K در 30p و 24p. با وجود داشتن اختصاصی ضبط ویدئو را فشار دهید شما باید به مجموعه ای از حالت شماره گیری به موقعیت های ویدئویی به منظور ضبط 4K (آن را تنها ضبط 1080p در هر حالت عکسبرداری). وجود دارد یک محصول در هنگام عکسبرداری 4K است که افزایش اگر شما با استفاده از سنسور shift + تثبیت کننده الکترونیکی از ویژگی های صاف ، سنسور شیفت-تنها ثبات است که تقریبا به عنوان موثر است و هیچ محصول بنابراین آن را به ارزش تلاش برای اولین بار.

در camera Raw دوباره پردازش پیچیده و دشوار است اما به شما امکان بهره برداری از جذاب خروجی از دوربین های JPEG موتور. اما با کمی توجه و مراقبت به عنوان به شما شلیک آن را تحویل جذاب JPGEs اولین بار

ISO 200 | 1/160 sec | F7.1 | Olympus 14-42mm F3.5-5.6 EZ @ 84mm میلی متری.
عکس از جف کلر

ویدئو با کیفیت 4K و 1080 است فقط خوب برای E-PL10 را ضبط خاطرات به اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی. آن را نمی فوق العاده دقیق اما آن را نرم ، ما را متوجه برخی از نورد شاتر اعوجاج هنگامی که سوژه متحرک از روبرو, اما آن را بیش از حد بد نیست. چیزی دیگری که گرفتار چشم ما این است که چگونه سیستم تثبیت کننده تمایل به overcompensate هنگامی که شما را متوقف سوژه متحرک از روبرو دوربین نورد گذشته نقطه که در آن شما را متوقف.

رها کردن به Full HD باز می شود تا یک 60p گزینه برای بیشتر مایع ویدئوها و چند اثر خاص حالت در دسترس نیست در 4K. یک حالت سرعت بالا به شما امکان ضبط فیلم در 120 فریم در ثانیه, هر چند با وضوح 1280 x 720.

به عنوان شما می خواهم انتظار از یک ورودی-سطح مبتدی-دوستانه دوربین E-PL10 است نور را در کنترل کتابچه راهنمای کاربر. شما می توانید حجم آن میکروفون داخلی است که در مورد آن. ضبط ویدئو همیشه با استفاده از خودکار-قرار گرفتن در معرض بدون در نظر گرفتن حالت عکسبرداری. شما می توانید تنظیم قرار گرفتن در معرض جبران خسارت جلوتر از زمان در بسیاری از حالت های عکسبرداری و همچنین با یک دکمه مجازی است که در برگه که اسلاید از سمت راست از روی صفحه نمایش در حالی که ضبط. دوربین فاقد میکروفون و هدفون و سوکت.

نتيجه گيری

این Olympus PEN E-PL10 جذاب ورود به سطح دوربین های بدون آینه است که بسیاری از چیزهای خوب. با وجود قیمت پایین آن را احساس می کند به خوبی ساخته شده است و ما دوست دارم که چگونه آن را احساس می کند در دست است. با همراه 14-42mm (28-84mm معادل) لنز کیت آن به راحتی ورقه به جیب ژاکت. کوه المپ در مقدونیه موفق به چیزهای 3-محور تثبیت کننده تصویر به بدنه بنابراین هر لنز استفاده می کنید باید لرزش کاهش می یابد برای هر دو عکس ها و فیلم ها.

برای یک دوربین طراحی شده برای مبتدیان, E-PL10 یک کیسه مخلوط. این عمل می توانید از طریق صفحه نمایش لمسی آن و در حالت خودکار وجود دارد لغزنده در دسترس برای تنظیم یک زن و شوهر معمولا تنظیم تنظیمات هر چند المپ نمی کند را مشخص کنید دقیقا آنچه شما واقعا در حال تغییر است که باعث پیشرفت بیشتر کنترل دستی کمی مشکل تر است.

ISO ISO 320 320 | 1/160 sec | F5 | Olympus 75-300mm F4.8-6.7 II @ 150mm میلی متری.
عکس از جف کلر

که گفت: بقیه سیستم منو نمی مبتدی پسند (به خصوص در منوی اصلی) و دوربین نمی دهد فضای زیادی برای رشد به یک عکاس با تجربه تر بر خلاف برخی از همسالان خود. بی سیم برنامه غیر قابل اعتماد است نه آنچه که شما می خواهم انتظار می رود در یک دوربین که در آن تصویر های مهم است. عمر باتری از سوی دیگر بسیار خوب است هر چند عدم شارژ USB یک ناامیدی.

E-PL10 را با کیفیت تصویر بسیار خوب است. عکس های تمایل به خوبی در معرض بسیاری از افراد خواهد بود خوشحال با رنگ در عکس Jpeg و سطح نویز پایین در هر دو بالا و پایین ISOs. فوکوس اتوماتیک روح است هر چند تشخیص چهره و موضوع در حال پیگیری فقط خوب است. تصویری با کیفیت خوب است و همچنین اگر وجود دارد قابل توجه محصول در هنگام عکسبرداری با کیفیت 4K و با عکسهای این دوربین ممکن است شکار برای پیدا کردن تمرکز اگر موضوع شما منتقل شده است.

دوربین اندازه جمع و جور (به ویژه هنگامی که در ترکیب با جمع شدن قدرت زوم لنز) به معنی شما می توانید تصاویر با کیفیت خوب هر کجا که شما بروید

ISO 200 | 1/200 sec | F8 | Olympus 14-42mm F3.5-5.6 EZ @ 42 میلی متری.
عکس از جف کلر

به طور کلی Olympus E-PL10 خوب است ابزار برای هر روز عکس و فیلم برداری. آن است توصیه می کنیم به دوستان و خانواده ؟ احتمالا نه. Canon EOS M200 ارائه می دهد پیشرفته تر سیستم فوکوس خودکار است که پاسخگو و قابل اعتماد و دارای یک رابط خوب برای مبتدیان. فوجی فیلم X-A7 نباید نادیده گرفته یا به عنوان آن صفحه نمایش بزرگ به شما می دهد یک گوشی هوشمند مانند تجربه هر چند مانند کوه المپ در مقدونیه رابط کاربری ساده لزوما به شما آموزش چگونه به یک عکاس بهتر است.

نمونه گالری

به ثمر رساندtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب